Майчинство и детски за близнаци - 4

  • 23 541
  • 458
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 895
Въпросът е все така актуален, логично мненията набъбват бързо! Проблема продължаваме да нищим тук Peace Очакваме второто четене! Дано обнадеждаващите новини, които Клеопатра донесе от заседанието на комисия, не останат само празни думи на фалшива любезност от страна на депутатите Peace

Старата тема

# 1
  • Мнения: 29
Искам да ви кажа,че нашите управляващи в министерството са направили корекции на страницата в която задавах ме въпроси за помоща на близнаци те днес исках да вляза и да проверя да ли имам одг но никаде не видях въпроси те който задавах ме към тях за тези 2.100  newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #2gunfire #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 2
  • Мнения: 541
Браво Петя беше много добре снощи.
Нека си пожелаем късмет.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 840
Само аз ли не виждам никакви обнадеждаващи новини от Клеопатра  Cry
Ето какво е писала в старата тема (извинявам се, но не знам как да я цитирам тук)

Искам да ви обясня много точно, че закона ще се приеме във вида, в който е предложен, всмисъл помощите ще се дават еднократно и ще са за деца до 1 година.

Нашият проблем е да решим въпроса със заварените случаи, които са на възраст над 1 година и очакваха да получат помощи.
Коментираме текстове, които да уреждат въпроса така че тези семейства да получат помощите поне за тези 3 месеца.


Според това излиза, че вече всичко е решено, а Сдружението ще се бори да бъдем компенсирани за трите месеца от януари до март. А ние близнашките майки всъщност продължаваме да се борим да остане в сила стария закон. Така не се ли получава разминаване в позициите  newsm78

Надявам се да получа опровержение, както и очаквам от Сдружението да публикуват тук официалното си становище, защото ние не сме го виждали.

# 4
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Сега ще помоля някой да копне тук становището ни, з от бач нямам достъп.

# 5
  • Мнения: 60
 А вижте какво пише тук: http://www.mediapool.bg/show/?storyid=150019

# 6
  • Мнения: 62
Само аз ли не виждам никакви обнадеждаващи новини от Клеопатра  Cry
Ето какво е писала в старата тема (извинявам се, но не знам как да я цитирам тук)

Искам да ви обясня много точно, че закона ще се приеме във вида, в който е предложен, всмисъл помощите ще се дават еднократно и ще са за деца до 1 година.

Нашият проблем е да решим въпроса със заварените случаи, които са на възраст над 1 година и очакваха да получат помощи.
Коментираме текстове, които да уреждат въпроса така че тези семейства да получат помощите поне за тези 3 месеца.


Според това излиза, че вече всичко е решено, а Сдружението ще се бори да бъдем компенсирани за трите месеца от януари до март. А ние близнашките майки всъщност продължаваме да се борим да остане в сила стария закон. Така не се ли получава разминаване в позициите  newsm78

Надявам се да получа опровержение, както и очаквам от Сдружението да публикуват тук официалното си становище, защото ние не сме го виждали.



Не си единствената. Но са съжаление май само това може да се постигне. Аз виждам изход от ситуацията само с някаква такава "сделка". Confused

# 7
  • София
  • Мнения: 803
А аз да попитам за стенограма , от заседанието на комисията , че много информационно затъмнение настана....

# 8
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
А аз да попитам за стенограма , от заседанието на комисията , че много информационно затъмнение настана....

Няма я още стенограмата - следя сайта на НС.

# 9
  • Мнения: 4 302
Ще следя темата.

# 10
  • Мнения: 183
копирам от статията "..........На фона на кризата и недоброто изпълнение на приходите намирането на средствата е още по-затруднено. Под въпрос е и увеличението на помощите за майките студентки, но за тях поне са разчетени част от средствата. ..."

КЪДЕ питам аз??? в закона за бюджет 2009 г. и не съм се натъквала!!!


аз лично бих желала да се сборим за 12 мес.  - все пак не ми стана ясно на каква основа почива инициативата за промяна от 0-1год. Това за мен е и Въпросът на въпросите - защо се реши родителите на близнаци и тризнаци след 1год да не се подпомагат?
нали михалко искаше въпроси - това е моя

Последна редакция: пт, 13 мар 2009, 13:55 от mamaV007

# 11
  • Мнения: 106
Случая с изплащането само за 3-те месеца не виждам как ще е компромис. В момента има закон, който казва до 2 години.
Единственият вариант за компромис е ако новиятзаконопроект не влезе в сила от 1 януари. Върнат ли го със задна дата ще си искаме парите до 2 годишна възраст.

# 12
  • Мнения: 183
Предложенията за допълнителни помощи на семействата с близнаци и майките студентки дойдоха от депутата от НДСВ Христина Христова. При гласуването на Закона за бюджета на второ четене в края на миналата година те бяха приети в последния момент и въпреки искането на председателя на бюджетната комисия Румен Овчаров да влязат в сила от 1 октомври, депутатите решиха това да стане от 1 април.

това пак е от статията - дали може някой да коментира в светлината на това че законът е в сила от 01.01.2009г?

# 13
  • Мнения: 106
Имаше там нещо, че някои членове влизат в сила от 1 април, но те не засягат близнаците.

# 14
  • София
  • Мнения: 803
И за мен въпросът на въпросите е законовото основание , за промяната на възрастта и ако това е причината , за внасянето на новия законопроект, каква е целесъобразността на закона да се струпат всичките пари накуп в началото когато децата се раждат? Всеки закон има в основата си морална функця , аз тук не я намирам, няма социална справедливост при разпределянето на средствата.  И аз съм за 12 месеца месечни помощи, в пълният им размер. Не виждам причината в преходните и заключителни разпоредби на новия закон , това да не бъде упоменато. А ако това не стане , тогава много персонален натиск трябва да бъде оказан на Президента да наложи вето, на един закон , който не носи нито морални подбуди, нито целесъобразност при разписването му. Единствената цел , която има е да измие петното от несвършената работа на Законотвореца (Парламента), когато успяха да се съсредоточат , за да гласуват точната сума като размер на коледните си премии, но не бяха така концентрирани да гласуват сумата от 100лв в Закона за държавния бюджет , обезпечаваща чл.8а от ЗСПД. С което си действие или бездействие отвориха вратата на Масларова да върне целия закон в Парламента и да започне пълното безумие, на което сме свидетели в момента.

Общи условия

Активация на акаунт