кога въведохте първото пюре

  • 640
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 60
Здравейте!Предстои ни захранване с пюрета и търся отговори на въпросите:Кога се дава първата лъжичка зеленчуково пюре-преди или след хранене с кърма.Ще се захраним в 6 месец.От кога се замества едното хранене с твърда храна?
Благодаря ви!

# 1
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 852
Мисля, че е по-добре да дадеш пюрето след кърмене - така детето няма да е гладно и евентуално да се раздразни от новия вкус или да си иска "манджата". Можеш да процедираш, докато започне да хапва по-големи количества пюре.
Кога да заместиш зависи от теб - аз захранвам дъщеря си от повече от 2 месеца, а още не сме заместили нито едно хранене. Ако искаш да заместваш, първо давай пюрето, докато се засити и евентуално откаже да суче след това.
Важно е обаче, до първата годинка храната на детето да е основно млечна, така че ако решиш да заместваш хранения, задължително между тях кърми на поискване.  Peace

# 2
  • Мнения: 875
хубаво е поне до годинката да даваш винаги твърдата храна след кърмене. така ще си сигурна, че ще е поел достатъчно кърма, а за твърдата храна - колкото място остане.

аз заместих изцяло хранене след като навърши година. до тогава се хранеше с нас на масата, опитвал е от всичко (позволено) по колкото си иска, но преди всяко слагане на масата кърмех. 

# 3
  • у дома с любимите си хора
  • Мнения: 859
Според детето-наблюдавай го,то само ще ти покаже кога е готово за това.

# 4
  • Мнения: 1 449

Без заместено кърмене = до 1 год. (идеалният вариант)
Без заместено кърмене = до 8-10 м. (минималният вариант)

За да няма заместено кърмене:
1) Първо се кърми.
2) След 30-60 мин. се предлага твърда храна (пюре или каша).
Така детенцето определя колко храна ще поеме след кърмата. Някои хапват по 60-80 гр на 1 год., други 3 пъти повече. Това няма значение, защото целта е запознаване с нови вкусове, привикване на стомахчето към нови субстанции и тестване на алергична реакция.
Достатъчно е да се предлагат подходящи за възрастта храни и балансирано разнообразие.

За да се замести кърмене:
1) Първо се дава храната.
2) После се предлага кърмене.
Така детенцето само ще определи колко бързо да замести кърменето, например за около месец. Количествата твърда храна са много условни – зависи от индивидуалното развитие. За ориентир, храната плюс млякото трябва да внася около 100 ккал на всеки 1 кг тегло.

До 1 год. млякото трябва да е около 3/4 от общия прием на храна. Всяко хранене трябва да е млечно. Това е условно понятие, особено при кърмене на поискване. Все пак зависи как и колко пъти в денонощието суче детенцето и на каква възраст е.

# 5
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Косе Босе много хубаво го е написала  Peace Лично аз дадох пюре към 7,5 месеца. Захраних с каша на 6 м  Peace

# 6
  • Мнения: 60
Благодаря за добрите съвети.Косе Босе  Peaceми го е написала страхотно.Още ни е рано за захранване,ама питам за да ми стане ясно това захранване.Ние сме на 4 месеца и мисля да започнем в 6 месец.Храним се все още по 7 пъти на ден,но количеството мляко не мога да го определя понеже е кърма+АМ.
Много съм доволна,че ви има вас мами за добри съвети!

Общи условия

Активация на акаунт