Да продължа ли да се цедя?

  • 747
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
Момичета,помагайте
На 1 .03. родих прекрасен син Валентин,но се наложи спешна операция на тънкото черво,че имаше запушване .Вече се възстановява добре и го хранят с 50мл.на ядене в болницата и се изхожда.
Но аз минах през истински ад,а за капак и епизотомията и вътрешните шевове ми се отвориха и сега ходя по 2 пъти до болницата да ме промиват и слагат лекарство,за да спре гнойта и да ме зашият пак,но много бавно се възстановявам и се сринах още повече психически.
Проблема е че на всчко цедене излиза общо 10мл.кърма на 3 часа,а от снощи разредих на 6 и събирам 20мл.Пия инка,хапвам жито с мляко,чай от българския пия и нищо не помага да се увеличи.Много ме измъчва това и съм на крачка да се откажа,а искам да имам кърма.Трябваше вече да съм в болницата при бебо,но не може и все повече се отчайвам
Помагайте

# 1
  • Мнения: 9 481
Много ти се е насъбрало Confused
Бързо възстановяване и на двама ви, стискам палци Praynig Hug
За бебчо ще е по-добре да хапва кърма, но ти си знаеш как се чувстваш..едва ли някой ще те упрекне ако решиш да спреш цеденето, все пак колкото и да е добре да кърмиш, то не може да е на всяка цена.
По-честото цедене увеличава лактацията, приема на повече течности...това цедене на 6ч, ще доведе съвсем до намаляне и спиране на кърмата...
Трябва ти повече спокойствие и най-добре Валентин да суче самичък...дано това стане по-бързо Hug

# 2
  • Мнения: 766
Продължавай да се цедиш, за да имаш кърма. И аз се цедих два месеца, дощкато засуче, ръцете ме боляха жестоко от дърпането и стискането на помпите. Пий лактогенни чайчета, повече краве мляко /вчера прочетох в една книга за тибетската медицина, че увеличава кърмата/, зърнени храни, месо. Отначало е трудно, но после като засуче малкото и въобще с времето кърмата се стабилизира. И най-важното - силна мотивация и успокояване!
Успех!

# 3
  • Мнения: 352
Моето мнение е да не се измъчваш. И аз бях доскоро като теб. 10-20мл. на 6 часа са нищо. нито можеш да ги събираш и да дадеш на едно хранене, само занимаването ти остава. Аз я спрях с Бромокриптин, но е ужасен. По-ужасно не съм се чувствала никога като тези 10 дни. То не бе главоболие, повръщане, припадане, халюцинации-въобще някакъв ужас. Консултирай се с лекар. То и да продължиш да се цедиш-няма да се увеличи-напротив.Успех-каквото и да решиш.

# 4
  • Мнения: 567
Според мен ако искаш да си кърмиш бебчето ще е хубаво да продължиш да се цедиш. При мен случая беше следния: кърмата ми дойде на 3-я ден, но точно тогава ми взеха бебка...не спрях да се цедя. В началото ми беше много трудно, а и се цедях на 2 часа,а не както при теб на 6.Мисля че трябва да скъсиш времето на изцеждане.Ставала съм дори и през ноща през 2 часа. Колко дни и нощи се измъчвах......Но като си взех бебка и постепенно всичко си дойде на място. Вече сме на 4 месеца и половина и си се кърмим.Успех ти желая.

# 5
  • Мнения: 2 401
Радка съчуствам ти за всичко това, което ти се налага да преодолееш, дано по-скоро с бебето да сте заедно и да сте добре!
Разбира се, че има смисъл да продължаваш да цедиш, стига това да е по силите ти, изобщо не е невъзможно така да си поддържаш лактацията, но трябва да е възможно най-често, колкото повече стимулация има толкова повече ще бъде и кърмата, добре е ако можеш да цедиш и през ноща, вероятно стреса, който преживяваш, също се отразява зле на количеството кърма. Продължавай да пиеш от българският чай, повечко течности, добра храна, бирената мая също е добра идея. Щом с бебчо се съберете заедно всичко ще е по-лесно, дано само да е по-скоро!

# 6
  • Мнения: 46
Аз по принцип се цедя на 3 часа,но тази нощ пропуснах в 3 и мисля и тази да си поспя малко.
Учудващо за 3 часа успях да събера 20 и много се радвам,това ме стимулира да не се отказвам
Занесох малко на бебчо и ме зарадваха,че почва да качва грамчета и се възстановява бързичко

# 7
  • Мнения: 2 401
Важното е че имаш желание,  пропуснах да ти кажа, че това колко изцеждаш не е показател за това колко кърма имаш, ако бебето започне да суче то ще може със сигурност да изсуче по-голямо количество! Успех и бързо възстановяване на бебчо! Simple Smile

# 8
  • Мнения: 9 481

Занесох малко на бебчо и ме зарадваха,че почва да качва грамчета и се възстановява бързичко

Това е чудесно Peace
Какъв по-добър стимул Heart Eyes
Забравих да те предупредя в предния си пост, да не прекаляваш с житото. Има глутен и да не стане пък някоя алергия..
Успех и дълго кърмене! Hug

# 9
  • Мнения: 46
аз си хапвам жито само по2,3 пъти на ден по малко и пия по3,4 чаши инка ,а чая не ми помогна и не го пия вече,дано това е достатъчно,но и аз се поуспокоих малко и имам даже апетит,а преди се насилвах да ям.Дано удържа фронта още няколко дена,когато ще сме заедно с бебчо  Praynig

# 10
  • Мнения: 567
Трябва да хапваш и да пийваш и най вече да се поуспокоиш малко.Ще удържиш фронта Wink Успех ти желая и бързо оздравяване на бебчо

# 11
  • Мнения: 3 595
Много се радвам, че Валентин (прекрасно име) се възстановява бързо и е почнал да качва. Момичетата са ти казали най-важното - цеденето през 2 часа, за да се стимулира лактацията. Кърмата е на принципа на търсенето и предлагането. Колкото повече се цедиш, толкова повече даваш сигнали, да се произвежда още. Минала си наистина през много трудности, но се справяш геройски! Ако искаш може да попиташ в болницата дали не е възможно да започнеш да го поставяш на гърда още докато е там, ще бъде перфектен вариант! Ако това е невъзможно засега може да склонят да носиш на бебето от изцедената кърма или да се изцеждаш при тях, за да сигурни, че всичко ще е ок. При варианта с изцедената кърма може да опитваш да му даваш с лъжичка или спринцовка, помоли ги да ти покажат как, за да не свикне с биберона и да му е по-лесно да премине на гърдата след това. Хапвай си умерено, 2-2.5 литра течности на ден са достатъчни, максимално спокойствие (доколкото е възможно разбира се) и увереност, че ще се справите. Успех и пиши как сте    bouquet

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 14:04 от Ivy

# 12
  • Мнения: 693
Съчувствам ти - аз се цедя вече 8 месеца и знам как болят ръцете  Simple Smile

... това колко изцеждаш не е показател за това колко кърма имаш, ако бебето започне да суче то ще може със сигурност да изсуче по-голямо количество!

Абсолютно  Peace

Продължавай да цедиш поне на 3 часа, колкото по-рядко цедиш, толкова по-малко кърма ще имаш.
Разбира се, не на всяка цена. Ако се чувстваш на предела на силите и нервите си, недей  Hug

И другото, което искам да ти кажа - не изхвърляй кърмата дори и 20 грама да са. Замразявай във формички за лед  bowuu

Ivy ти е дала много хубави съвети  Grinning

Дано бързо се стаилизират нещата при вас  Praynig радвам се, че бебо е добре  Grinning





# 13
  • Мнения: 1
Милата, какви трудности преживяваш,  но мисля че се справяш геройски. Аз имам бебе на почти 4 месеца. Когато се роди обаче гърдите ми се израниха страшно много - от него(при положение, че го слагах само по 5мин на гърда)  и от обикновенна помпа - съветвам ви - никога не използвайте такова нещо. Бях отчаяна и аз едва цедях по 5-10 мл, а бебечо го хранеха с АМ. Така докато една позната не ми донесе помпа на Аvent - ръчна - родих се с това нещо. Цедях се около 2-3 седмици и хранех детето с биберон - не се одучи да суче. Както споменах вече сме почти на 4 месеца и се храним само с кърма. Много важно е и, както вече са те посъветвали, да имаш вярата и да бъдеш убедена, че ще имаш кърма. Успех.

Общи условия

Активация на акаунт