до майките, които дават кисело мляко...

  • 3 080
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 73
квася сама или Елена, Верея

# 32
  • Мнения: 411
Правя кисело мляко.

# 33
  • Мнения: 743
В На баба и в Данон има нишесте,със сигурност.Аз давам Елена,Пършевица,Чех Селекция,но имам намерение скоро да започна да правя.Ето полезна информация

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=366512.0

# 34
# 35
  • Мнения: 2 111
Давала съм Бор Чвор 3.6 % 4-5 дни когато въведох кис.мляко.
Сега не давам никакво,защото не иска.

# 36
  • Мнения: 431
Напоследък сме на Маркели,защото другите му са много кисели и отказва да ги яде .

# 37
  • Мнения: 2 587
В На баба и в Данон има нишесте,със сигурност.

А откъде пък си толкова сигурна.
Давам На баба  - защото съм сигурна че се прави от мляко и то многократно изследвано;защото съм сигурна в хигиената на предприятието;защото знам че вътре НЯМА нишесте или сухо мляко.

# 38
  • Мнения: 743
От къде съм сигурна ли?Детето ми е с глутенова непоносимост-целиакия,а ако не знаеш,в нишестето има глутен!Много лесно се проверява кисело мляко ,има или няма нишесте.Капва се капка йод върху малко млекце,и ако има нишесте лилавее,ако няма си остава кафяво.Проверявам и сиренето,кашкавала,шунката.....тъй като той реагира и на съвсем минимални количества глутен.
На баба съм проверявала преди 4-5 месеца-ИМАШЕ,100%.На вкус е много хубаво,но не е истинско!Не ми се вярва за 4 месеца да са си сменили технологията.

Последна редакция: чт, 19 мар 2009, 13:41 от rozi-maxi

# 39
  • Мнения: 431
rozi-maxi,благодаря за информацията !
Реших веднага да направя теста и се получи петно с жълт цвят-това ли значи "кафяво",защото на лилаво не прилича  newsm78 ?Тествах всичко млечно,което намерих вкъщи :сирене,кашкавал,кис.мляко Маркели и прясно мляко Роса  Laughing-никъде нямаше лилаво  newsm44

# 40
  • Мнения: 123
Детското кисело мляко на Сердика и
Био кисело мляко Peace

# 41
  • Мнения: 55
Сердика и Роса  Peace

# 42
# 43
  • Нови Пазар
  • Мнения: 29
Здравейте, момичета! Моето дете сега е  на 10 месеца. От осмият месец давам кисело мляко зелена " Елена". От скоро му квася домашно! Не сме имали проблеми с нито едно от двете млека! Hug Peace

# 44
  • Мнения: 1 240
Когато нямам домашно, давам Лактена на Кутела.

Общи условия

Активация на акаунт