Пролетните ви парфюми 4

  • 17 111
  • 333
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 129
                                                                                                                                      FENDI
                                                     
                                                                                

                                                    Фенди е италианска модна къща, позната най - вече със своите чанти тип Baguette (в сериала ''Сексът и градът'', Кари

 Брадшоу често се появява със своята ''багета''). Основана е през 1925 г. и започва дейността си, като магазин за кожени изделия в Рим, за да се разрастне до една от марките диктуващи

световните модни течения. Неин главен моден дизайнер е Карл Лагерфелд. Всъщност, съществуването на марката започва още през 1918 г., когато Адел Касагранде отваря магазинче за

 кожи във Виа дел Плебисито - в централната част на Рим. Няколко години по - късно,  когато Адел се омъжва за любимия си Едуардо Фенди през 1925 г., тя решава да кръсти магазина с

новото си фамилно име - Фенди. Бизнесът просперира и те отварят втори магазин през 1932 г. Раждат им се общо пет дъщери - Паола, Карла, Анна, Франка и Алда. Едва петнайсет годишна,

най -голямата, Паола започва да работи в семейната фирма и да усвоява тънкостите не само на дизайна, но и на търговията. Навършвайки подходяща възраст всички сестри Фенди започват

 работа за семейството си. По - късно всяка от тях ще наследи двайсет процента от компанията. През 1962 г. Фенди ангажират немския дизайнер Карл Лагерфелд, който измисля

фирменото лого, освен това разчупва модната линия и въвежда новости при обработката на кожите. Марвин Трауб - президент на веригата Блумингдейлс открива висококачествените

продукти на марката и ги представя на широкия пазар в съединените щати. Следват още множество магазини и днес брандът е широко разпространен, както в най -елегантните и изискани

 бутици по света, така и за по -широката аудитория. През 1999 г. сестрите Фенди продават марката на конгломерата LVMH. Колекцията пролет/лято 2008 г. дълго ще се помни, като едно от

 най - зрелищните модни събития на века. Шоуто се състои на Великата китайска стена, осемдесет и осем модела от Азия и целия свят демонстрират пищната колекция на пътека дълга близо

 деветдесет метра, пред повече от петстотин души елитна публика - политици, бизнесмени и звезди от шоу бизнеса. Някои от звездите са актрисите Кейт Босуърт, Танди Нютън и Занг Зиуи.


 


п.п. Всяка нова тема, ще ви запознава с известен дизайнер и неговите парфюмни вълшебства.





 

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 11:49 от Tess d`Urberville

# 1
  • София
  • Мнения: 1 311
Запис от мен  newsm51
Браво Тес ,много добре си замислила темите!

# 2
  • Мнения: 2 590
Пу втора  Crazy
Тес, наистина идеята всяка тема да е посветена на някой дизайнер е страхотна. Благодаря за перфектно оформените теми   bouquet  bouquet

# 3
  • Мнения: 4 129
Пу пък трета Grinning

Много благодаря, приятно ми е, че ти харесва Blush  bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 5 654
Това дали може да се поръча от бг сайт?

Мноого хубави опаковки...защо тука не докарват такива аромати незнам  Thinking
Виж какво открих, само че е дезодорант : http://www.kozmetika.bg/show.php?productid=6822
Има ги и двата в една малка парфюмерия на Дондуков, близо до пресечката с Васил Левски. Пробвах ги, доста приятни са и двата, не умея да описвам твърде образно, червеният е по-пролетен, плодов, но повече ме грабна зеленият, плътен, интересен, без да е тежък прекалено. Преди 2 дни гледах зеленият и в една скромна парфюмерия на Окръжна болница.

П.П. Продължавам коментар от миналата тема, докато пишех, видях, че е започната нова... поздравления за Тес, идеята и реализацията заслужават похвала, виждам, че е интересно за всички, благодаря за положения труд   bouquet

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 22:25 от Атти

# 5
  • Мнения: 13 623
Много хубаво оформено Simple Smile аз обаче да си призная не познавам нито един парфюм на Фенди.

# 6
  • Мнения: 4 129
Атти, добре дошла  bouquet, ще ги тестваме, Жаки -тамън повод да се запознаеш с някой, като фенка на сладичкото, мисля, че Фантазията много ще ти хареса, няма само да фантазираш с Бритни Спиърс Grinning

# 7
  • Мнения: 2 590
Много хубаво оформено Simple Smile аз обаче да си призная не познавам нито един парфюм на Фенди.
И аз Embarassed, но това ще се поправи разбира се  Grinning   Значи и аз ще я пробвам тази Фантазия.

# 8
  • Мнения: 4 129
Още утре  Grinning и после да споделите впечатления. Нищо де, тук сме да обсъждаме всичко в крайна сметка - оформлението не ни задължава да си говорим за Фенди Peace, то е информативно -развлекателно (надявам се Wink Grinning)

А аз определено ще се постарая да намеря и да го пробвам, откога му се наслаждавам Heart Eyes

# 9
  • Варна
  • Мнения: 57
Ех, супер!!! Честита нова тема! В старата исках да споделя какво открих: http://www.fragrantica.com/images/perfume/o.716.jpg това е нещо лятно за мъже от Тиери, казва се A*Men Summer Flash (for men). Изглежда ми доста примамливо със състава си от пачули, дървесни нотки и мускус newsm78. Ако някой го познава, да сподели.

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 22:39 от s-ena

# 10
  • София
  • Мнения: 195
Хоп и аз в новата тема! Hug  Поздравления, Тес, чудесно замислено оформление!  bouquet  Впрочем, в момента Фенди са много намалени във Фрагрансекс-а, направи ми впечатление специално "Фантазия"-та- $20 за 50 мл. Тес, мисля, че ти споделяше впечатления за този парфюм... newsm78 Какво по-точно представлява?

# 11
  • Мнения: 13 623
Оо щом има Pussy Deluxe ще го потърся обезателно Simple Smile Ако знаех по-рано, че го има около Окръжна болница Sad до преди 2 седмици работих наблизо, а сега от нас ми е супер далече. Ще опитам на Дондуков.

# 12
  • Мнения: 214
Не познавам Фенди.... Thinkingама дали искам да се запозная с него???Ще видим.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 654
Благодаря за посрещането, Тес  Hug
Ще се радвам да тестваш и ти зелените котета и да споделиш твоето усещане. Моят интерес към тях се засилва и от съвпадението с мое отдавнашно прозвище (за справка личната ми титла Simple Smile))
Имам няколко нови придобивки пред последните дни, но не мога да се откъсна от Москино Кутюр вече 3 дни и останалите търпеливо си чакат реда...прелестен парфюм, може би е новата ми любов, усещам препратка към друг, също прекрасен, Хот Кутюр на Живанши, но в никакъв случай не е "дублет", Москиното е по-тъмен и дълбок.... като омагьосана съм... като се събудя от тази емоция, ще понося и останалите: Роша - Абсолю, Лаура Биаджоти - Венеция и Аигнер - Ин Блек. Опитах се да поръчам и Фенди с черната капачка (съвсем в духа на новата тема), но беше изчерпан в сайта, ще го търся пак, любопитен ми е, не съм го тествала, но обикновено не греша в поръчките на сляпо.

# 14
  • Мнения: 4 129
Хоп и аз в новата тема! Hug  Поздравления, Тес, чудесно замислено оформление!  bouquet  Впрочем, в момента Фенди са много намалени във Фрагрансекс-а, направи ми впечатление специално "Фантазия"-та- $20 за 50 мл. Тес, мисля, че ти споделяше впечатления за този парфюм... newsm78 Какво по-точно представлява?

Здравей Zhiki Simple Smile, Фантазията е много ''взривяващ'', сладък, плодово - цветен, ярък аромат Peace, на мен ми е интересен. Атти, много обичам Венецията Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт