за овесените ядки

  • 1 512
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 46
До всички мами които приготвят сами манджите за бебешорите.Моята щерка е на 8м.и мисля вече да и правя дом. пюрета и всичко останало.Та въпроса ми е може ли да и давам овесени ядки с (например)кисело мляко,тя е захранена с почти всичко само че не обича нещо попарата и АМ с бисквити и не знам дали и моята храна ще яде,но мисля ако ми кажете да и дам да я пробвам.Защото след обед и давам всеки ден каша и искам малко да разнообразя.Иприемам и рецепти за хубави пюренца ,макар че мисля че сега всичко на пазара е пълно с нитрати и др.боклуци.Благодаря на всички....

# 1
  • Мнения: 254
и аз съм в чуденка точно за овесените ядки,и има ли някакви специялни бебешки,вие какви ползвате

# 2
  • Мнения: 1 080



Давам от 9 месец.
Правя ги по следния начин:
Запарвам ги или ги варя за малко, похлупвам ги и изчаквам хубаво да набъбнат, настъргвам им ябълка ил инякакъв друг плод. Един път съм правила и с малко и сиренце пак става.
Ако искаш може да се прибави и АМ.
С кис мляко не съм правила.
Взимнам само Фини овесени ядки.



Ето ви малко бебешки рецепти:



http://www.mamaibebe.com/?id=32
http://zadecata.com/vkuhniata/Recepti/RB1g.htm

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 18:34 от stefinka

# 3
  • София/Севлиево
  • Мнения: 10 930
Тази информация беше много полезна и за мен. stefinka благодаря!

# 4
  • Мнения: 5 940
За кисело мляко ми се струва рано. Можеш да правиш овесени ядки с плодове, с плодове и адаптирано мляко, само с мляко,  със сирене.

# 5
  • Мнения: 405
Овесените ядки моята ги хапва само ако са подсладени с малко захар Mr. Green

# 6
  • Мнения: 30 969
Давала съм Финни овесени ядки сварени за 3 минути в микровълнова фурна с преварена вода и после с различни добавени неща за различен вкус.

# 7
  • Мнения: 6 713
Аз давам овесените ядки с настърган плод (предварително сварени с малко масълце и захар).

# 8
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Да към 7-8м. започнах да му давам фини Peace

# 9
  • Мнения: 1 372
Давам овесени ядки от началото на 10-тия месец. Тези които й купих бяха доста едри и затова ги смлях / става с пасатор, кухненски робот или мелничка за кафе..../. Давам ги с кисело мляко. Просто отделям количество кисело мляко и слагам 2-3 супени лъжици овесени ядки. Ако си давала кисело мляко просто добави малко количество овесени ядки. Ако детето ги харесва и няма алергии следващия път можеш да увеличиш количеството до желаното от теб.

# 10
  • Мнения: 316
Давам финни овесени ядки от началото на осмия месец / с тях започнах да въвеждамглутена/
Обикновено ги давам с плод или плодово пюре, като не те са основата, защото моята дъщеричка не им е голям фен.
За кисело мляко - не знам, ти си решаваш. Но пак тук в темите четох, че полезните вещества  в овесените ядки не се усвояват добре от организма на детето, когато ядките се дават с мляко.

# 11
  • Мнения: 1 473
Има овесени ядки за бебета, такива давам на сина ми и той ги хапва с апетит. Има различни начини на приготвяне, аз се съобразявам с написаното на кутията.

# 12
  • Временно
  • Мнения: 788
Давам овесени ядки от месец и нещо може би.Не ги варя,само ги заливам с вряла вода или сварен грис,колкото да набъбнат.Задължително слагам плод.Понякога и щипка канела(ако плода е ябълка).Добавям и АМ,понякога и масълце.
Засега това е единствената храна,която малката не ми е отказвала.
Правила съм следните комбинации:
- овесени ядки с АМ,ябълка и банан(само с ябълка или само с банан)
- овесени ядки с АМ,грис,ябълка и банан
- овесени ядки с АМ и безмлечна каша(плюс плод - киви,ябълка,банан,круша)
- овесени ядки с АМ и плодово пюре

# 13
  • Мнения: 2 131
Не си спомням точно, но мисля, че по-късно въведох овесените ядки - май след 10-и месец. Със сигурност на 8 месеца не съм давала.
Правила съм му задушени картофи с овесени ядки, масло и сирене. Освен това - овесени ядки с намачкан банан или праскова, както и с купено плодово пюре.
Взимам от фините овесени ядки, но винаги ги варя.

# 14
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 248
Мисля да ги дам към 8 месец в готово пюре на "Ганчев"-пюре от картофи и моркови с овесени ядки.

Общи условия

Активация на акаунт