Захранка на четиримесечно бебе

  • 4 464
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Здравейте!!
Моето бебче е вече на 4 месеца и 10 дена, кърмих го до 1 месец, но за съжаление кърмата ми спря и започнахме с фризолак, след като навърши 3 м започнах постепенно да му давам плодово сокче стигнахме до 40г. Моля за съвет: Мога ли да включа и нещо друго в менюто на бебчо?

# 1
  • Мнения: 27 524
Здравей,
захранването на бебето със сок е крайно погрешно и неправилно  Peace На твое място бих го спряла веднага!
Можеш да започнеш с оризова каша или със зеленчуково пюре  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 1 427
Захранване преди 5 навършени месеца не се препоръчва Naughty. Като най-добре е да почнеш с оризова каша или зеленчуково пюре,както съветва и Блонди.. Влез в подфорум Захранване-има мноооого писано по въпроса.

# 3
  • Мнения: 19
Благодаря ви за информацията Simple Smile

# 4
  • Мнения: 8 999
И двете си деца захраних на тази възраст. Определено не искаха да ядат месни и зеленчукови пюрета, затова започнах с плодови. После включих и месни. Зеленчукови така и не проядоха. Накрая включих и разните каши, кисело мляко, попари /след като навършиха 6 мес./.

# 5
  • Мнения: 9 814
Първо бих те посъветвала да ограничиш даването на сок.
Аз захраних на 4 навършени месеца с плодово пюре.

# 6
  • Мнения: 263
Моят син го заханих на 4 месеца и 15 дни с пюре от картоф и морков. На 5 месеца вече имахме заместено хранене. За соковете ако му харесват, не виждам причина да спираш. Не ги препоръчват, защото дразнят стомахчето, но ако не ви пречи Peace
На 6 месеца вече ядеше абсолютно всички зеленчуци и минахме към попарата.

# 7
  • Мнения: 2 334
Захраних дъщеря ми на 4-и месеца със плодово пюре.Мой съвет спри сока и го остави за по нататък  Peace

# 8
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Това заглавие ме хвърли в музиката, каква захранка, какво бебе, на риболов ли ще ходи, кво ли  newsm78

Иначе аз захраник на 5,5 месеца и започнах с оризова безмлечна каша.

# 9
  • Мнения: 5 955
не е желателно да се захранва ,макар че аз давах сок на 3 месеца и след това започнах с пл.пюре и след това направи релукс и спряхме всякакво захранване до 6 месец

# 10
  • Мнения: 132
с тая наша мания да даваме на децата различна от мляко храна Sad
лично аз съм против по-ранното захранване.не че нещо им става на децата,но мнението ми е че имат цял един живот пред себе си за да "ядът боклуци", и колкото по-късно започнат с "твърдата храна"-толкова по добре Laughing

# 11
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
с тая наша мания да даваме на децата различна от мляко храна Sad

 Хайде стига с този драматизъм.Има достатъчно информация за да разбере майката дали е правилно да се захрани на тази възръст,  или не!Въпросът й беше дали може да включи и нещо друго, стига сте поучавали като дърти свекърви!

  in4otka83 , можеш да включих и друго, да!Но по-добре се посъветвай с педиатъра си какво да е!

# 12
  • Мнения: 9 973
Захранване преди 5 навършени месеца не се препоръчва Naughty. Като най-добре е да почнеш с оризова каша или зеленчуково пюре,както съветва и Блонди.. Влез в подфорум Захранване-има мноооого писано по въпроса.
още по-малко със сок

# 13
  • Мнения: 1 336
По принцип най-нежна за стомахчето е оризовата безмлечна каша. Има различни - на Хип, на Милупа, Нестле и можеш да я правиш с млякото, което пиете - Фризолак. Но малко запича, така че ако бебчо не се изхожда често може би не е добре да я даваш, а ми да избереш разхлабващо или регулиращо пюре. Какъв сок даваш и защо го даваш? Ако е от ябълки, можеш да го спреш и вместо него да даваш пюре от ябълки - по-добре ще е за стомахчето според мен, пък и така ще си сигурна че няма да направи алергия, защото ябълката вече ще ти е въведена като храна.

# 14
  • Мнения: 804
И на двете си деца започнах да давам сокче още от 40ден.И аз не съм кърмила много по здравословни причини,така че и ние бяхме на Фризолак и Фризовом.А от 4месец започнахме да ядем плодово пюре-първо от ябълка и после от други плодове.От 5месец започнахме със зеленчуково пюре.Бебетата по добре приемат плодовото пюре за първо захранване.Но всеки решава как да захрани бебчето си.

Общи условия

Активация на акаунт