Майчинство и детски за близнаци - 4

  • 23 544
  • 458
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 106
Как трябва да реагират родителите на близнаци между 1 и 2 години в създалата се ситуация? Смята ли, че е коректно на наш гръб да се информира обществеността за социалната ангажираност на правителството, а тихомълком да се подменя закона във вид откровенно ощетяващ семействата с близнаци между 1 и 2 годишна възраст? Два милиона сто седмдесет и три хиляди лева толкова трябват за да небъдем излъгани и ограбени от собствената ни държава.

Три изречения!

# 61
  • Мнения: 126
Браво Марио, така трябва, но надали ще бъде попитана.

# 62
  • Мнения: 126
Между другото, знаете ли , че Масларова ще участва във ВИП Брадър и чели ли сте коментарите за това?

# 63
  • Мнения: 1 895
Последно искате или не искате да й кажете нещо?

Имаш ЛС Peace

# 64
  • Мнения: 45
Ами май трябва направо да се пита эа деца родени преэ 2007-2008 ще има ли помощи

# 65
  • Мнения: 3 634
Изпратих тези въпроси, които Креми ми написа:

1. Защо вече приетият закон се променя със задна дата без да се дава гласност на това, че се опитват да измамят сума хора, които в момента не могат да се възползват от закона
2. Колко време е необходимо, за да се приведе един закон в действие - правилник за прилагане на все още действащия и закон няма, съответно той не се прилага умишлено.
3. Как ще компенсират групата хора, които в момента не могат да получат полагащите им се помощи, а ако бъде прите новият ще бъдат извън таргет групата

Надявам се, че така поставени ще й се зададат. Предаването се снима на живо и ще разбера какво е станало заедно с вас. Хакерът ще го запише, за тези, които нямат възможност да го гледат.  Hug

# 66
  • София
  • Мнения: 1 727
Михалко, ако не е твърде късно, нека в поне един от въпросите да се натвърди за промяната на възрастовата група

# 67
  • Мнения: 183
по въпроса:
заделени ли са средства за изплащането на тези суми и къде са отразени?
имам предвид след промените

# 68
  • Мнения: 3 634
Коригирах така:

1. Защо вече приетият закон се променя със задна дата и без да се дава гласност се променя възрастовата "таргет" група от 1-2 години на 0-1 година и родителите на близнаци и тризнаци на възраст между 1 и 2 години, не могат да се възползват от закона?
Става въпрос за около 800 двойки и тройки близнаци и тризнаци, като необходимата сума е по-малко от 2.2 милиона лева.
2. Колко време е необходимо, за да се приведе един закон в действие - правилник за прилагане на все още действащия и закон няма, съответно той не се прилага умишлено.
3. Как ще компенсират групата хора, които в момента не могат да получат полагащите им се помощи, а ако бъде приет новият ще бъдат извън таргет групата
4. Заделени ли са средства са изплащането на тези суми и къде са отразени

# 69
  • София
  • Мнения: 1 727
 newsm10
Надявам се, не съм объркала броя на близнаците.

Опа, 890 са близнаците и тризнаците през 2007-ма. Сумата е точна

Последна редакция: сб, 14 мар 2009, 17:23 от uzi_buzi

# 70
  • Мнения: 38
Можех те да вмъкнете и защо майки на близнаци и тризнаци не могат да се възползват
от проекта баби гледат внучета за тях са нужни домашни помощници в случя пак сме ощетени
Ако имате възможност можете да причакате Масларова след предаването и дирекно да и зададете
въпросите на 4 очи с майки на близнаци ако има и репортери ще е супер съжалявам че не съм от СФ
иначе бих се включила веднага

# 71
  • Мнения: 3 634
Предполагам, че ще се коментира и проблема с детегледачките, защото журналистката, която подготвя материала е същата. Тази, която интервюира Петя от дома й. Много е бясна на ситуацията и ние се възползваме!  Mr. Green

# 72
  • София
  • Мнения: 1 727
Чудесно! А защо е толкова бясна, да няма и тя близнаци хихихи.
Щото журналята много-много не са заинтересовани, ако няма някоя поръчка от горе....

# 73
  • Мнения: 3 634
Мисля, че няма деца още. Просто тези, с които аз си общувам са запалени от проблемите на близнаци и тризнаци.
То се видя според мен коя ТВ има поръчка от горе.

# 74
  • София
  • Мнения: 1 727
Напълно си права.  Peace
Направо останах изумена, че една държавна медиа, каквато е БНР, отрази проблема по един от най-адекватните начини и показа за какво става въпрос.

Общи условия

Активация на акаунт