Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора

София

http://www.ladypill.com/calendar.php

Това е кръгчето по което акушер гинеколозите определят седмиците на бременността! Това е най-точния календар който съм открила и е много лесен и удобен  Smile
Цитирай

София

По принцип, календара е верен и наистина изключително точен. Но това е, когато цикъла на жената е точно 28 дневен. Ако е по-къс/по-дълъг, тогава трябва да се извадят/прибавят съответния брой дни.

Беше ми изключително интересно и приятно да си изчисля още веднъж термина.  Peace
Цитирай

София

Сайта ,който си дала ще е много полезен на доста бъдещи мами Peace
Цитирай

София

Много е готин. Peace Винаги ми е бил много интересен, но при мен не е абсолютно точен, защото овулацията ми е по късно.
Цитирай

gr.Burgas

az pyk ne moga da razbera kak se raboti s nego   Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad baby_neutral baby_neutral baby_neutral baby_neutral
Цитирай

в Надежда-та

Е кое му е лесното Crazy
Май загрявам мн бавно ooooh!
Цитирай

Много ти благодаря надявам се скоро до ми потрябва ! Hug Praynig
Цитирай

София

Много е готин. Peace Винаги ми е бил много интересен, но при мен не е абсолютно точен, защото овулацията ми е по късно.

Е, тя и моята не е точно на 14-ти ден, но все пак терминът се определя единствено по ПРМ, доколкото знам. При мен поне са точни сметките.
Цитирай

София

Сега ще се опитам да обясня кака се работи с него:
1. там където пише едно - първи ден на последна менструация се наглася на датата на последния цикъл
2. в другия край на кръгчето където пише 10 и 40 - /10-ти лунарен месец или 40  седмица/ се отчета датата на предполагаемия термин.
3. червената стрелка се слага на текущата дата и се вижда в момента коя седмица си, колко по стандарт тежи бебето, колко е дълго  и други показатели, които са описани отдолу.
Ми май това е   newsm78

А относно, че на някой момичета не е съвсем точен съм съгласна, защото те се знаят овулацията, но в общи линии стандарта по който лекарите определят термина и следят седмиците.
Дано сте ме разбрали, че хич не ме бива да обяснявам! Smile
« Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 20:17 от Riasol »
Цитирай

София

Аз нещо не мога да го направя smile3515
Цитирай

София

И аз не мога  smile3516
Цитирай

София

Не е трудно.И аз в началото не успявах,но е лесно иначе.Само четете внимателно какво пише.
Цитирай

гр.Пловдив

Е, тя и моята не е точно на 14-ти ден, но все пак терминът се определя единствено по ПРМ, доколкото знам. При мен поне са точни сметките.

Не е вярно  Naughty Моят термин се определи по ден на зачеването(знам точно кога),а именно на 28-мия ден от цикъла,тоест на 01 август ми беше ПРМ,а бебо е заченат на 28-ми август  Wink  По цикъл терминът ми трябва да е на 8 май,но не е.Док каза,че няма шанс да е тогава, определено бебо бил по-малък с 2 седмици,а именно термин 21 май  Peace
Цитирай

В сърцето на трима мъже

Календара е много готин и интересен  Peace Peace ако четете лесно ще се ориентиратеб
Цитирай

Пещера

На мене ми отговаря всичко.Готин е!
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 36 отговора