Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора

София

Случва ли ви се често да си забравите манджата във фурната или на котлона, да ви изкипи млякото или да вадите от тенджерата изпечени, вместо сварени картофи? Ще ми бъде интересно да споделите свои подобни преживявания в кухнята.....

За себе си откривам, че откакто родих, съм много по-внимателна. Преди ми се е случвало да запаля пердетата на терасата, след 2-часово "подгряване" на свинско със зеле, а на прясното мляко колкото и да му бая, в 50 процента от случаите го изкипявам  ooooh! Случвало ми се е и да "пека" яйца в тенджера на котлона цяла нощ, е няма такава смрад, после 1 седмица не можеше да се измирише апартаментът  Sick

Но, както казах, отговорността ми към детето ме направи много предпазлива и скоро не съм имала тежки изпълнения, слава Богу!   Praynig
« Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 14:32 от Цецето »
Цитирай

Белгия/София

Не  Smile
Цитирай

Аз съм другата крайност. Непрекъснато бързам и съм много припряна.Случва ми се от бързане да не допека яденето.
Цитирай

На шестото небе

Аз съм другата крайност. Непрекъснато бързам и съм много припряна.Случва ми се от бързане да не допека яденето.
Същата работа  съм.
Цитирай

Аз съм на мама и на баба глезлата и дълго те правеха всичко вместо мен.7-8 годишна бях сама у дома и реших да си направя айрян. За целта сипах кис. мляко в една тавичка и реших да разбъркам с миксер.....разлетя се навсякъде ......пердета,тапети ,шкафове 35 35 35 кухнята бе като избухнала.
Всеки е имал гафове,обаче не всеки би се посмял над тях. Wink
Цитирай

Не Peace
Имало е случаи, в които знам, че ще се отплесна примерно в чистенето или прането, но за тази цел си нагласям алармата на телефона.
Цитирай

Под звездите

Не
Цитирай

Пз

По принцип не ,но напоследък когато се пребера от работа слагам да се готви и сядам да гледам сериала "1001 нощи" и познаите какво става! Hug #Crazy
Цитирай

Варна

Нямала съм такива случаи- е само съм кипвала мляко няколко пъти,но не защото съм го забравила,а защото съм правела 100неща наведнъж.
Цитирай

Варна

Не ми се е случвало. Peace
Цитирай

София

На мен ми се е случвало да съм и в другата крайност. Сложа нещо да къкри на котлона, всичко изчислено и след 1 час откривам, че въобще не съм го включила  Tired И айде бързо в магазина за детски храни, че детето гладно и си чака супата  35
Цитирай

Sofia

Какви примерни булки.  Hug Аз пък постоянно забравям. И затова съм фенка на уреди като самоизключващата се кана за вода, таймерът, микровълновата фурна и всичко, което може да се изключи само или да ме подсети, че пека нещо.  Laughing Напоследък не мога да живея без кокошката-таймер.  35
Цитирай

32° 6′ N, 34° 49′ E

В известен смисъл съм, с опита редуцирам грешките  Peace Но по-често ми се случва да загоря нещо, отколкото да го оставя недопечено... Ако правя няколко неща наведнъж - примерна ситуация: две тенджерки и нещо във фурната - едното почти със сигурност ще излезе препечено  Mr. Green

Кокошката-таймер ми се счупи (от преползване), сега имам кученце-таймер, но още не съм му свикнала на по-различното звънене и не го чувам  Blush
Цитирай

Принципно не влизам в графата ''загоритенджера'', но ми се е случвало да изкипя млякото, защото съм се загледала в нещо по тв-то.
 По тази причина не си слагам телевизор в кухнята (не, че не надничам в другата стая  Love),  но се старая да си свърша първо готвенето (или каквото съм захванала) и после да се отнеса където искам.  Very Happy
Цитирай

По- скоро не! Но..., съм палила олио 2-3 пъти, особено когато печката с керамичните котлони беше нова и не и бях свикнала на 9-тата степен  Laughing
Другото е, че обичайно кипя, когато варя картофи  Thinking Нещо много се пенят ли, що ли, ама друго не кипя, все тях  Smile
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 59 отговора