Имам проблем с бившата свекърва...

  • 4 021
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 726
.... и май не само с нея.
 Много ми е трудно да споделя, но наистина се чувствам обидена, безсилна и вбесена. Времето си минава и мислех...мислех, че новият ми живот ще си остане такъв. Уви!
Разведена съм вече трета година, от няколко месеца омъжена отново, очакваме съвсем скоро и две деца. Бившата ми свекърва по стечение на обстоятелствата се познава с родителите на настоящия ми мъж. Бях чувала от дъщеря си, че когато ходи на гости при татко си баба и я разпитва за разни неща...как минала сватбата, верно ли било че щяла да става кака и т.н Детето ми споделяше тези неща на порции и аз онзи ден не издържах и проведох разговор с баща и, който бях сигурна че не бе в течение с разпитите на майка си. Обясних че не желае тя да кара детето ми да се чувства като на разпит в Шесто и ако има толкова въпроси да ги обърен към мен ако и и стиска. Понеже той се опитваше да ме убеди че детето едва ли не ме е лъгало за случките, се принудих да употребя изречението че ако не затвори устата на майка си ще се принудя заради нея да не я  пускам и у неговия дом. Разбираме се, макар и разведени се постарах на максимум да не прекъсвам връзката, най-вече заради детето.
 Какво оаче беше изумлението ми само след ден, когато научих че бившата свекърва ходела на работното място на настощите ми свекър и свекърва, ПЕРИОДИЧНО за да им разяснява колко конфликтна личност съм била, как съм била скарала двамата им синове и в частност бившия ми мъж с тях самите Shocked Истина няма. Нито съм скарвала някого, нито съм разваляла взаимоотношения. Брат му ги муфтеше редовно с нейна помощ понеже и беше любимия син /респективно и децата му бяха любимите внуци/ и ние бяхме последната дупка на кавала, та предпочитах да не контактувам кой знае колко с тях. Хората са искали да ми го спестят явно, но ето че научих. И сега, сега от дни не си намирам място. Първо ми се прииска да и звънна по телефона и да я навра да не казвам къде, после реших че само ще и доставя удоволствие, накрая започнах да си мисля защо всъщност е имало и явно има кой да и слуша глупостите. С настоящите роднини на мъжа ми отношенията ни са нормални и по-скоро клоянт към дипломатични. Омъжила съм се за него, а не за тях. Вероятност да не ме харесват особено също има, та си мисля...бившата ходила, плюла но явно си е намерила добри слушатели...
 И така. Направо нз кой по напред да заритам...
 Прощавайте за емоциите, място не си намирам от няколко дни.
Всякакви съвети и мнения ще са ми от полза.

# 1
  • Мнения: 2 723
Доста неприятна история...
Това, което си мисля, че бих направила аз (ама си го мисля на прима виста, без да се замислям много), е, че бих събрала бившия и свекървата и бих провела много дипломатичен разговор. На тема до къде има право да ровят в живота ми.
Бих поговорила и с новите свекъри (но след консултация с мъжо). Те могат много помия да изслушат по твой адрес, но изобщо не е необходимо да вярват на приказките на бившата ти свекърва.
Може би хората просто ся я изслушали и са си го пуснали покрай ушите.
Но във всеки случай, аз лично не бих оставила нещата така.
Едва ли нещо ще се промени коренно, но поне ти ще си спокойна, че си направила нещо по въпроса.
Ама пък не ми е много ясно с тия хормони  как би могла да проведеш дипломатиен разговор  Mr. Green
Ако можеш да запазиш самообладание, да, ама ако ще успеят да те разтреперят или разплачат трай си докато се родят фъстъците и после се разправяй.

Абе я си погали тумбака и не си ги слагай на сърцето тия случки. Hug

# 2
  • Мнения: 4 726
Никси, ама тя ходела вече втора година.
 И ако трябва да съм напълно обективна, с настоящия ми свекър никак не се долюбваме та съв сигурна че с кеф е бил в роялата на слушател. Да не говорим, че имам подозрения че и той е хвърлила доста кал. Не сега, преди сватбата...но за мен е без значение.

# 3
  • Мнения: 2 723
Никси, ама тя ходела вече втора година.

Аууууууу, ма тя последователна бееееееее Shocked
В тоя случай бих поговорила само с нея, в присъствието на бившия...
И бих я попитала, какво аджеба иска да постигне Close
Допускам, че не бих била особено дипломатична Whistling

# 4
  • Мнения: 125
На мен, на прима виста, такъв скандал ми идее #Cussing out ooooh!
Егати простачката!
Но въриантът на Никси е много разумен Simple Smile

# 5
  • Мнения: 4 726
 Според моите родители ако тръгна да инициирам разговор, само съм щяла да и направя кефа. Била се пукала от яд че съм се омъжила отново и съм била бременна. А и тя е толкова безмерно проста, че бой би я оправил но разговор се съмнявам.
Една такава е овъртяна ситуацията не е истина просто  Tired
 Поводът по който научих всичко повече ме натовари. Всичко започна от работното ми място, където майката на моя колежка е нейна бивша приятелка. Та от момичето разбрах, как тя звъняла на майка и за да я разпитва дали знае нещо и да и споделя как родителите на настоящия ми мъж били против нашата връзка, обяснявали на сина си, но той си печелил сам хляба и или вдигнали ръце. Аз съответно стоплям, че тя няма откъде да у челя тия думи освен от собстевния му баща /който както вече отбелязах открай време не ме долюбва /, проведох разговор с мъжа си и оставих нещата в негови ръце. Той респективно е говорил с техните и те вероятно за да ис измият ръцете му споделили за нейните двугодишни визити. Набили са си автогол според мен с което, защото на мен ми стана пределно ясно че е имало време коагот баща му също ме е плюл пред нея. Та така...Мамка му. Бива ли да има толкова простотия

# 6
  • Мнения: 2 723
А мъж ти кво мисли по въпроса?

И закво ше се нерви, че си се омъжила (честито бай дъ уей  bouquet)
Като не те долюбва, би трябвало да се радва, че се е оттървала  Whistling

# 7
  • Мнения: 125
Кофти е детенце да се замесва в такава ситуация, ама заплаха, че няма да си види вече внучето ще свърши ли работа?
Мъжът ти на какво мнение е?

# 8
  • Мнения: 4 726
Аз заплахата я отправих към сина и, че ако не вземе мерки няма да водя детето при него повече. Тя бабата ходи да я уж вижда докато детето е при баща си. У нейня дом не я пускам, понеже след три дни ми я връща със същите гащи, със сплъстена коса и оваляна в космите на мастията която пускат дори в леглото.


 За дрънканиците на майка му бившия не съм го информирала. Направо нз дали и за това да му казвам.

# 9
  • Мнения: 1 209
Лоша и конфузна ситуация, но с човешката простотия борбата е трудна.

Мисля, че на твое място бих събрала настоящото ми семейство, сиреч, съпруг с неговите родители и бившия с неговите родителски тела на една  по-тържествена ве4еря в недомашна обстановка, където да повдигна темата учтивичко и директничко.

След това, при липса на ефект бих понамалила контактите с контингента бивш+бивше свеки, както и с настоящите свекита и бих се съсредоточила единствено върху детето и съпруга си, показвайки им че външна намеса не търпя.

Късмет, макар 4е колкото хора, толкоз мнения и съвети.


# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
Каси, срашно се радвам за двете слънца
мина доста трудности нали? развод, бебеправене...
не се занимавай с глупости - остави змията да плюе колкото си иска...поговори с новите си роднини дипломатично по въпроса - кажи ти каква позиция заемаш и как стоят нещата....
ако са решили да слухтят - техен проблем...
опитай да обясниш и своята гледна точка, повече не можеш и не си струва да правиш - според мен де

а да се ядосваш заради ограничен и злоблив човек е повече от излишно
а слушатели...всички сме такива! всички без изключение - ако някой сега тръгне да ме убеждава той как не би слушал нещо за някой свой близък....
така ,че това не е повод да мислиш нещо за тези хора

# 11
  • София
  • Мнения: 8 348
каси, ти май и друг път си имала проблеми с тази жена, такова ми се върти из главата

ако питаш мен, каквото и да направиш, само ще дадеш повод на противниковата страна да злобее повече
и скандала и разговора, и споделянето с бившият ще доведат до засилване на негативното отношение към теб
и едва ли ще спре бившата свекърва да навестява новите роднини, особено ако там е намерила съмишленици
само ще им дадеш нова тема за разговори

което не значи да не правиш нищо - така и така си в патова ситуация, направи това, което ще те разтовари
а бившият дали ще те подкрепи
нещо по спомени - май не е много вероятно

# 12
  • Мнения: 1 226
Кас аз бих я наритала, макар че е адски първично, но и тя е първична. После ще и обясня защо.
И честито.  bouquet

# 13
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Разбирам раздразнението ти но:
- ако и се обадиш или по какъвто и да начин говориш с нея по този повод- резултата със сигулност няма да има, най много да и доставиш удоволствие, просто я остави да си пасе простотията;
- с бившият- а какво да направи, лепенка ли да и сложи??;
- настоящият ти свекър едва ли е започнал да те харесва, щот имате вече брак, така че и с него разговора ми се струва бедпредметен;
. А и дали ти е необходимо да говориш с някой от тях, или с когото и да било по темата- к`вот било било, сега си с ново семейство, не е необходимо да вадиш скелетите от гардероба.
Т.е. дишай дълбоко, наслаждавай се бременоста и семейството си.

# 14
  • Мнения: 903
Касиди, аз съм склонна да се съглася с мението на родителите ти - че тръгнеш ли да се изясняваш и разправяш само ще й направиш густото на твойта бивша свеки... И напълно се присъединявам към вече казаното от catnadeen  и Мими... Такъв тип зловредни душици нищо не мой`ги оправи, ами само ще си изхабиш още повече нервите... Гледай си голямото радостно събитие което те очаква, пък за другото дето е приказката "Убий простака с мълчание!" Mr. Green
т.е. давай пълен игнор.

Що се отнася до настоящите ти свекър и свекърва, разбери че ако тези хора са от типа, склонен да дава ухо, вярва и изгражда мнение въз основа на чужди зловредни приказки, то дори и да не е активната дейност на бившата ти "маминка" Twisted Evil.., който и да е друг ако реши да им говори срещу теб, те пак ще се вслушат и повярват - т.е. тук това опира до интелекта и предразположеността на хората, а това е нещо което ти няма как да контролираш!.. В крайна сметка нали в отношенията ви с мъжа ти всичко е наред... - не се оставяй да те разстройва чуждото плиткоумие и злоба. Hug ----------------- Все пак ако чувстваш силен дискомфорт, направи една вечеря, покани родителите на мъжо си /и той също да присъства/ и в подходящия момент със съвсем спокоен тон им разкажи накратко какво ти е станало известно /за сплетните на екс-свекървището/.., че това те наскърбява.., но че вярваш че те /настоящите ти свекър и свеки/ разбират че целта на подобни приказки е единствено да разстройват отношенията ви и затова вярваш, че не ги задържат в себе си. И толкоз! Ако те са хора, ще вникнат в думите ти.., а ако не са, нищо не можеш да направиш! И на тях един игнор и поддържаш оттам насетне само отношения от учтивост /честитене и гостуване по празниците, иначе - надалеч/.

Общи условия

Активация на акаунт