ИДЕ ВЕЛИКДЕН, КАК ЩЕ УКРАСИМ ЯЙЦАТА

  • 43 048
  • 198
  •   1
Отговори
# 135
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Graziela ,ами аз съм далеч от качествения декупаж , но за яйца -горе-долу става.
Трябва да използваш дребни мотиви от трислойна салфетка .Изрязваш желаното мотивче.
Върху бяло яйце -предварително издухано и подсушено- намазваш липило С-200.Толкова колкото е мотивчето.
Притискаш леко с памучно парцалче или марличка.Не слагаш много лепило че ще се скъса салфетката.
Вниваваш краищата да  се залепят.
Ако не е сполучливо измиваш с вода и пак.
Като изсъхне ден -мажеш с с лак-за нокти или за дърво безцветен.
Пробвай и ако нещо те смущава питай.
Иначе Гудзи е най-добра ,но там си трябва специални техники.
marinap много красиви неща и стилно оформени.
 Vicky_s чудни цветове си постигнала .Помниш ли с кои бои ги прави.Предполагам ,че яйцата са бели?

# 136
  • Мнения: 99
tarlio, радвам се че ти харесват.цветовете наистина се хубави, но миналата година боядисвах яйца в Македония-боите се от там.затова се чудя тази година тук с какви бои да боядисвам яйца за да ми излезнат пак така хубавки.пишете ако имате идея  bouquet

# 137
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ами аз боядисвам с обикновени , че децата ги чупят съсзамах за два дена .Пък и все още имат желание да боядисват и им давам възможност да се проявят.

# 138
  • Sofia
  • Мнения: 22
tarlio Благодаря за инструкцията, ще опитам и ще докладвам резултата. Само още едно въпросче - салфетката после отлепяш ли я, или отлепяш само един, два пласта.
Извинявай ако задавам глупави въпроси  Embarassed

# 139
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
з не съм обяснила цялостно.
Махаш двата бели слоя и на третия е картинката.Изрязваш.Залепваш и притискаш лекичко с памук да излезе въздух и да се изглади.

# 140
  • София
  • Мнения: 310
Момичета благодаря за милите думи  Crazy
ето и моят начин, ясно е че яйцата са бели, предварително продухани и измити
пак е ясно че първо слагам клечка с панделка или шишче като го лепя със силикон за да не мърда
и после с леко разредено С200 или декупажно лепило лепя мотива от салфетката / изрязвам си мотивчето и отлепям само най-горния слой с картинката/ и го слагам върху яйцето, после с четка топя в лепилото и залепвам салфетката / от центъра към периферията за да изгладя бръчките/ , помагам си с пръсти,
после рисувам орнаменти, фон, лепя елементи и накрая като изсъхне пръскам с акрилен лак на спрей от железарията, хем яйцата стават по-твърди, че тези с бялата черупка са страшно крехки, хем и се запазва картинката и стават по-ярки цветовете.
Използвам за фонове, боя за яйца или темперни бои или акрилни, за доуформяне контури / от художествените магазини има различни видове - брокатени, перлени, обикновени, рисува се направо с тубичката, тя е с конусовиден накрайник/, брокат на прах или кракле за пукнатините - пак от такъв магазин, същите пукнатини се получат и с С200  / на мегахим, има от друга фирма и нестава/ и отгоре темперна или акрилна боя и се суши със сешоар, но не става с всички видове боя, дори и от една и съща марка - пробване му е майката
накрая малко панделки за разкош и това, съвсем лесно е
успех на всички Hug
tarlio много ми харесват твоите, изчистени и свежи са   bouquet

# 141
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
Ето ги моите скромни яйца от миналата година :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=243887
Пепита много искам и аз да си отгледам такава тревичка. От една седмица съм заложила грухана пшеница смесена с малко леща върху салфетка и неиска да ми покълне.  Confused Къде греша? Поливам всеки ден. Стои на топло. Вече започна да мирише на лошо и се наложи да изнеса купичката в по-студена стая. Някой може ли да ми обясни подробно процедурата?  Praynig

# 142
  • Бургас
  • Мнения: 5 679
Аз миналата година лещата си я сложих в мокър памук в черупка от яйце и периодично доливах по мъничко вода-за около 2 седмици порасна  Peace

# 143
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Ето ги моите скромни яйца от миналата година :
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=243887
Пепита много искам и аз да си отгледам такава тревичка. От една седмица съм заложила грухана пшеница смесена с малко леща върху салфетка и неиска да ми покълне.  Confused Къде греша? Поливам всеки ден. Стои на топло. Вече започна да мирише на лошо и се наложи да изнеса купичката в по-студена стая. Някой може ли да ми обясни подробно процедурата?  Praynig


Здрасти! Груханата пшеница е без зародиш и няма как да покълне. И понеже вече писах едно обяснения, направо го копирам:
Ечемика расте много бързо - за 5 дни беше около 12 см и затова се наложи да го подкастря с ножицата, за да стои изправен. Пшеницата расте по-бавно, но мисля, че имаш време, защото Православният Великден е след 2 седмици. Как процедирах аз - накиснах зърното във вода за една нощ. На следващият ден на дъното на съдовете сложих пласт камъчета за дренаж. после пръст(купена за да няма плевели), после много плътно пласт ечемик и около 1 см пръст отгоре(колкото да покрие зърното). Полях. После по няколко пъти на ден само пръсках вода с пулвелизатор.
Успех!
Ето как изглеждат моите украси:

Това е саксийката(купата) за свеки:

А това е моята кошница:

Освен това вчера случайно купих един много сладък заек от сено(изработен от някаква сръчна дама - тя си продаваше сама нещата), децата много го харесаха (а как само ухае....):

Клонки с яйца както правя всяка година още не съм украсявала - в четвъртък и това ще направя:) Иначе тук се украсяват и прозорците - за тях имам висящи цветя от филц и картинки с Window colors - не съм снимала.

# 144
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
natalyna Снимай всичките си украси  и сподели.При теб винаги има красиви неща.
Аз малко се уморих и цветя разсаждам и яйца боядисвам и малчугани по цял ден.
Нещо ново за мен.С темперните бои на децата и гъбичка , отгоре лак.

# 145
  • Мнения: 172
Извинявам се,че така нахлувам в темата,но просто исках да ви покажа моята украса:
от тук..: http://www.nadejdatd.snimka.bg/album.php?album_id=240467 до края

# 146
  • гр. Пловдив
  • Мнения: 711
natalyna много ти благодаря!  Hug  bouquet
Следващата задача е къде да намеря ечемик?  Rolling Eyes Ти от къде купи твоя?

# 147
  • Мнения: 931
Мойта тревичка миналата година стана много бързо, посях си жито.Обаче тая година нещо не ще да расте вече съм се отчаяла и замислям да си купя изкуствена.Много бавно ми расте даже засега само е покълнало житото дано да стане ама се съмнявам.Иначе поне месец по рано тр да се засади специано житото(при мен за толкова става) и аз го слагам в талаш или стръготини каквото намеря.Но става също и с памук или салфетка. На Нат ечемика е много готин обаче няма от каде да намеря виждам че той става по бързо.

# 148
  • Мнения: 226
Направо съм в шеметно състояние - толкова красоти сте показали ...
Наистина ни тресе великденска треска!
Искам и това да направя и онова ... направо няма време за всичките.
Много ми хареса, че вече има писалки за восък. Ще се пробвам тази година и с тази техника. А декупажа направо ...

Ето и малко от яйцата, които правя с техника квилинг: (В темичката ни http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=364840.300 има още доста красиви и върху продухани и истински яйца) Лентичките нарязвам в офиса на машината за унищожаване на документи. [EDIT]

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 23:01 от М-Дидко

# 149
  • Мнения: 66
Страхотни украси. Браво!!! newsm20

М-Дидко - дай повече инфо как ги направи тези красоти?

Пожелавам ви слънчеви празници!

Общи условия

Активация на акаунт