Ученическа чанта или раница за 1-ви клас?

  • 55 601
  • 197
  •   1
Отговори
# 60
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Колко време изкарвате с една раница, че аз съм харесала една на Санмсонайт от немския сайт и се чудя дали да давам толкова пари.
Ето я раницата
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.sc.ca01.01.01/1680909

По принцип засега съм решила да е тази ама, ако изкара една година ще взема друга  Peace
дъщеря изкара 1 и 2 клас с една раница, можеше и още една година, но и се искаше нова, затова купихме друга за 3-4 клас. Ако се купува само за една година не си струва да е много скъпа.

# 61
  • Мнения: 287
Здравейте , аз ще имам първокласничка наесен и сега се зачетох  в темата. Вие от сега ли купувате чантите , аз мислех в края на лятото да търся и избираме. Като чета , разбирам че сега пазарите.

# 62
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Август се надявам да има внос, предлагане, промоции .. и време да се занимавам Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 3 421
"Нашата" раница не е мръднала за две години. Като я изпера все едно сега я вземам от магазина. Спокойно може да си изкара не още една-две, ами още 5 години.
Въпросът е, че почват да мрънкат - искат нови.
Затова е добре да са по-неутрални, за да няма после - Не искам вече Уинкс, искам Русалките.  ooooh!

Когато купувахме раницата държах да има външни джобове(въобще да има много джобове). Много съм доволна - водата си стои в специални джобове отстрани - няма нищо намокрено за две години. Вътре в едната преграда се слага кутията с храна, в другата гуменките, учебниците в отделна преграда. Несесери и други по-дребни неща - в предните джобове.

Аз лично не смятам, че нещата за спорт е добре да се носят отделно. И без  това са големи забраванчовци всички - само това им трябва да мислят за повече от един багаж. Laughing

Моята щерка хич не е дребна и въпреки това ми става жал като се натовари с раницата - има дни между 8 и 10 кг тежи. Добре, че баща й като я взема от училище, той носи багажа.

# 64
  • София
  • Мнения: 1 324
"Носещите раницата с тежина 20% или повече от тяхното общо тегло, се оплакват повече от болки или посещават лекарския кабинет, в сравнение с тези, които носят по-леки чанти.
Премерете детето и раницата. Разделете теглото на раницата на теглото на детето, след което го умножете по 100. Полученото число е процентът тегло, което е подходящ за тежина на раницата. Не трябва да е повече от 20%."

# 65
  • у дома
  • Мнения: 7 140
По тая логика моя изобщо не трябва да ходи на училище или пък да си носи учебниците в найлонова торбичка и сигурно пак ще са повече от 20% от теглото му....
Продължавам да твърдя,че важен фактор е ортопедичния гръб на раницата и правилното разпределение на товара,а всеки сам си решава каква раница да вземе за детето си.

# 66
  • Варна
  • Мнения: 6 871
Всичките неща за първи клас общо не тежаха 8 кг, никога раницата не е била повече от 2-максимум 3 кг. 8кг аз не бих носила... Нашите деца не се преобличаха за спорт, 3 дена имаха физическо, купих 3 екипа и готово. Гуменките за салона стояха в шкаф в класната стая.

# 67
  • Мнения: 5 877
Етиа, каква взе?

# 68
  • София
  • Мнения: 4 397
Продължавам да твърдя,че важен фактор е ортопедичния гръб на раницата и правилното разпределение на товара,а всеки сам си решава каква раница да вземе за детето си.

Точно поради този факт се спрях на скъпа раница  Peace
По принцип и синът ми не е капризен за смяна та ако излезне здрава ще си бута до 4 клас  Peace
Да и модела който съм показала е доста неутрален та няма как да ми иска различни герой всяка година  Mr. Green
В детската ходи с една откакто е тръгнал значи вече 3 години си я носи и не иска да му я сменям, даже когато аз съм имала желание  Crazy

Етиа с каква раница сте вие ?

# 69
  • София
  • Мнения: 3 421
Раницата, която взех е на Уинкс(исках да я намеря за да покажа линк, но нещо не успях) - за 50 лв. С ортопедичен гръб е, но това при нас няма значение, защото тя почти никога не я носи. Имаше и по-скъпи, но на мен това ми беше прагът за раница.

Да кажа 8-те килограма от какво се натрупват:
Несесер, в който има 5-6 химикалки, линийка, моливи, острилки, гумички и още разни джиджавки.
Несесер с  моливи, пастели.
Гуменки
Кутия с храна
Шише с вода
Книжка за четене в свободното време в занималнята(по нейно желание)
Малък речник по английски(това от втори клас, по нейно желание)
Малък правописен речник(това пак от втори клас, по желание на госпожата)
Комплект по Алианс(извън учебен) - учебник, учебна тетрадка, два броя малки тетрадки.
Почти по всеки предмет се носят между 3 и 4 броя неща - примерно Учебник, учебна тетрадка, тетрадка за работа в клас, сборник.
Школа по пиано

Вярно, че не всеки ден достига многото килограми, но все пак...

Също така е важно да се вземе под внимание факта дали детето ходи на занималня. Ние я оставяме в 8 часа сутринта и я вземаме в 6 часа вечерта.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 324
Ето я нашата в полупрофил:

Както казах и преди "калинка" и "костенурка" нямаше. Не е нито с анатомичен, нито с ергономичен гръб ама се успокоявам, че Самсонайт не правят чанти от вчера Laughing.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 397
Честито с здраве да си я ползвате  Hug
Каква и е цената?

# 72
  • София
  • Мнения: 1 324
Благодаря!
61 лв., без доставката.

# 73
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Честито!Със здраве да си я носи Peace
Много е готина.

# 74
  • В офиса
  • Мнения: 4 010
И аз съм за тук.
Гледах ги аз в Майтойс, ама.... 150 - 200 лв за раница  newsm78 Не са ли малко множко. Принципно питам, какво толкова има в една детска училищна раница като материали, концепция, ноу-хау, че да платиш 200, или гледах даже че има модели по 300 лв. За 300 лв ще си купиш лада, мам*а му  Wink Това не е rocket science.
И още нещо - наистина не ви ли притеснява теглото й празна. 1200 - 1500 г. го дават. Ами множко е.
При нас пък съвсем, защото тя ще трябва да си носи всички учебници и тетрадки в понеделник и да ги връща в петък. Така че за тези дни ни трябва голяма и удобна, но лека раница. Пък като прочетох, че Флаш е писала, че всичко е тежало 8 кг  Rolling Eyes
Тя сега ходи с една на Габол. Приятни са като дизайн, не се разпадат, но разните му там анатомични детайли не мисля че вършат работа. Нито твърдият гръб е твърд като хората, нито подплатените презрамки са такива, че да не се впиват.
Значи да обобщя споменатите до тук варианти - самсонайт, габол, херлитц и скаут от майтойс.... Пропуснах ли марки? Уинксовете и т.н. ги пропуснах, защото те май се правят от неизвестни китайски фирми и няма как ако реша да търся, да купя точно същата, като препоръчаната. Лего също имат раници. Ето една бонбонена красота за малките госпойци:
http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.sc.ca01.01.01/1813228
и лилава : http://www.mytoys.de/catalog/show/KID/de-mt.sc.ca01.01.01/1813229

Последна редакция: чт, 11 юни 2009, 20:50 от Тинкърбел

Общи условия

Активация на акаунт