Много спи.

  • 508
  • 12
  •   1
Отговори
  • Ку-куландия
  • Мнения: 793
Здравейте. На 45 дни сме. Тези дни бебо много спи по 3-4 часа м/у храненията, като се има предвид, че се храним по 1 час, нормално ли е? Да го будя ли за да яде или да разчитам, че като огладнее ще  се събуди?

# 1
  • Мнения: 46 436
Дъщеря ми беше така първите 2 месеца, никога не съм я будила, спеше си колкото иска и се събуждаше гладничка, хапваше и пак запиваше. Ееех, къде е това време  ooooh!

# 2
  • Мнения: 1 032
Дъщеря ми беше така първите 2 месеца, никога не съм я будила, спеше си колкото иска и се събуждаше гладничка, хапваше и пак запиваше. Ееех, къде е това време  ooooh!
Таквоз чудо в къщи не е имало... Cry
Разбира се, че няма да будиш детето, освен ако не се налага- понякога някои педиатри държат да се будят бебетата ако има проблем с наддаването. Thinking

# 3
  • Мнения: 5 183
Нека спинка. не го буди.

# 4
  • Мнения: 2 066
Остави го/я да спи и се наслаждавай на спокойствието. Ако знаеш сега как искам беба да спи по цял ден, ама нъц - на нея вече й се дивее Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 22
Блазе ти. А през нощта също ли спи?

# 6
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Ако кърмиш, при този дълъг интеревал е добре да се цедиш по малко за успокоение на гърдите.
Ащо сдаваш адаптирано няма проблем.
Наслаждавай се на спокойствие и сън, че скоро няма да е така.

# 7
  • Мнения: 5 577
Всеки с проблемите си  Laughing

Някой се оплакваме, че не спят, други пък обратното... Thinking

Бебенца растат докато спят, затовз знам, че не се будят - нито за хранене, нито за преобуване. За нищо.

Сънят е изключително важен, особено за малко на 45 дена (да ти е живо и здраво)  Hug

# 8
  • Мнения: 4 915
Ако детето е само на кърма, максимум интервалът между храненията е 4 часа - за неговата възраст. За кърмените деца това е правилото: буди се за хранене максимум през 4 часа.

Ако първият месец не е наддало много, е добре да го кърмиш през 3 часа.

Не винаги сънят означава здраве. Има поспаливи бебенца, поради жълтеница или просто защото са мънички - трябва да се будят, ако спят прекалено дълго, защото трябва да имат определен брой хранения за едно денонощие.

# 9
Първите месеци Пепчо е спал между храненията по 4-5 часа и не съм го будила. Сега е на 1 год. и макар, че е голям спи по 2-3 пъти през деня и вечер по 12 часа. И от съня се расте!

# 10
  • Мнения: 5 299
Като излязох от родилното беба спеше и ядеше.Направо не се усещаше,че има бебе в нас HugДо този момент нещата съвсем не са се променили.Като сме навън спи и по 4-5 часа.Няма да забравя след една от разходките ,като заспа в 4 следобед и се събуди чак на сутринта в 6-успях само да и сменя памперса и на 2 пъти и давах да яде в полусънено положение.Да чукна на дърво-детенцето си наддава много добре-явно съня и се отразява екстра Hug

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Не я буди! Моята бебка се роди 2050 кг и въпреки всичко не я будех. Спеше много-а май и сега спи много... Laughing
Понякога едвам събира 4 хранения на денонощие/е, понякога пък хапва 6-7 пъти/.Въпреки всичко наддава по около 900 г на месец.Явно детето си знае кога е гладно...Забравих да кажа-само на кърма сме от самото начало

# 12
  • Мнения: 1 567
Не буди бебока. В тази възраст сънят е също толкова важен, колкото й храната. Също така това е възрастта, когато започват да си нагласят режима.
сПОКО.....

Общи условия

Активация на акаунт