Има ли имен ден детето ви?

  • 13 301
  • 87
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 269
Да, има имен ден.
Но понеже се казва Симеон,  а в именниците има изредени 5 дати за празнуване мисля да се спрем на 3,02 или 01,09.

# 76
  • Мнения: 857
Братчето ми има имен ден.Но мама не е избирала името му само заради именния ден.Тя искаше да го кръсти на дядо-Христо

# 77
  • София
  • Мнения: 6 477
Преди няколко дена един приятел "откри", че и моето дете имало имен ден. Кръстих малката Лора на баба си Лиляна, но имен ден си нямаше. Но този приятел каза, че Лора произлизало от Лаура, а на латински това е лавър, т. е. дафиново дърво и оттам излиза, че и Лора празнувала на Цветница?

# 78
  • Мнения: 1 639
Преди няколко дена един приятел "откри", че и моето дете имало имен ден. Кръстих малката Лора на баба си Лиляна, но имен ден си нямаше. Но този приятел каза, че Лора произлизало от Лаура, а на латински това е лавър, т. е. дафиново дърво и оттам излиза, че и Лора празнувала на Цветница?

 smile3506  Ми то човек като търси  винаги ще намери...

 smile3534

# 79
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 337
Дааааа,имааааа.На 21.05-св. Константин и Елена.

А между другото Иво произлиза от Йов,а не от Иван,т.е. няма имен ден на Ивановден/инфото ми е от човек-етнолог/.А ива е от върбата Ива,т.е. именния ден е на Цветница.

# 80
  • Мнения: 1 422
Та нашия татко много искаше име Александър, но аз казах, че детето искам да има имен ден.

Александър има имен ден на 30.08.  ooooh! ooooh! Peace

# 81
  • София
  • Мнения: 3 054
Терминът ми беше на 8.ноември, Архангел-Михаил и бях че ако родя близо до датата да бъде Михаил, ако не - Александър. Е, родих 25дни по-рано, но като ме попитаха на родилната маса как ще се казва бебо някакси само излезе от устата ми името, казах Михаил и после сама се учудих защо. Но не се оправих, явно така е трябвало да бъде!

# 82
  • Мнения: 59
  Калина има имен ден на Цветница - много хубав християнски празник!
  Аз имам на 06.02., ама нещо не мога да свикна още, че от скоро разбрах.

# 83
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Да,сина ми има-Мартин-14.04.
Като гледам,много са Алекс-чета,а аз си мислех,че Мартеничките сме повече Mr. Green

# 84
  • Мнения: 655
Борислав - празнуваме на 2 май. Чак като избрахме името разбрахме, че има имен ден един ден преди моят рожден ден.
Marietta не виждам нищо кучешко в обръщението Боби. #Cussing out Все пак това е малко дете и не мисля ,че е нормално да се обръщам към него с Бориславе. Вие как се обръщате към дете Ви - може би Борисе?

# 85
  • Мнения: 1 108
Христиан   - ще празнуваме на 25 Декември

# 86
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Имат. Гергана- на Гергьовден. Юлиян- целия юли и по-специално една дата.

# 87
  • София
  • Мнения: 625
да има на Игнажден.

Общи условия

Активация на акаунт