МАРТ 2009

  • 13 383
  • 299
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 4 428
Много се радвам, че тази сутрин има хубави новини. И дано да е само така до края.

ЧЕСТИТА ДЪЩЕРИЧКА НА ЕЛЯ!!!   bouquet   bouquet   bouquet
Малката Елия се е решила да излезне в последния момент, за да удовлетвори желанието на мама за датата  Laughing

ЧЕСТИТ СИН НА НАГАИНА!!!   bouquet   bouquet   bouquet

Животинче, сигурна съм, че бебо ще се оправи и скоро ще си го гушкаш  Hug

Аз питах консултантката по кърменето, пък и четох статии в Кърмаческия за храната. Пише, че не е нужна някаква специална диета, освен ако няма някакви изразени алергии в родата.
Може и по малко цитруси, и прясно мляко. Аз гледам да се ограничавам повече от фъстъците и какаото. От какаото и по други причини  Mr. Green   261uu

Днес сме на преглед с Мира  Grinning Да видим дали наддава добре само на кърма. И мисля вече да питам педито дали може да излизаме навън  1stroller

Лек и хубав ден, мамчита. И пак да кажа - само хубави новини от тук нататък  Hug

# 226
  • Мнения: 5
Честити бебчета на Elq и Nagaina, много щастие им пожелавам с малките мъници, спокойствие и кураж в отглеждането и възпитанието им! newsm51 smile3501

# 227
  • Мнения: 267
Мила Маруся искам да изкажа искренните ми съболезнования,дано не загубите надежда и да продължите напред  Flowers Four Leaf Clover fingerscrossedю
Честити бебчета на Нагиана и Еля
[color=black]Зеленко [/color]за коликите една жена ме посъветва след като кърмя да мажа гърдата с малко преварен зехтин,хем да не се разраняват зърната и да не го отмивам когато давам да сучи,зехтина смазвал чревцата и премахвал въздуха,уж майките били доволни имало някакъв ефект,ние още нямаме колики,но и при мен не обича много едната гърда и само я разанява,та я мажа с зехтин и много бързо мина,дано има ефект и за коликите  Peace
Аз щях да разказвам за моето раждане и да вдъхна кураж на не родилите мами,но след новината за Маруся,нямам желание
Ако някой може да ми пише на лични как да редактирам 1 стр с данни за бебчо,че нз как става
Иначе ние за сега се предсатвяме много добре,сучим през 1 час и то с голяма охота,като часовник е ,мамлко повече плаче,но нали е бебе  Laughing
Да ви питам кога започват да акат кафеви акота,в смисъл,че нали 1-те 2,3 дни в болницата акат черни,но снощи в къщи беше вече кафяво,та се чудя нормално ли е Thinking
Аз от храните не се[/b] ограничавам,ям от всичко по - малко,акушерките ме посъветваха да намаля течностите,че гърдите много ме болят

# 228
  • Мнения: 160
Здравейте,мили момичета!
Влезнах да надникна при вас и бях толкова щастлива,че Ели вече е щастлива мама.Да и е жива и здрава малката Елия!За съжаление дреги думи не ми идват,защото съм потресена от случилото се с Маруся...
Маруся,миличка,знам отлично как се чувстваш.Знам,че каквото и да ти кажа сега-нищо няма да те успокои...Само ти казвам ,че ако имаш нужда да споделиш с някой,който е в твоето положение-насреща съм... Hug Hug Hug
 Flowers Rose Flowers RoseЗа твоето ангелче,мила!!!
О,момичета,защо живота е толкова жесток.Тази година за втори път има петък 13,първиятпът този ден отне моята Сиянна,а сега рожбичката на Маруся...И двете трагедии са в Бургас...
Спирам да пиша,защото не искам да ви разтройвам...
На всички,които вече гушкат бебчетата си,от цялото си сърце ви пожелавам много здраве,за за да се радвате на щастието да имате тези прекрасни същества до вас!!!Целунете ги от мен!!!
На тези,които са още в очакване-милички кураж,всичко ще бъде наред,съвсем скоро ще се радвате на най-голямото щастие!!!Не се плашете от нашите истории...Моля се на никой вече да не се случват и се моля Бог да бди над вас и да ви закриля!!! Hug Hug Hug

# 229
  • Мнения: 363
Момичета и ние сме на смесенохранене,само с кърма не се получава,незнам ,да си мисля ли че кърменето мие провалено вече #CrazyПросто не и достига и ако е само на кърма тва означава през 1 час има няма да ми виси на гърдата,по един час....
Иначе вече почнах превантивно да давам капки против колики,иска ми се да излизаме вече,но ще видим.За сега е на прозореца на слънце и така.Лек ден от нас с Тея  bouquet
Исках да питам след колко дни да вземем акта за раждане от общината?

# 230
  • Мнения: 603
Здравейте от мен,
Не пиша, но чета редовно, защото и моите трепети са същите като Вашите. Аз в неделя на 15 ще вляза в болницата и на 16 сутринта трябва да родя планово секцио. Предполагам знаете как се чувствам. Моля се всички които трябва да раждаме всичко да мине по най - благоприятния за нас и бебетата ни начин.

На всички, които гушкат вече бебетата си пожелавам много щастие и късмет, а на тези които са ги загубили - моите най искренни съболезнования. Не губете вяра и надежда.  PraynigHug

# 231
  • София
  • Мнения: 263
                 smile3525 Nagaina, честито синче!!! smile3525
Да ти е много здрав, усмихнат и добър! На теб- спокойствие и само щастливи моменти!!!
Аз пия кафе сутрин с мляко, разредено с вода. За храните- по малко ям шоколад  Embarassed , прясното мляко не съм го спряла, само по-малко пия и мед също ям. Отказвам газообразуващите храни и силните подправки.

# 232
  • Мнения: 5
Родилите вече мами да ги питам, тъй, като си правя списъка за хранителните продукти, които трябва да купим за мен за след изписването, та вие с какво главно се хранехте тогава от гледна точка на кърменето, нещо все чета и все противоречива информация намирам?

# 233
  • Мнения: 1 734
Честито и от мен на бебчетата на Elq и Nagaina да са живи и здрави, да наддават добре и много да радват мама и тати
rossykv , стискам палци прегледа да е успешен. Относно кърменето, продължаваме и не смятам да се предавам. Свързах се с hedra от кърмаческия форум, която е и един от консултантите в кабинета. Много съм доволна, покани ме в кабинета с бебе да видим как стоят нещата.
Това е за сега от нас, коликите като че намаляха или поне не са така болезнени. Дано!
Слънчев ден на всички ви  Hug

# 234
  • София
  • Мнения: 673
Tony_st, мед не е препоръчително да се яде, защото може да редизвика много тежки алергии. Затова и на поотраснали деца се дава много късно.
Акта за раждане обикновено е готов след две седмици (така е по закон), но реално ти го дават чак след един месец.
marty24, ние също сме на смесено хранене, вероятно защото кърмата не ми е достатъчно, пък и най- вече заспиваме на цица. Затова обикновено се доизцеждам, та си събирам към края на деня достатъчно кърма за едно хранене. Просто се изцеждай, та да си стимулираш кърмата. Яж жито, орехи и си купи чай на Хип за кърмачки. Той освен всичко друго съдържа копър и анасон, които се борят с коликите. Не яж боб, фасул, леща, грах, зеле, шоколад, не пий газирано, не прекалявай с млякото. Абе, с една дума, яж месо, яйца, риба и зеленчуци. От плодовете моят педиатър ми разреши ябълките, морковите и малко банани.
Кафето го спрях изобщо. Педито каза, че особено 3в1 хич не е полезно, по-добре да пия нескафе сутрин след първото кърмене. Шоколадът не е препоръчителен, първо, защото предизвиква алергии, второ, защото бебата може да стане хиперактивна от него.
dobro_nastroenie, педито каза да наблягам на месото, яйцата, рибата, картофите (мусакичка, пюренце и тн), ориз със домати и кайма, пълнени чушки, но желателно без обелките. Бял хляб може, пълнозърнест не е препоръчителен. По една чаша прясно мляко на ден може, кисело мляко също. Сиренето е препоръчително, но не в много големи количества.  В интерес на истината почти не ям, защото просто не ми остават сили. Макар че вчера изядох 4 кюфтета за вечеря. Проблема при мен е, че продължава да не ми се яде нито месо, нито яйца. Искам мандарини и портокали, но цитрусите са забранени.
Sia, къде се намира този кабинет?

# 235
  • Мнения: 300
Момичета,преди малко говорих със съпруга на Маруся итой каза че тя физически се чувства добре но все още неиска да вижда никой....разбираемо.Всичко е наред с нея поне що се отнася до операция и слава богу не се е наложило да я изчистват....Благодаря на Господ за което!!!Ако има нещо ново ще пиша.Поздравления за всички майчета ,които са се здобили с малки душички.....!!!

# 236
  • София
  • Мнения: 673
Момичета, ето какво открих  за коликите. Така по-лесно ще се ориентирате какво да ядете:)

http://www.bg-mamma.com/?action=article;id=675

# 237
  • Варна
  • Мнения: 858
Честити бебчета на Еляи на Нагиана! Да са ви живи и здрави малките съкровища!  newsm51

Аз все още съм като смазана от случилото се, така че просто се моля за всички които останахме 2 в 1  Praynig

# 238
  • София
  • Мнения: 673
а ето ви и линк за диета за кърмачки


http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=33738.0

# 239
  • Мнения: 105
Ели, Нагаина, честити ви рожби! Много радост да ви носят    bouquet
Маруся, много съжалявам за случилото се с бебчето ти. От снощи от както прочетох съм в шок и не знам какво да кажа, освен, че живота е адски несправедлив. Дано успеете бързо да превъзмогнете загубата и да продължите напред  Hug
ksd_g, желая ти скоро да гушкаш здраво и пухкаво бебче .
Животинче, стискам палци и за твоето бебе, скоро да се гушкате и да сте си заедно.

Общи условия

Активация на акаунт