Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 8 авг. 2005, 13:59 ч.

За кафявата линия на корема

• 2 772
  • 46
  •   1
Отговори
  • София
Здравейте всички!

Сигурно някъде има инфо на тази тема във форума, но аз нищо не намерих за съжаление Sad
Та въпроса ми е  - защо се появява кафявата линия на корема, каква е нейната мисия?Simple Smile
Аз съм в 6 месец и я имам от 2 седмици.

Благодаря !

# 1
  • София
Ами незнам да има някаква мисия , освен да те дразни като я гледаш Joy
Хубавото е че изчезва няколко седмици (при мен бяха 2) след раждането.
Предполагам, че е свързана с хормоналната буря по време на бременността и след раждането.

# 2
Ами аз все още я нямам..А вее съм в девети месец. Това възможно ли е или ще се появи след раждането???От кога я чакам , а нея все я няма...

# 3
  • Бургас
Аз освен нея имам и нещо подобно под ореолите на гърдите,по-скоро е като потъмняване в долната част на ореолите.Имате ли и такива"екстри" newsm78

# 4
  • София
Аз също мисля,че е от хормоните.При мен все още я има Cry.,а са минали близо 4м.от раждането.Не ме дразни,но не съм много очарована от този факт.Не съм забелязала обаче кога се появи-май към втория триместър.

# 5
Имамеееее
Аз си имам и на коремчето и на циците Embarassed
Но спокойно тези черти после се махат

# 6
При някои се появява, при други-не.
Моите и след двете бременности се скриха напълно чак 9-10 месеца след раждането. ooooh!

# 7
  • София
Това зависи много и от това дали се излагаме на слънце...

# 8
И как по-точно зависи? newsm78
Едната бременност ходих на море, а другата- не, а пък и в двата случая ми се появи. Thinking

# 9
  • София
Освен линията на корема имам и по една подобна кафява ивица и на двата прасеца?! Simple Smile

# 10
  • София
И как по-точно зависи? newsm78
Едната бременност ходих на море, а другата- не, а пък и в двата случая ми се появи. Thinking

Зависи от пигментацията на кожата.
Една приятелка се оплакваше на лекаря си че няма никаква кафява линия,и той и отговорил ако иска такава да се пече на слънце.
А аз съм чела че ако имаме(аз имам много,много бледа) и ако я излагаме на слънце-потъмнява.

хех,но ще ви кажа като се върнем от почивката,дали наистина е така,макар че няма да смея да се пека много,много.

Сега се сетих че същото важи и за маската на бременната(петна по кожата),пак се появяват от слънце и затова трябва да използваме слънцезащитни лосиони.

# 11
  • София
Моята линия на корема все още я имам!

# 12
Кафявата линия се появява през бременността под влиянието на хормоните. Затова е индивидуално ще я има ли, колко голяма ще е, кога ще изчезне и т.н. Моята се появи към 5-6 м. първо от пъпа надолу, после от пъпа нагоре чак до гърдите. От 2-3 дни вече нямам и спомен от нея. А потъмняването на ареолите се дължи на друго, т.е. вече има специфична мисия - те се уголемяват и потъмняват, за да може кърмачето по-лесно да ги намери и суче.

# 13
  • София
А потъмняването на ареолите се дължи на друго, т.е. вече има специфична мисия - те се уголемяват и потъмняват, за да може кърмачето по-лесно да ги намери и суче.

А после придобиват ли си отново стария цвят и размери??

# 14
Свързано е нещо с разтягането на кожата, т.е. зависи от типа кожа. Мойта се махна почти година след раждането  Sad Имах чувството, че никога няма да изчезне.

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт