МАРТ 2009

  • 13 382
  • 299
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 673
Зеленко, спокойно, ние сме на същия режим. Като видя, че мойта хубавица е твърде уморена да цока, й давам АМ, та да съм сигурна, че не заспива гладна. Иначе и ние висиме на цица по 1 час, спиме 30 минути и повтаряме сценката

# 76
  • Мнения: 2 495
Благодаря ви, момичета за пожеланията !   bouquet Heart Eyes
А сега идва ред и на тортата

И нещо по-лекичко за пиене, че има доста кърмачки между нас  Mr. Green

# 77
  • Мнения: 105
Ланселота, честито бебче    bouquet
Бела, честит рожден ден! Желая ти много здраве и сбъднати мечти   bdbaloni
Животинче, всичко ще е наред, не падай духом  Flowers Four Leaf Clover
Elwing, пожелавам ти бързо да мине времето до понеделник когато ще си приберете съкровището вкъщи  Hug

# 78
  • Мнения: 3 379
Момичета да попитам, тъй, като вече писах, че явно трябва да си разделя багажа за реанимация и за след това, когато ще ми го донесът допълнително, мамите със секцио какво ви бе най-необходимо, като багаж за реанимацията?

Вода, спортна бутилка, и телефон. В реанимация друго не ти трябва. Но кат оте преведат в нормална стая, ще ти трябват почти веднага превръзки или лигнин и гащи, както и други дреболии. Така че по-добре раздели на най-необходими неща и такива, които могат да ти донесат, а не на реанимация и след това.

# 79
  • под кривата круша
  • Мнения: 294
Белла, честит рожден ден-да си жива и здрава и да си най-щастливата и обичана жена и майка newsm67
Честити бебчета и на всички новообебили се момичета /не смея да цитирам имена с този бебевалеж/! newsm44
Отчет след вчерашната ЖК-чакаме до следващата сряда. Ако девойката не рачи да излезе доброволно, ще предизвикваме раждане. Иначе водите са ок, плацентата е 2 степен, ниско е, но главата не била ангажирана в малкия таз. Матката също няма разкритие, контракциите ми са едни такива мижавиии no Обаче малка излиза по сметките-2800. И не ме викат на записи. Та така, чакаме...Като си помисля, че вече можеше да сме си вкъщи cry
Elwing, не остана Hug
jivotinche, не се тревожи Hug

# 80
  • София
  • Мнения: 263
                      Белла, честит рожден ден!
               
     Пожелавам ти много здраве, обич и късмет!

добро настроение, аз стоях , а и не само аз, в реанмация в ТК от 8 след операцията до 14 часа на другия ден и ми трябваха много повече неща от тези, които СЗА казва. Като започнеш да ставаш, искаш да правиш разни неща- да се миеш най- малкото...
Съвета ми е да си сложиш прибори и чашка. На сутринта и на обед дават "храна" и ще ти е по- удобно ако имаш. Бутилките с биберон- ние предната вечер обърнахме 3 квартала да търсим, най накрая намерихме и взехме. Оказа се обаче, че на мен въобще не ми е удобно да пия от тях и се задавях- а от кашлянето боли ужасно!!! Затова нямаше много смисъл от тези биберони- развивах си капачката и така си пих. Само че трябва да имаш воля, да се надигаш на лакти, легнал може само от биберона- те затова такива искат. Можеш да си сложиш белъо- аз като взеха да ме раздвижват настоях да се обуя и си сложих превръзка. Чорапки също си вземи, че е голям студ. И четка и паста за зъби, хавлии. За болките от операцията- мисля че е както се настроиш. Бях убедена, че няма да им се дам и дори и като трябваше да лежа се вдигах на лакти, а в деня на раздвижването доста си походих. Знай, че трябва да си много добре изправена, ако се пригърбваш- няма смисъл.
Имай предвид, че свижданията са от 16 часа, поне във двойните стаи на 5ти етаж е така и чак тогава ще ти донесат другия багаж.
СЗА, питам за колата маска, защото нали точно там се намира разреза, а нали дърпат, и незнам- да не стане нещо   newsm78.
Елвинг, плоски зърна се установяват като си хванеш ареолата в краищата й с палец и показалец, и стиснеш- ако зърната ти не изпъкнат напред, значи са плоски. Казвам ти го, защото и аз си мислех, че моите не са читави, но се оказа обратното. Силиконките на Авент знам, че са по- твърди от тези на Чико. Но не си взимай още едни, преди да говориш с консултант, може да не ти трябват. Има много статии, където казват, че и с плоски зърна може да се кърми, защото не е в зърната работата.

Оле, голям ферман излезна, ама...
Хайде bye  че breastfeeding

# 81
  • Мнения: 276
Есме, и аз си чакам, спокойно, нали сме с един термин. Ако не родя другата седмица и на мен ще ми предизвикат раждане, само дето моята плацента е вече трета степен.

Честит рожден ден на Белла и честито на родилите мами!

# 82
  • Мнения: 4 428
Добро утро, мамчета  Grinning

БЕЛЛА, ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН!!!   bouquet  Grinning   bouquet  Grinning   bouquet

Добро настроение, тестуването за алергии май не е толкова важно. Въпреки, че моята АГ настояваше да го имам. Това, което ти е писала Зеленкото за преди самата оперция, е тестуване за антибиотици. Ако се наложи да ти вливат, да се знае дали имаш реакция към някой от двата  Peace
Да реанимация, аз си носих целия багаж с мен  Peace Бях си взела един не особено пълен сак и ми беше достатъчен за началото. После могат да ти носят другите неща  Peace

За продължителността на кърменето, и ние се кърмими по сума време  Laughing Хапне основна порция, после поспи 30-40мин, после пак поцока малко. И това може да ес повтори и 3-4 пъти, докато най-накрая заспи за по-дълго  Crazy Ама какво да се прави.
След малко в къщи ще дойде едно от момичетата от кърмаческия ад ни консултива за пустите зърна. Ще пиша как е минало и какво ми е казала  Grinning

# 83
  • Мнения: 5
Добър ден мамчета.
Белла Честит Рожден Ден да си жива и здрава, много обичана и обичаща майка и съпруга.
На всички които имат нужда много стиснати палци.

# 84
  • Мнения: 696
момичета няма никаква информация пак нищо  Rolling Eyes
така 4е днес пак ще ходя до болницата днес, писна ми вече!
та така, една и съща,съща се!!
честита на белла- жива и здрава   bouquet

# 85
  • Мнения: 48
Честит рожден ден Белла   bouquet

С пожелания за упоритост, за да следваш мечтите си; смелост - да ги осъществяваш; търпение, за да ги постигаш; и много любов, за да дава смисъл на всичко това!

# 86
  • София
  • Мнения: 5 755
Честит рожден ден, Белла! Бъди здрава, усмихната, обичана и много щастлива жена и майка!

Животинче, стискам палци всичко да е наред и бързо да си гушкаш слънчицето!  Praynig Hug Peace
Зори, успех!  Peace
Няма ли инфо някой за Хели-хели? А за ДезRolling Eyes

# 87
  • Мнения: 74
Честит рожден ден Бела!
Много здраве, щастие и усмивки!
 ura

Хей, Зори, не се отчайвай, съвсем скоро ще се гушкате с малкото съкровище! Hug

Честито бебче на ЛАнселота!
Да е живо и здраво!
Животинче, кураж и скоро всичко ще е наред! Hug

# 88
  • Мнения: 361
айде аз да влезна днес като за последно (надявам се) като мама вестителка.

Инкогнито  е родила днес момиченце, 49 см. 3510г, казва се Марта и двете са много добре.

Да и е жива и здрава!


Зори-  Praynig пазя ти легло до мен. Успех  Hug

Така, аз съм готова, изкъпах се, прегледах пак нещата, чакам таткото да дойде и към ТК. Да ми стискате палци днес да е моя ден.

Целувки и прегръдки на всички и ще кажа ако има нещо

# 89
  • Мнения: 3 379
Белла, сега видях - честит роджден ден, много здраве и любов ти пожелавам.

oki4, ми той нали разрезът вече е зарастнал... знам ли, питай козметичката.

Иначе аз стоях в реанимация само 7 часа и след това се преместих в друга стая. В реанимация не съм ставала през тези часове, само лежах, докато дойде рехабилитаторката да ме раздвижи, вдигне и се преместих в руга стая. В реанимация ми стоеше целия багаж, но ползвах само водата и телефона. Но това е в Шейново, явно в ТК се стои по повече там.

Тест за алергии не са ми правили и на мен, само ме разпитаха. А това, което правят преди операцията, наистина е за антибиотик, но на мен и този тест не са ми правили сега.

Тези колани за след раждане аз им нямам много вяра и не смея да си взема такъв. Ефектът, който рекламират, ми звучи малко като от Телешоп реклама. На мен след първото секцио коремът ми се прибра напълно като изключим тлъстинките, които ми останаха и за които не помага никакъв колан според мен. Аз пък нямам търпение да почна да си ходя на йога - това е нещото, което ми помага най-много и във физически, и в психически аспект.

За продължителността на кърменето - нормално е в първите седмици бебоците да сучат повечко и да заспиват, тъй като сукането ги изморява и те си почиват, за да се заредят със сили. С порастването заякват и започват да сучат по доста по-малко време - Гогата се нацокваше за 5-10 мин общо като стана на 3-4 месеца и става далеч по-удобно като време, което отделяш.

Elwing, силиконовите зърна се ползват лесто - слагаш на зърното и бебето суче Simple Smile Виж, как се поддържат вече като хигиена не мога да твърдя, че знам - предполагам се изваряват ама дали преди всяко кърмене или веднъж на ден и през другото време със сапун.. Трябва да питам.

Честито на Инкогнито и на всички други майчета, ако съм пропуснала някой - живи, здрави ,засмени бебоци!

Общи условия

Активация на акаунт