Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
15-29 от 44 отговора
малко уточнения за Раундъп:  За постигане на  оптимални резултати при приложението му, плевелите трябва да имат достатъчно  листна маса, да бъдат свежи в процес на активен растеж.
•    Да не вали дъжд 3-4 часа след пръскане.
•    Да няма вятър и роса.
•    Третирането да се извършва при температура не по-висока от 25˚С.
•    Раундъп унищожава зелената маса на всички растения.
И без пряка връзка, само за инфо - Раундъп не е инсектицид, а хербицид  Peace
Цитирай

Благодаря за съветите на ma cherie.Аз още не съм го насяла тоз райграс,ама нямам време.Доколкото четох може и по-късно. newsm78 newsm78 newsm78
Цитирай

И на нас ни предстои садене на райграс.
 А, за мравките пръска ли се с нещо.На мен ми казаха,че те събират семенцата и си ги складират за зимата.

Ние след като го насяхме веднага го почнаха мравките. На следващия ден напръскахме с някакъв препарат от селскостоп. аптека. От тогава няма набези. Ако искаш утре ще погледна името на препарата и ще пиша. Знам още, че има някаква пудра, с която може да наръсиш предварително мястото, но да се включи някой, който я е ползвал.

За първото косене и аз ще чакам отговор, че ми се струва, че трябва вече да се коси и нашата трева newsm78

Нурела е инсектицида, който ползвахме. С него пръскам и където видя някаква гадинка като въшка или бръмбар Peace
Цитирай

И на нас ни предстои садене на райграс.
 А, за мравките пръска ли се с нещо.На мен ми казаха,че те събират семенцата и си ги складират за зимата.

Ние след като го насяхме веднага го почнаха мравките. На следващия ден напръскахме с някакъв препарат от селскостоп. аптека. От тогава няма набези. Ако искаш утре ще погледна името на препарата и ще пиша. Знам още, че има някаква пудра, с която може да наръсиш предварително мястото, но да се включи някой, който я е ползвал.

За първото косене и аз ще чакам отговор, че ми се струва, че трябва вече да се коси и нашата трева newsm78

Нурела е инсектицида, който ползвахме. С него пръскам и където видя някаква гадинка като въшка или бръмбар Peace
Много ти благодаря!
Цитирай

tuti77 , много ти благодаря за съвета. Искам да те питам нещо - бяха ми казали, че за да изникне достатъчно гъст райграса трябва да се хвърли 2 пъти повече семе.
zdraweite.
отговарям веднага:
има си посевна норма и тя е - 1кг.райграс за 35-40 м²
.Не е желателно да се претоварва с много семена посева.относно мравките -когато семената се зарият добре и се валира се  ограничава изнасането на семена . пръскането с инсектид е желателно да се извърши от компетентно лице. най безопасният начин е да се поръси райграса след засайдането с нафталин (това се слага против молци при дрехи от вълна)при малки площи . Засаждане на райграс при по големи ви пращам специалисти с необходимата техника ипроблема ви е решен.
косене райграса се коси на височина 4- 5см..
Цитирай

тути,браво за изчерпателния отговор.
Цитирай

а като казвате `райграс` нали не си купувате райграс Laughing
тревни смемски е по-правилно и удачно! Peace
Цитирай

Да бе, да ,тревни смески,ама така му казваме (райграс).
 Всъщност каква е разликата? newsm78
Цитирай

райгас е вид трева....в смеските се съчетават различни видове съобразно целта на засяване Peace
Цитирай

tuti77, доста пресилено това за компетентното лице. Като им нападнат въшки растенията пак ли да викат фирма да им пръска? Пръска се с инсектицид, такъв с какъвто се пръскат и цветята. Има и пудри. Не виждам никакъв проблем да се засее и по-голяма площ без да ни пращаш фирма. Този който не се решава, и за малка площ ще си извика фирма. Това с нафталина беше вече добър съвет Peace
Райграса или каквато е там тревна смеска се коси първия път след като достигне височина 8-10см, и то на 1/3.
Разровете се в интернет, има много писано по въпроса. И в сайтове, и във форуми, където се споделя опит.
Цитирай

tuti77, доста пресилено това за компетентното лице. Като им нападнат въшки растенията пак ли да викат фирма да им пръска? Пръска се с инсектицид, такъв с какъвто се пръскат и цветята. Има и пудри. Не виждам никакъв проблем да се засее и по-голяма площ без да ни пращаш фирма. Този който не се решава, и за малка площ ще си извика фирма. Това с нафталина беше вече добър съвет Peace

изобщо не мисля, че е пресилено. затова има понятия като градинар-любител и специалист. особено за големи площи е важно как ще бъде обработен терена, с какво ще се третира, с какво и как ще се засее семето и последващите процедури. освен това фирмите поемат гаранция за качеството на тревния килим...бъди сигурна, че едно `фирмено` затревяване ще ти излезе много по-рентабилно от засяването от неспециалист..а и е важен опитът все пак, нищо, че чичко Гугъл знае всичко Laughing
Цитирай

1
« Последна редакция: Вт., 28 Апр. 2009, 23:34 от tuti77 »
Цитирай

Моята трева тази година е нападната от детелина. От едно гнездо преди месец вече има поне десет с различна големина. Как се разпространи толкова бързо идея нямам. Ще се наложи да пръскаме с препарат явно. Миналата година имах червена детелина, на която и разказах играта от плевене, но този вид сега не може да се плеви. Как мислите, дали ще мога да я унищожа?
Цитирай

1
« Последна редакция: Вт., 28 Апр. 2009, 23:36 от tuti77 »
Цитирай

няма нищо пресилено в това да опазиш себе си и семейството си здраво!!!!
само ще ти загатна ,представи си една градина току що засадена с райграс или да бъда по точна с тр.смеска и обработена срещу мравки с не подходящият инсектицид или още по лошо с завишена доза препоръчана в някоя си  агроаптека .този момент малки деца най вече ,не трябва да се навъртат на около няколко дни , защото определени групи от инсектицидите реагират веднага при пръскане  и отделят отровни пари който убиват по дребните насекоми в летеж.и точно тези пари са нежелателни за нас хората и животни т.е.ТОПЛОКРЪВНИ.не е желателно дори да се обработват с инсектицид тревни площи намиращи се под прозорци  които се използват за проветрение .искам също да ти кажа че се занимавам професионално с озеленяване и когато засявам райграс го правя по начин по който не се използват никакви инсектициди.освен това за културата на третиране с пестициди не ми се отваря тема защото няма да ми стигне цяла вечер.

по отношение на косенето ;говоря за височина на откоса!!!!!!
скъпа, забрави да добавя че доста неща сам писала в Интернет за озеленяване и за пестициди!!!!!
относно това дали да викаме за всяко нещо фирми ?
веднага отговарям :
има моменти когато като се обърнеш към ПРАВИЛНИТЕ хора ,ти излиза доста по евтино отколкото да експериментираш
« Последна редакция: Вт., 28 Апр. 2009, 23:37 от tuti77 »
Цитирай

15-29 от 44 отговора