Помогнете-към кой да се обърна?!

  • 5 854
  • 85
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 998
Бианка, възможно е и друго. Като няма "наследници" (човекът си е жив, все пак), да е подписал договор за гледане, но по-късно самите му роднини да са го освидетелствали - че се е разболял впоследствие, дълго след това.
При това положение вие нищо не можете да направите.
Освен, ако е така-освидетелстван е, но си е психически здрав, да доведете по някакъв начин до повторна медицинска експертиза.

Ако роднините му разполагат с документ, че е психично болен, това, че апартаментът е почти "гол", а човекът - заключван и пенсията - вземана от друг, е напълно логично.
Не е нормално обаче тези, които се грижат за него, да не са почти непрекъснато там - с редуване или чрез наемни помощници и т.н.
Логично ми се струва ,както казваш ти е напълно възможно ,но ,че по цели седмици не се вясва никой там изобщо не е нормално.Именно това е ,което ме притеснява ужасно и мен-той е възрастен човек ,може да има нужда от лекарства ,от грижи...днес ще видя какво мога да направя ,довечера ще пиша за развитието.

# 46
  • Мнения: 224
Бианка,това са телефони и адрес на социално подпомагане-Русе

Регионална Дирекция за Социално Подпомагане-  Русе
 ул.”Ангел Кънчев” №1
 082 824 888
 
Дирекция Социално подпомагане-Русе
 ул.”Ангел Кънчев” №1
 082 825 585
 

# 47
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Дано бързо се задвижи процедурата и човека да бъде добре.  Praynig

# 48
  • Мнения: 3 634
Имахме същия случай в нашия вход. Заключиха го и го оставиха да умре. Спомням си, че стоеше не балкона (на 1 ет.) и молеше някой да му даде цигара. Човека явно имаше и някакъв умствен проблем, не видях някой да го посещава. 

# 49
  • Мнения: 4 435
Снощи прочетох темата и от тогава все ми е в главата.Ужасно тъжно. Cry
Не мога с нищо да помогна, надявам се някой да откликне на обажданията ти.
И браво. Не всеки би взел чуждият проблем присърце.

# 50
  • Мнения: 998
Момичета ,днес има развитие по проблема!
Сутринта отидох с малкият при майка ми ,защото утре ще правим на баща ми струване и трябваше да и помогна малко.
Звъннах от домашният тел на 112 ,оттам ми казаха ,че не могат да ми помогнат ,но ако желая да ме свържат с полиция.Поисках да ме свържат със социалните ,те ме накараха да изчакам ,след известно време ме свързаха с "компетентно лице"-обаче то  никак не ми се стори компетентно ,защото ми каза ,че процедурата била "пипкава" и имало много ходене по мъките.Даде ми някакъв телефон ,на който впоследствие никой не ми вдигна...до ранният слетобед ,когато се звънна на входната врата и дойде екип на нашата русенска програма "север" ,които бяха довели и социален работник.
Слязох по домашни пантофи и анцуг Laughing и разясних ,че аз съм писала мейла ,просто не очаквах толкова скоростно да реагират(писах мейла снощи ,докъто разисквахме темата)Интервюираха мен и разказах всичко в ефир ,дойдоха съседи ,които потвърдиха всичко ,казано от мен.Накрая дойде и самата Неда (не знам как се получи ,дали я доведе някой ,споследствие разбрах ,че не живее наблизо ,както и да е)и дори каза на дядото в ефир "Видя ли бе ,бате ,с твоите хлопания до какво ни докара"-при което пък аз я емнах ,че го е оставила заключен ,че човекът стои гладен ,че има нужда от медицински грижи ,понеже се оплаква от стомах.Все пак и разясних ,че аз съм особата ,която я е търсила по телефона WinkГолям шум се вдигна ,а операторът обикаляше с камерата от стая в стая.Накрая донесоха документи ,оказа се ,че нотариалният акт на апартамента и спогодбата за онаследяване срещу гледане е в една съседка от 4-тият етаж ,приятелка на покойната му съпруга ,която също е помагала на въпросният човечец ,дори му е уреждала документите в пенсионното.Направиха копия и се заканиха ,че ще подадат жалба в прокуратурата.
След което си тръгнах ,но като излизах с количката навън за да се прибера в нас ,майка ми ме изпрати на входа и видяхме дядото прилично облечен с палтенце и Неда да чакат такси отсреща на улицата-явно са я задължили и уплашили веднага да се погрижи за него.
Така тази вечер дядото ще спи в компания на хора може би и надявам се най-накрая да види човешко отношение и грижи.Предполагам социалните са поели ангажимент да следят случая.На мен ми остана похвалата от екипа на телевизията ,че съм реагирала на тази нередност и чувството ,че може би съм направила нещо добро  Simple Smile

# 51
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Бианка, много хубаво развитие!   bouquet

Дано наистина се наредят нещата!  Praynig

# 52
  • Мнения: 413
Бианка   bouquet, страхотна си Hug

# 53
# 54
  • Мнения: 1 878
Като прочетох първият постинг супер жално ми стана за човека, направо щях да се разрева на работа! Как може да има такива хора! Ужас!

Добре, че има обаче и такива хора като Бианка  bouquet Ако имаше повече като нея, може светът щеше да е малко по-добър!

Извинете ме за сантименталния ми тон!


# 55
  • Мнения: 917
Страхотна новина! Браво!

# 56
  • Мнения: 132
дано тази жена да се погрижи наистина за човечеца  Praynig
браво на те  bouquet
а полицията би трябвало да се намеси,защото в блока ми една "майка" си заключи децата и след 2 дни   децата ги изведиха с полиция, а социалните дойдоха чак когато тя си взе децата (как са и ги дали незнам).

# 57
  • Мнения: 995
Поздравления, Бианка!

Дано наистина всичко се нареди за стареца.

# 58
  • В светлото бъдеще на своята приказка...
  • Мнения: 222
Ох, камък ми падна от сърцето! Ако щете вярвайте, цял ден се сещах за този човечец, волно или неволно. Толкова тъжно ми ставаше, само като си представех изтормозеното положение, в което се намира, миличкият.
Господи, благодаря ти за хората сред нас, като Бианка! Благословени да са! Praynig

# 59
  • Мнения: 998
Благодаря ви ,момичета за милите думи  bouquet
Днес говорих с касиерката на входа ни и тя ми разказа някои неща за животът му ,които наистина още повече ме натъжиха ,а и от самият факт,че синът му почина преди него ,че съпругата му също е покойница много ме наскърбяваше ,познавам чувството да загубиш любим човек ,не ми се мисли какво е да останеш сам-самичък на света.Дано поне остатъкът от живота си милия човечец да прекара в грижи и внимание.Само на това се надявам!

Общи условия

Активация на акаунт