Много сънливо бебе!Моля дайте мнение,съвет!!!

  • 1 952
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 186
Здравейте,мили мами!Имам нужда от вашето мнение,съвет,помощ......кой каквото предложи!
Бебчето ми е на 14 дни и е мноооого сънливо.Кърмя го.Почти никога не се буди само за хранене,което прави кърменето на поискване невъзможно.До преди 2-3 дни го будех на всеки 2-2,30 часа,а в последните дни на всеки 3 часа,защото мислех,че няма време да огладнее.Дори и когато го будя,той всъщност не се буди в пълния смисъл на думата.Яденето продължава по един час,че и повече,защото той спи на гърдата ми.Храня го само по памперс,постоянно го пощипвам,гъделичкам,мокря,оригвам и той пак почти никога не се събужда.До сега е теглен 3 пъти и наддава доста добре.Памперси имаме мокри по 7,8,9 на ден,а наакани-по 3,4,5.
Тази нощ съм забравила да включа алармата на часовника и така паузата между две кърмения стана 5 часа (аз изпаднах в ужас,за което).Но той отново не се събуди сам.Когато го сложих на гърдата,историята беше същата-сукане на сън,с мнооого стимулиране и побутване от моя страна.Мислех си,че след тази голяма пауза ще е поне малко гладен и лаком,но уви...
Опитвам се да го храня и от двете гърди,но можете да си представите как се справям с това спящо бебе.Цедя рядко.
Страх ме е да не ми спре кърмата.
Страх ме е да не го оставям гладен.
Страх ме е,че е толкова сънлив.
Моля ви за помощ!!!
Какво да променя?
Къде греша?

# 1
  • Мнения: 10 964
Ти пък Simple Smile
Радвай се, че спи, щом наддава и си пълни памперсите.
Като не се буди да си поиска, ще го кърмиш "на предлагане" - правилно си преценила.

Моята дъщеря спеше предимно по време на кърменията и затова процедирах така (щипане, побутване и подобни изобщо не работеха) - щом спре да суче активно от едната гърда, я премествам на другата, за да се разбуди. И така пет-шест пъти, че да стигне и до по-задно мляко.

А сега се гоним с бой да заспим Grinning

# 2
  • Мнения: 292
След като пълни памперсите така добре и наплаче защото е гладно ..... не виждам нищо нередно ..... Но разбирам притесненията ти. Сигурно и аз ако бях на твое място щях да се притеснявам. Педито какво казва за тази сънливост? Имай на предвид Че децата така растат .... Не се притеснявай толкова. Имаш спокойно бебе, наслаждавай му се ...   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 595
hope а какво каза педиатъра за сънливостта на бебето? Как е Сами с жълтеницата?

От написаното ми се струва, че правиш всичко възможно лактацията да се стимулира и не би трябвало да имаш притесния относно количествата.

# 4
  • Мнения: 2 614
hope, сънливостта на бебето на бебето може да се дължи на физиологичната жълтеница!
Както е казала Иви, по-добре първо педиатър да види детето, това че сънливостта е/не е проблем, като начало трябва да реши той!  Peace

Успех, пиши какво се случва!  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 186
Първата среща с педиатър ще е на 23.03.,тъй че все още не знам неговото мнение.Тегленията ги прави сестра от поликлиниката-два пъти в къщи и два пъти в кабинета.Според нея щом наддава и изпълнява "нормата" за памперсите,проблем-няма.Преди да ни изпишат от болницата му правиха изследване за жълтеница и резултатите бяха задоволителни (иначе нямаше да ни изпишат).Първият ден у дома имаше малко оранжево в пикото (само веднъж).Това,обаче беше моя грешка от неграмотност-засичах интервала на храненията от края на последното,а не от началото и така допуснах бебчо да гладува по 4-5 часа (за което ми иде да се убия).Сестрата го видя и каза да следим дали ще се повтори и ако,да-да реагираме веднага.От тогава мокри памперса редовно с чиста и безмиризлива урина,но пък и аз поправих новобранската си грешка и си го кърмя най-много през 3 часа от началото на последното хранене.

# 6
  • Мнения: 3 595
Ако се притесняваш за лактацията може да се върнете на кърмене през 2-2,5 часа. А има ли нещо друго, което да те тревожи? Ако имаш проблеми или притеснения относно здравето на детето не е нужно да чакаш консултация, за да попиташ, а може да заведеш бебето при педиатъра или да го повикаш у дома.  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 748
Няма страшно. И моето беше така до към 20 ден, после започна сам да се буди за ядене, а от 4-5 дни денем почти не спи, но поне  нощем е ОК.  И аз си навивах часовника, пощипвах го, а нощем не допусках интервал по-голям от 4 часа. Промяната стана почти изведнъж, просто бебето ти е много малко и за това е сънливо, пък и сученето направо го изтощава. Важното е ти да си спокойна и всичко ще е наред!

Общи условия

Активация на акаунт