«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

улинари€
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора

—офи€

ћнени€: 308
ѕреди половин година €дох такова пиле.ќстанах очарована от него.»ска ми се да си го приготв€ вкъщи, но не знам как.ƒосега не съм готвила с готварска сметана и не знам как се процедира  Embarassed —помн€м си, че в менюто пишеше, че вътре има пилешко филе, сметана, броколи и н€какво сирене, мисл€ че беше ћоцарела. —метаната със сигурност Ќ≈ беше заквасена, а готварска.‘илето беше печено.Ќ€кой има ли иде€ как да го направ€?
÷итирай

ћнени€: 3 212
Ѕих искала да го опитам, но не мога да помогна с рецепта...
«апис Peace
÷итирай

—офи€, ћладост

ћнени€: 1 161
јз ще кажа как го прав€ и много ни харесва, но това си е мо€ рецепта и филето не го пека. то рецептата:

ѕилешки гърди-2 бр,соев сос, горчица, къри-каквото имам и подхожда на пиле за мариноване, много крехко става и ако сложиш 1 капачка  Wink водка в марината. Ќар€звам гърдите на парченца и ги обърквам с подправките, остав€м да си поемат около 30 мин, може и повече.  ипвам подсолена вода в тенджера и свар€вам един пакет броколи(450 г), но за кратко-3-4 мин, защото ги обичам по-хрупкави, отцеждам броколите и ги остав€м настрани. ¬ тенджера или по-дълбок тиган с капак задушавам маринованите пилешки гърди, ако течността от марината ми се стори малко, доливам малко водичка.  огато е готово месото го изваждам от тенджерата с решетъчна лъжица, сипвам течна готварска сметана(внимавай да Ќ≈ ≈ подсладена)-около 300 мл и прибав€м настъргано пушено сирене или н€какъв кашкавал, може и синьо сирене-зависи какво имам в момента. –азбърквам докато се поразтопи и прибав€м обратно месото и отцедените броколи. –азбърквам хубаво, задушавам под капак 3-4 мин.и е готово.
—ъщото това нещо може да се пресипе в тавичка, да се настърже кашкавал и да се запече леко докато се зачерви кашкавала.
ћисл€, че това не е точно каквото си €ла, но е много вкусо и си струва да се опита  Hug
÷итирай

—офи€

viliandar   определено звучи много вкусно, тр€бва да се пробва.Ќо на мене ми се искаше да го направ€, както го б€х €ла, но в краен случай ще го направ€ както казваш.Ѕлагодар€ ти, че сподели рецептата  bouquet
ѕо тво€та рецепта значи тр€бва да сложа моцарелата в затоплената сметана и така да се разтопи  Very Happy ¬ече горе долу имам иде€ как да го направ€.ўе запека месото, ще свар€ броколите и ще ги добав€ към сметаната, обаче се чуд€ дали да сложа н€какви подправки  Thinking
Ўушулче ако разгадаем рецептата, като го опиташ ще си оближеш пръстите, стига да обичаш €сти€ със сметана, защото на мен да ми любими, но досега съм ги €ла само в заведени€та  chef
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 621
јз го прав€ по следни€ начин:
запържвам на силен огън и с мн. малко масълце пилешкото на хапки до златисто. —лед това добав€м броколито, задушавам докато омекне и след това добав€м синьо сирене и сметана (става и с готварска, и със заквасена). —лагам подправките и свал€м от котлона. —тава много вкусничко- и топло, и студено.
ћожеш да добавиш и шунка или прошуто.
ѕробвай, ще се радвам да ти хареса
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 310
Ѕобсито, запов€дай и мо€т вариант.
—ирене можеш да сложиш каквото искаш, и зда увеличиш сметаната, но така си е много, много вкусно Peace
—подели после по какъв начин си го приготвила и дали е добре Wink
÷итирай

—офи€

ћишле_ сега се замислих, че може и да е било запържено месцето newsm78 ј какви подправки слагаш?
esy благодар€ ти и на теб, изглежда много апетитно, но в заведението, в което го €дох не беше печено на фурна  Rolling Eyes
 опвам си всичките рецепти, заслужава си да се пробват. esy задължително ще пиша как съм го приготвила и какво се е получило, но н€ма да е тази седмица, а другата  Wink
÷итирай

—офи€

ћнени€: 3 621
Ѕобси, аз нищо не обработвам термично предварително, всичко сурово слагам и става доста бързичко Peace
÷итирай

—офи€

ћишле_   а какви подправки слагаш?
ƒа уточн€, че като написах, че месото е печено, имах в предвид печено на скара, Ќќ както ћишле_ каза може да е било запържено в съвсем малко мазнина  Very Happy (само съм сигурна, че не беше варено, защото едини€т път го б€ха прегорили месцето  #2gunfire )
« ѕоследна редакци€: чт, 12 мар 2009, 19:25 от Ѕобсито »
÷итирай

—офи€

¬чера го направих, стана много вкусно.ўе дам продуктите с приблизителен грамаж:
готварска сметана - 150-200мл.
пилешко филе - около 200гр.
моцарела - едно пакетче (май че беше 175гр.  newsm78 )
броколи 350-400гр.
Ќар€зах месцето на малки парчета, насолих го и го запържих в малко масло, както каза ћишле_ .ƒобавих сметаната и настърганата ћоцарела.ќставих за малко на слаб огън.Ѕроколите ги сварих за малко, внимавайте, защото първите броколи, които сварих се разкашкаха  Embarassed и се наложи да вар€ нови. Ќаблюдавайте ги да не се превар€т.Ќакра€ ги добавих и т€х в тигана, разбърках и махнах от котлона.Ѕързо, лесно и вкусно.  Very Happy
–азбира се, количеството на пр-тите е според вкуса ви.ѕри€тен апетит!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-9 от 9 отговора