За памперсите - :?:

  • 3 277
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Момичета, какви марки памперси ползвате?
Ние ползваме "Памперс" от раждането на Мони - вече почти три месеца. Но напоследък не съм много доволна. Преди акаше по няколко пъти на ден и всичко беше ОК. Сега обаче върши "голямата работа" веднъж на ден или дори на два дни, обаче в огромни количества. Всеки път памперса се препълва и прелива отгоре на кръстчето, при което тя се изцапва чак до плешките Flushed . Не знам дали зависи от марката - не сме ползвали други памперси...
Препоръчайте нещо!

# 1
  • София
  • Мнения: 985
Здравей,
ние утре навършваме 3 месеца и имахме същия проблем и по тази причина вече сменихме доста марки памперси. В момента тежим около 6 килограма, но за да не се омазваме използвам Air, които са от 8 килограма. Преди това използвахме едни коит о са Еко бейби, словенски са, но лично за мен са много добри, а пък и на доста сносна цена- 26 стотинки за 1 бройка. Те са от 5 килограма. Ползвахме и Baby sitter, от тях също съм доволна и те са на добра цена- 28 стотинки за бройка и по нищо не отстъпват на Памперс.

# 2
  • Мнения: 312
И аз съм използвала само Памперс. Наистина, когато се изака в по-голямо количество и стига чак до горе, но не знам какво е спасението. Предполагам, че и с другите памперси е така.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Mila77, нашите бебчета са родени на една дата!!! И ние утре ставаме на 3 месеца!!! Как се казва вашето бебе?

# 4
  • София
  • Мнения: 985
Казва се Гергана. Grinning  Родих  я на 30 март в Шейново. И утре празнуваме 3 рожден ден.  Grinning  Grinning  Grinning Честито празнуване и на вас Wink

# 5
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
ох...и Елина се омазваше някъде на тази възраст..при което баща и при смяната на пелените все питаше "много ли държиш на това боди? неможе ли просто да го срежем с ножицата?"

после говненцата се втърдиха и количеството намаля...и си е ОК:)

# 6
  • Мнения: 1 975
Nie polzvame samo LIBERO - UP&GO

# 7
  • Мнения: 3 042
И ние сме на Либеро- те имат ластиче на кръста и то спасява положението с акото- лошото е че понякога пък излиза през ластичетата между крачетата- ако е много течно, де!
Преди и Съни беше на Памперс, ама някъде към 4 -я месец се отказахме от тях по същите причини- омазваме се откъм гърба и бодитата отиват на кино.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Ще взема няколко от тия Либеро - да ги пробваме! Но пък щом излиза около крачетата - това също е проблем, т. к. акитата ни са винаги течни /само на кърма сме/.

# 9
  • Мнения: 18 542
Цитат на: chockolina
Момичета, какви марки памперси ползвате?
Ние ползваме "Памперс" от раждането на Мони - вече почти три месеца. Но напоследък не съм много доволна. Преди акаше по няколко пъти на ден и всичко беше ОК. Сега обаче върши "голямата работа" веднъж на ден или дори на два дни, обаче в огромни количества. Всеки път памперса се препълва и прелива отгоре на кръстчето, при което тя се изцапва чак до плешките Flushed . Не знам дали зависи от марката - не сме ползвали други памперси...
Препоръчайте нещо!

Ползваме от самото начало Памперс. Имали сме проблеми с тях единствено когато умалее поредния размер.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: cheta
Ползваме от самото начало Памперс. Имали сме проблеми с тях единствено когато умалее поредния размер.

Със сигурност не е умалял размерът, т. к. ползваме "миди" - от 4 до 9 кг., а Мони е около 6 кг. /ще видим в неделя на консултацията колко точно/.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
По мои наблюдения доста бебета и родители Wink  имат проблем точно с този размер Памперс 4-9кг, вкл. и ние. Сега сме на Либеро и съм много доволна.

# 12
  • Мнения: 18 542
Цитат на: chockolina
Цитат на: cheta
Ползваме от самото начало Памперс. Имали сме проблеми с тях единствено когато умалее поредния размер.

Със сигурност не е умалял размерът, т. к. ползваме "миди" - от 4 до 9 кг., а Мони е около 6 кг. /ще видим в неделя на консултацията колко точно/.


Ние сменихме размера преди да достигнем необходимите килограми.
В момента сме на 4-ка - от 7 до 18кг и вече трябва да сменяме размера, а Борис е около 10кг.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: cheta
Ние сменихме размера преди да достигнем необходимите килограми.
В момента сме на 4-ка - от 7 до 18кг и вече трябва да сменяме размера, а Борис е около 10кг.

Така не са ли много големи?  Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 18 542
Цитат на: chockolina
Цитат на: cheta
Ние сменихме размера преди да достигнем необходимите килограми.
В момента сме на 4-ка - от 7 до 18кг и вече трябва да сменяме размера, а Борис е около 10кг.

Така не са ли много големи?  Rolling Eyes

Ами не, поне за Борис не са...аз ги сменям като умалеят на големина, а не на колограми.

# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 434
И при нас Памперс пропускаха докато не ги сменихме с по- големия размер. Вече от една седмица няма проблеми Grinning

# 16
  • Мнения: 384
Цитат на: cheta
Цитат на: chockolina
Цитат на: cheta
Ние сменихме размера преди да достигнем необходимите килограми.
В момента сме на 4-ка - от 7 до 18кг и вече трябва да сменяме размера, а Борис е около 10кг.

Така не са ли много големи?  Rolling Eyes

Ами не, поне за Борис не са...аз ги сменям като умалеят на големина, а не на колограми.


Хей, Чета, но защо не им го каза по-рано на мамите?
Ами естествено че се сменят като омалеят, а не каквото пише като размер. Аз се чудех откъде идва проблема, но изобщо не съм и допускала че не се сещат да сменят размера. Аз лично също не съм имала случай на пропускане на дайперс, нито в БГ нито тук.

# 17
  • Мнения: 18 542
Цитат на: Krassi

Хей, Чета, но защо не им го каза по-рано на мамите?
Ами естествено че се сменят като омалеят, а не каквото пише като размер. Аз се чудех откъде идва проблема, но изобщо не съм и допускала че не се сещат да сменят размера. Аз лично също не съм имала случай на пропускане на дайперс, нито в БГ нито тук.

Ми аз от къде да знам, че не правят всички така?  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 130
Вече повече от 11 месеца ползваме само "Pampers". Според мен консистенцията на изхожданията ще се нормализира с възрастта и те няма да са толкова цапащи. Така че, не сменяйте марката!

# 19
  • Мнения: 1 512
Цитат на: chockolina
Момичета, какви марки памперси ползвате?
Ние ползваме "Памперс" от раждането на Мони - вече почти три месеца. Но напоследък не съм много доволна. Преди акаше по няколко пъти на ден и всичко беше ОК. Сега обаче върши "голямата работа" веднъж на ден или дори на два дни, обаче в огромни количества. Всеки път памперса се препълва и прелива отгоре на кръстчето, при което тя се изцапва чак до плешките Flushed . Не знам дали зависи от марката - не сме ползвали други памперси...
Препоръчайте нещо!


Ние от раждането на Кристина ползваме Памперс.По едно време към втория месец се замислих да ги сменям,защото ситуацията беше същата-като потече онова ми ти аки,не само бодито,ами и гащеризончето и жилетката отиваха на кино,а Шушето до врата омазана.Сестра ми ми препоъча Либеро заради ластичето,а приятелката ми някакви Happies,не знам къде се произвеждат,не съм ги виждала в нашата махала(Младост)
Обаче сега пеленките не пропускат,не знам дали има нещо общо с размера(ние сме на тройка), и сме си чистички.

# 20
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Vesito
И при нас Памперс пропускаха докато не ги сменихме с по- големия размер. Вече от една седмица няма проблеми Grinning


и ние ги сменяхме с по-голям размер, ама нямаше нужния резултат и сега затова я караме на Либеро, доста са по-добри при Съни.

# 21
  • Мнения: 6 320
Много пъти е дискутирана тази тема.
Вече две деца съм изгледала с Pampers и не съм имала нито едно произшествие. Не е пропуснал нито веднъж.
Миналата седмица "залитнах" по хвалените много във форумите Libero и взехме един пакет. Резултатът - изби през кръста, а д-то на Мони се изрина за първи път откакто е роден.

# 22
  • Мнения: 3 146
И ние сме само с памперс и досега проблеми не е имало.естествено, че като стане малък размера, който сте ползвали досега ще пропусне.
Много е важно и на колко време ги сменяте - не преминавам границата от 3 часа, а нерядко ги сменям и по често.
Така че според мен не е виновна марката.А може и нещо в техниката на слагане да куца - кой знае.

# 23
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Mamma
Много пъти е дискутирана тази тема.
Вече две деца съм изгледала с Pampers и не съм имала нито едно произшествие. Не е пропуснал нито веднъж.
Миналата седмица "залитнах" по хвалените много във форумите Libero и взехме един пакет. Резултатът - изби през кръста, а д-то на Мони се изрина за първи път откакто е роден.


Libero UP&GO ли? Гащите ли? или нещо друго?

# 24
  • София
  • Мнения: 13 204
Цитат на: Mila77
Казва се Гергана. Grinning  Родих  я на 30 март в Шейново. И утре празнуваме 3 рожден ден.  Grinning  Grinning  Grinning Честито празнуване и на вас Wink


Ейййй, моята Александра е роден на 30 март, но миналата година.  Grinning  Grinning  Grinning

# 25
  • Мнения: 6 320
Цитат на: Liorena
Цитат на: Mamma
Много пъти е дискутирана тази тема.
Вече две деца съм изгледала с Pampers и не съм имала нито едно произшествие. Не е пропуснал нито веднъж.
Миналата седмица "залитнах" по хвалените много във форумите Libero и взехме един пакет. Резултатът - изби през кръста, а д-то на Мони се изрина за първи път откакто е роден.


Libero UP&GO ли? Гащите ли? или нещо друго?


Up&Go са - от Била ги взехме  Cry

# 26
  • Мнения: 5 539
Ние тръгнахме на Либеро по съвет на приятелка. Оказа се че изпускат редовно около крачетата /към края на първия месец/. След това минахме на Памперс и досега сме с тях - няма грешка.
А, случвало се е някой път да изпусне около кръста, но това е било когато бебка е била в столчето за кола, докато си вършела работата.
Дали пък позата не оказва влияние и при вас?

# 27
  • София
  • Мнения: 985
Ейййй, моята Александра е роден на 30 март, но миналата година.  Grinning  Grinning  Grinning[/quote]

Честита еддна годинка и три месеца !!!!!!!!!  :new-bday: Да ви е жива и здрава и много усмихната и много да радва мама и тати  bigdance2

# 28
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Mila77
Ейййй, моята Александра е роден на 30 март, но миналата година.  Grinning  Grinning  Grinning


Честит първи рожден ден!!!!!!!!!  :new-bday: Да ви е жива и здрава и много усмихната и много да радва мама и тати  bigdance2[/quote]

аз ли се побърквам, или утре е 30 юни????

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Mamma
Цитат на: Liorena
Цитат на: Mamma
Много пъти е дискутирана тази тема.
Вече две деца съм изгледала с Pampers и не съм имала нито едно произшествие. Не е пропуснал нито веднъж.
Миналата седмица "залитнах" по хвалените много във форумите Libero и взехме един пакет. Резултатът - изби през кръста, а д-то на Мони се изрина за първи път откакто е роден.


Libero UP&GO ли? Гащите ли? или нещо друго?


Up&Go са - от Била ги взехме  Cry



хмм, много странно, да в Била ги има май само тези гащи, не съм ги виждала на друго място.
Ама защо така се е получило с Мони? Rolling Eyes
и ние ги ползваме отвреме навреме и нямаме оплаквания.

# 30
  • София
  • Мнения: 985
не аз се побърквам вече, извинявам се.  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed

# 31
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Mila77
не аз се побърквам вече, извинявам се.  Embarassed  Embarassed  Embarassed  Embarassed


ама за какво се извиняваш?
може би аз да не съм разбрала нещо....моля те обясни ми, да не съм в грешка нещо аз.

# 32
  • София
  • Мнения: 985
Не просто моето бебче утре навършва три месеца и цял ден днес си мисля че тя утре има рожден ден, та така си направих асоциация че и другото бебче има и така стана объркването, благодаря ти че ме светна та бързо оправих нещата, че станах за смях  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
П.С В края на деня вече съм доста уморена Confused

# 33
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: Mila77
Не просто моето бебче утре навършва три месеца и цял ден днес си мисля че тя утре има рожден ден, та така си направих асоциация че и другото бебче има и така стана объркването, благодаря ти че ме светна та бързо оправих нещата, че станах за смях  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile  Simple Smile
П.С В края на деня вече съм доста уморена Confused



а-а-а сега разбрах вече Grinning  Grinning  Grinning
няма проблем, помислих за момент, че нещо съм напред с времето.
да, и аз съм скапана вече. Cry

# 34
  • Мнения: 1 809
Лио , тя Мила е написала правилно "...честита една годинка и три месеца..."  Laughing
Ама вие и мен ме заплетохте  Confused така, че два пъти прелиствах втора и трета страница , докато разбера за какво
става дума  Rolling Eyes

# 35
  • София
  • Мнения: 985
Не, не първо бях написала само една година, но добре че Лио ми обърна внимание, та се поправих Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 36
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: zvetizvetkova
Лио , тя Мила е написала правилно "...честита една годинка и три месеца..."  Laughing
Ама вие и мен ме заплетохте  Confused така, че два пъти прелиствах втора и трета страница , докато разбера за какво
става дума  Rolling Eyes



не, Цвети, Мила го поправи след това: ако погледнеш ще видиш, че има корекция по-късно направена от нея.
беше написасла първо това:

Цитат на: Liorena
Цитат на: Mila77
Ейййй, моята Александра е роден на 30 март, но миналата година.  Grinning  Grinning  Grinning


Честит първи рожден ден!!!!!!!!!  :new-bday: Да ви е жива и здрава и много усмихната и много да радва мама и тати  bigdance2


аз ли се побърквам, или утре е 30 юни????[/quote]

# 37
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
хи хи хи, голям купон, май всички сме много изморени нещо Grinning  Grinning  Grinning

# 38
  • София
  • Мнения: 985
Нещо такова май става, но сега ми остава време за интернет и форуми, а пък този форум е едно от любимите ми занимания. Grinning  Grinning  Grinning  Grinning  Grinning

# 39
  • Варна
  • Мнения: 322
Да кажа и аз моята одисея с памперсите.
За родилния дом купих на Лайънс Хъджис (не съм сигурна, че точно така се пише, ама...  Embarassed ) за новородени и бях невероятно доволна. Оказа се, обаче, че следващия размер е изключително недомислен - малък памперс с огромни лепенки, които можеха да опашат кръста на бебе два пъти, се отказахме от тях. Започнах да купувам "Памперс" и до скоро всичко беше ОК. Но попаднах явно на някакво менте последния път. Дупето на бебе си стои мокро и направо лепне, независимо колко често сменям пелената. Подсече се и дълго и упорито не искаше да минава, а аз мажа ли мажа с кремчета.... И така докато не купих Либеро. С тях дупето добре, сухичко, но самите пелени изглеждат препълнени и доста пропускат миризмата на урина. Половината й дрехи се вмирисаха  Sad И държа да спомена, че ги сменям на 3-4 часа (зависи кога хапваме).
Та така..... Сега вече не зная какво да купя....

# 40
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Цитат на: lilita
Дали пък позата не оказва влияние и при вас?

Най-вероятно оказва влияние, защото омацването става всеки път, когато е във мен и суче. Но пък напоследък тя ака само тогава - при първото или второто ядене за деня.

Цитат на: vache
Ейййй, моята Александра е роден на 30 март, но миналата година.  

Честито и от нас! Ама много хубава дата си имаме за рожден ден, а?!

Цитат на: mama kenga
А може и нещо в техниката на слагане да куца - кой знае.

Ами, не ми се вярва! И преди ги слагахме по същия начин, но не пропускаше!

# 41
  • Мнения: 5 500
Хъджис

# 42
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Liorena
Цитат на: zvetizvetkova
Лио , тя Мила е написала правилно "...честита една годинка и три месеца..."  Laughing
Ама вие и мен ме заплетохте  Confused така, че два пъти прелиствах втора и трета страница , докато разбера за какво
става дума  Rolling Eyes



не, Цвети, Мила го поправи след това: ако погледнеш ще видиш, че има корекция по-късно направена от нея.
беше написасла първо това:

Цитат на: Liorena
Цитат на: Mila77
Ейййй, моята Александра е роден на 30 март, но миналата година.  Grinning  Grinning  Grinning


Честит първи рожден ден!!!!!!!!!  :new-bday: Да ви е жива и здрава и много усмихната и много да радва мама и тати  bigdance2


аз ли се побърквам, или утре е 30 юни????
[/quote]

О'К  РАЗБРАХ  Wink
Май верно се изморяваме от големите 10-стр. теми и след това виж какви ги пишем  Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт