Отговори
# 45
  • Мнения: 386
Dennia, много ясно - всичко, което не могат да ти изпишат с рецепта е вредно за теб.  Laughing

 rotfImao

ВЪй, от кАде разбраха тиЙ чи сми селянки... Thinking Joy Joy Joy

# 46
  • Мнения: 176
Само много ме е яд,че тази мода не е и сред педиатрите. Tired
Знаят я тая лоша "мода" педиатрите,ама не я подкрепят. Няколко пъти вече чувам коментари от лекари за тая "мода" с кърменето, хич не била полезна нито за детето, нито за майката. Ама аз съм циганка от село и не ги разбирам тези работи. Mr. Green

Забравяте, че това не е само "мода."  Ами по-лошо - "Американска" мода.  Сиреч, форма на идеологическа диверсия.

# 47
  • Мнения: 1 174
свекърва й твърдяла, че ако не суче известно време бебето, кърмата се вкисва. #Crazy #Crazy baby_neutral
Аз тук да внеса малко смут.
Когато приключвах с кърменето, се наложи два пъти да се изцедя. Единия път след 2-3 дни пауза, а следващия след 6-7 дни. И двата пъти кърмата имаше мирис на гранясала мазнина. Първия път си помислих, че не съм измила помпата добре, но втория път бяха сигурна в хигиената, с миризмата си беше пак такава. Първия път пробвах и на вкус и наистина имаше вкус на развалено, а по принцип не е такъв вкуса, пробвала съм преди това няколко пъти.
Предполагам, че и друг е забелязал същото и от там е тръгнал слуха, че след няколко дни пауза и става нещо на кърмата.

Дали пък наистина не се разваля  newsm78

# 48
  • Мнения: 176
свекърва й твърдяла, че ако не суче известно време бебето, кърмата се вкисва. #Crazy #Crazy baby_neutral
Аз тук да внеса малко смут.
Когато приключвах с кърменето, се наложи два пъти да се изцедя. Единия път след 2-3 дни пауза, а следващия след 6-7 дни. И двата пъти кърмата имаше мирис на гранясала мазнина. Първия път си помислих, че не съм измила помпата добре, но втория път бяха сигурна в хигиената, с миризмата си беше пак такава. Първия път пробвах и на вкус и наистина имаше вкус на развалено, а по принцип не е такъв вкуса, пробвала съм преди това няколко пъти.
Предполагам, че и друг е забелязал същото и от там е тръгнал слуха, че след няколко дни пауза и става нещо на кърмата.

Дали пък наистина не се разваля  newsm78

Мога да споделя следното:  в един материал в помощ на кърменето, мисля, че беше английски или американски, като цяло доста интелигентен, пишеше, че е възможно да се променя вкуса - на помня дали не бяха написали направо "вкисва" - /да не ви подведа,/ когато се налага топли компреси при проблем.  Съветваха да се поизцеди малко и тогава да се кърми.  Признавам си, на мен ми се стори странно, но си казах - знам ли.  Нека някой по-компетентен да каже.

Другото нещо - лично аз съм забелязвала кърмата ми на моменти да има такъв дъх на "грянасало", но не защото не съм кърмила с дни, а според мен от храната.  Имаше един период, около третия месец на щерката, когато изцеждах по малко, защото се налагаше да излизам и да я оставям, и имах възможност да следя промяната на вкуса.  Имаше дни, в които нямаше и помен от този вкус, имаше други - беше много силен.  Но не съм се старала да запомням храната си, а и малката няма никакви претенции  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 246
Това, че кърмата е гола вода, май всички сме го чували. Ние от тая гола вода на 6м. бяхме 8700кг. и с хемоглобин 122  Laughing.
И за циганките сме го слушали. Ми какъв ли е според тях мъжа ми като иска да кърмя до 3г.  Mr. Green

# 50
  • Мнения: 961
Т Ми какъв ли е според тях мъжа ми като иска да кърмя до 3г.  Mr. Green
арабин  Mr. Green
Мен на скоро една бивша колежка ми каза, че съм като арабите, ще си кърмя детето до 2 години. Само не знам, защо реши, че ще кърмя до две, защото и аз не знам докога ще продължим!  Joy

# 51
  • Мнения: 386
Т Ми какъв ли е според тях мъжа ми като иска да кърмя до 3г.  Mr. Green
арабин  Mr. Green
Мен на скоро една бивша колежка ми каза, че съм като арабите, ще си кърмя детето до 2 години. Само не знам, защо реши, че ще кърмя до две, защото и аз не знам докога ще продължим!  Joy
Сигурно не може да й побере ума, че може и по-дълго! baby_neutral Joy

# 52
  • Мнения: 246
 Joy  Joy  Joy

А да, сега се сетих.
Преди месец едни "доброжелателни" баба и дядо (съседи), след като разбраха, че все още се кърмим загрижено ми казаха, че е време да отбивам детето. Да не станело така, че в голямото междучасие да прескача от училище до дома и да иска да му цръкна мляко върху филийката.
Аз също съвсем загрижино им отговорих, че щом трябва ще прескача  Mr. Green.

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 14:48 от Abloy

# 53
  • София, Смолян
  • Мнения: 106
Преди известно време се срещам с една стара позната, която също има бебенце и от дума на дума я питам как върви кърменето. Тя ми казва, че вече не кърми заради диетата, която е трябвало да спазва срещу коликите на бебо. "На практика съм само на ориз и картофи. Ми то какви витамини има в тая кърма" Rolling Eyes newsm78 Тук оставям без коментар.

# 54
  • Мнения: 398
Joy  Joy  Joy

А да, сега се сетих.
Преди месец едни "доброжелателни" баба и дядо (съседи), след като разбраха, че все още се кърмим загрижено ми казаха, че е време да отбивам детето. Да не станело така, че в голямото междучасие да прескача от училище до дома и да иска да му цръкна мляко върху филийката.
Аз също съвсем загрижино им отговорих, че щом трябва ще прескача  Mr. Green.

Аз на твое място ще й кажа, че съм си подквасила и направо ще му давам за училище да си носи бурканче.

# 55
  • Мнения: 1 394
Една моя позната:"На третият ден от раждането ,започнах да пия хапчета за спиране на кърмата,защото в болницата нямах,само две три капки жълти и това беше!".... Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha

# 56
  • Мнения: 1 725
По повод на това защо кърмата след спиране на кърменето е вкисната и солена на вкус: Studies on the composition of human milk have shown that when milk consumption falls below 400 milliliters per day, the level of sodium and other inorganic salts increases as the volume decreases. The fat, protein, and iron also increase while the calcium levels stay the same and zinc levels decrease. Milk produced during weaning also shows a decreasing concentration of lactose; fats increasingly replace lactose as the main source of calories. The calories provided by proteins remain stable. The concentration of immunological components is maintained during gradual weaning with a slight rise in the level of IgA, secretary IgA, lysozymes, and lactoferrin. Following abrupt weaning, however, the concentration of these components rises dramatically. Lipases (enzymes essential for the digestion of fats) decrease in activity during weaning although bile salt stimulated lipase does so only slowly.
Ще си позволя да публикувам и превода, който е дала една съфорумка, надявам се няма да ми се разсърди, ако го види тук:
"Изследвания върху състава на човешкото мляко показват, че когато консумацията на мляко падне под 400 мл. на ден, нивата на натрия и други не-органични соли се повишава, когато обема падне. Мазнините, протеините и желязото също се увеличават, докато нивата на калция остават същите, а нивата на цинка се понижават. Мляко, произведено в процеса на отбиване /захранване/ също така показва понижена концентрация на лактоза; мазнините нарастващо заместват лактозата като основен източник на калории. Калориите, осигурени от протеини, остават същите. Концентрацията на имунологични компоненти се поддържа при плавно отбиване със слабо повишение на нивата на IgA, secretary IgA, лизозими и лактоферин. При рязко отбиване, обаче, концентрацията на тези компоненти се повишава драматично. Липазите /ензими необходими за разграждане на мазнините/ понижават активността си по време на отбиване, въпреки че bile salt?, който стимулира липазата не намалява толкова бавно."
Промяната на вкуса не означава в никакъв случай, както виждате, че е негодна за детето, напротив природата е направила така, че да се увеличи концентрацията на най-важните съставки, за сметка на други, съобразено с това, че вече растежа на детето не зависи от кърмата, тя има повече лечебна функция.  Peace

# 57
  • bulgaria
  • Мнения: 309
Кумата ми един ден изръси "аз като бях в болницата, първите дни не кърмих, че кърмстс беше една гадна и жълта и я хвърлях "
ooooh!

# 58
  • София
  • Мнения: 2 348
 Shocked Ми тя и моята беше "гадна" ама оранжева чак.

# 59
  • Мнения: 961
Една моя позната:"На третият ден от раждането ,започнах да пия хапчета за спиране на кърмата,защото в болницата нямах,само две три капки жълти и това беше!".... Joy hahaha Joy hahaha Joy hahaha
Тя може и да е за смях, обаче този "доктор", който й е изписал хапчетата, е за  #2gunfire ...

Общи условия

Активация на акаунт