второ дете или кариера

  • 8 131
  • 137
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7
Аз на таткото мога да разчитам в смисъл, че и двамата искаме бебе по принцип, но и той много претегля всички за и против, дали ще се справим с напрежението, дали ако не ме вземат на работа няма да изпадна в депресия (защото аз трудно бих стояла дълго в къщи без това да ми се отрази).
Иначе си давам сметка, че не е хубаво синът ми да расте сам.
Има ли във форума някои, които са израстнали като единствени деца, кажете толкова ли е трудно да си едно дете? Или ако има такива, които твърдо са решили да останат с едно дете, не е ли малко пусто? Как мислите?
Здравей!Аз съм едно дете,в момента съм на твоите години.Бих се определила като по чувствителна към его-то си.Несъмнено се отразява това,не съм свикнала да деля,не мога да бъда много съпричастна,абе егоизма си казва думата.Иначе към приятелите винаги съм била щедра,но по скоро нещата са на психологическа основа.Винаги съм искала да имам по-голям брат LaughingЗа жалост загубих и двамата си родители и сега ми е пусто в душата,поне да си имах брат или сестра,моя кръв,мисля че е от значение да не си само едно дете!Аз също имам само един син,вече на 17 год/точно днес става bowuu/,искам второ дете,но много тежки семейни отношения имам с мъжа си и не се виждам като майка за втори път,за жалост.Много ме боли от това.
На теб бих те посъветвала,да не се колебаеш нито за миг,създайте си дете,това е истината,щом и двамата го желаете PeaceНа другото винаги ще му намерите начина,но дете не може по всяко време,годините минават...Работата не маловажен фактор в живота,но за мен семейството трябва да е №1,човек винаги се лишава от нещо....Късмет ти желая!  bouquet

# 16
  • Мнения: 229
Никога не можеш да бъдеш сигурна , особено що се отнася до неща независещи от теб т.е работно място например или икономически възход на фирмата.Аз работя в една от най стабилните фирми на пазара и сега по време на кризата май не е така.Това бих ли могла да го предвидя?Живота ни се променя всеки един момент за дабро или лошо и има стотици независещи от нас обстаятелства, късаещи ни пряко. От моя опит ще ти кажа, че на тия години ще си щастливка ако забременееш през първите 2-3 месеца и ако всичко е наред да работиш до края на бременоста. При мен желанието беше едно , а стана савсем друго.Така ,че и това не можеш да предвидиш.Но отглеждането на първото ми дете и това нямат нищо общо .И двамата със съпруга ми изживяваме този период все едно не ни се е случвал.Детето сплоти цялото ни семейство, дъщеря ми коренно се промени в добрата посока ,станахме по спокойни и уравновесени и върна смеха в дома ни.Що се отнася до работата - естествено не ме върнаха , както в повечето от случаите .Смени се ръководството и така.Но съм сигурна ,че работа ще си намеря и това въобще не ме претеснява. Искам в заключение да ти кажа , че бях перфектно планирала всеки един детайл от бремеността си, и накрая като се замисля нищо от планираното не се осъществи и то по причини независещи от мен.

# 17
  • София
  • Мнения: 1 228
как може да ти хрумне да сравняваш и/или да избираш м/у дете (живо същество) и кариера (нещо преходно и субективно)?

Абсолютно!
Не би ми хрумнало да правя подобна "дилема" ...

# 18
  • Мнения: 1 844
на въпрос "дете или кариера"винаги бих отговорила ДЕТЕ.
има ситуации,в които обаче трябва добре да се помисли,още повече,когато човек ще носи отговорност не само за себе си,а и за един/два/ детски живота.
ако имате финансовата възможност да отгледате второ дете,дори и после да имаш проблем с работата-давайте,не се колебай нито един миг,забременявай,раждай и гледай децата си!нищо по-хубаво няма от това.
ако обаче семейството ви разчита в голяма степен и на твоите финанси и без тях ще ви е трудно..тогава какво правим?ако едвам бихте издържали едно дете,как ще се справите с две?
а каквото и да си говорим-след 40 годишна възраст жените по-трудно намират работа.е,то зависи и от това каква ти е специалността и формата на работа,ти знаеш.
аз лично ти пожелавам да имате възможността да се грижите и за второ детенце,и ако имате тази възможност,дано съвсем скоро то стане факт!  ylinfant

# 19
  • Мнения: 293
Като само дете и самотно бих ти казала да си родиш и второ.
Да си само дете е страшно.На детето ти никога няма да му липсват шарени тапети,собствена детска стая,пари в изобилие - толкова колкото брат или сестра,повярвай ми.

Страшно е освен самотното детство и самотата , която детето изживява когато остане само на този свят.....Моят съвет / на само дете/ е категоричен- детенце!!!!

# 20
  • Мнения: 9 990
каквато и да си, колкото и пари да имаш или нямаш, за детето ти ти ще си най-доброто. не съм чул някой да каже "защо си ме родила, като не можеш да ми осигуриш харвард" например ....
всичко се нарежда някак си, трудностите се забравят, остават само хубавите моменти.

O, аз пък познавам.... Tired

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 542
Кариерата не е на особенна почит в този форум /почети всички са домакини / Никой няма да ти каже да избереш кариерата пред детето.

# 22
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Кариерата не е на особенна почит в този форум /почети всички са домакини /

Този извод пък как го направи?

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Кариерата не е на особенна почит в този форум /почети всички са домакини / Никой няма да ти каже да избереш кариерата пред детето.

твърде нова и не запозната за този генерален извод.

# 24
  • Мнения: 293
Кариерата не е на особенна почит в този форум /почети всички са домакини / Никой няма да ти каже да избереш кариерата пред детето.

Еми ето ти и го каза!  Peace

# 25
  • Мнения: 1 844
Като само дете и самотно бих ти казала да си родиш и второ.
Да си само дете е страшно.На детето ти никога няма да му липсват шарени тапети,собствена детска стая,пари в изобилие - толкова колкото брат или сестра,повярвай ми.

Страшно е освен самотното детство и самотата , която детето изживява когато остане само на този свят.....Моят съвет / на само дете/ е категоричен- детенце!!!!
е,нека не категоризираме.хубаво звучи това със силната братска обич,но понякога тя е малко мираж.познавам мноого хора/добри хора и то/,които недолюбват братята и сестрите си по една или друга причина.
и каквото и да си говорим-всяко дете иска шарени тапети,играчки и собствена стая,а като порасне и кола и апартамент даже.това не можем да го отречем..отричат го най-вече тези,които не са го имали или не могат да си позволят да го осигурят на детето си.
но нека не изместваме темата..

# 26
  • Мнения: 817
Кариерата не е на особенна почит в този форум /почети всички са домакини / Никой няма да ти каже да избереш кариерата пред детето.


 Mr. Green Toва нарочно за да направиш темата "интересна" ли го написа? Почти съм сигурна, че си целяла това.Малко провокация да има. Mr. Green

По темата - не бих избрала кариера пред второ дете. Но ако финансово и емоционално не се смятам за готова за още едно "чаве" не бих се насилвала.

# 27
  • Мнения: 293
Като само дете и самотно бих ти казала да си родиш и второ.
Да си само дете е страшно.На детето ти никога няма да му липсват шарени тапети,собствена детска стая,пари в изобилие - толкова колкото брат или сестра,повярвай ми.

Страшно е освен самотното детство и самотата , която детето изживява когато остане само на този свят.....Моят съвет / на само дете/ е категоричен- детенце!!!!
е,нека не категоризираме.хубаво звучи това със силната братска обич,но понякога тя е малко мираж.познавам мноого хора/добри хора и то/,които недолюбват братята и сестрите си по една или друга причина.
и каквото и да си говорим-всяко дете иска шарени тапети,играчки и собствена стая,а като порасне и кола и апартамент даже.това не можем да го отречем..отричат го най-вече тези,които не са го имали или не могат да си позволят да го осигурят на детето си.
но нека не изместваме темата..


Десинка,аз говоря от личен опит.Не знам какво е да не се имаш с брат си или сестра си,защото никога няма да ги имам Confused А това е по-лошото.Що се отнася до това какво иска детето- иска да има с кого да играе,с кого да си легне, с кого да ходи на училище,а като порастне да споделя и да не се чувства само на този свят.Нито тапети на крокодили,нито лъскава кола могат да заменят това.Повярвай ми.Родители ми не са богати,така,че и при това положение пак сама се справям с живота.Ако имах брат или сестра и тя/той щеше да се справя но щяхме да сме двама и да се подкрепяме.Така,че за мен въпроса никога не опира само до пари.Позволявам си да си изказвам мнението и мисля,че е по темата тъй като авторката иска да чуе как се чувства едно само дете - това е от моята камбанария- много гадно,болно и само...и сигурно докато си умра ще е така.

ПС: Да сигурно всяко дете иска шарени тапети....но ако го попиташ ,,Братче или шарени тапети?,, ще се изумиш от отговора....

# 28
  • Мнения: 884
Или пък на  едно дете, което не е само-не си представям живота без сестра си. Знам, че има и обратни случаи, но да не мислим така негативно.
 Рафелина, мислете, говорете-най-правилното решение ще е това, което вземете заедно  bouquet! Лека вечер от мен, момичета!

# 29
  • Мнения: 804
При мен нямаше дилема/кариера или второ дете/-кариера винаги може да се направи,но детето е по-важно.Аз имам по-малка сестра и макар и да живея далеч от нея винаги си помагаме а и много се обичаме.И аз имам второ дете-логиката ми бе,че един ден когато със съпруга ми ще ни няма дъщеря ми няма да е сама на този свят,а ще има на кого да разчита.Хубаво е детето ти да не е само,така се изгражда и в лоялност и съпричастност към околните.Мисля си че деца,които растат сами стават егоисти.Това е моето мнение.

Общи условия

Активация на акаунт