Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 14 март 2009, 12:01 ч.

статия за видовете упойки

• 5 556
  • 9
  •   1
Отговори
Здравейте на всички.

Постоянно чета в нета въпроси свързани с видовете упойки, коя е по - добра, коя да избера и т.н.
Попаднах на такива статии и за това давам линк: http://koog-vma.com/statii-21.htm, http://www.malkitaini.com/index.php?m=2382
Дано се окажат полезни.

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 13:36 от AnMary

# 1
Вида анестезия ще е най - добре да я коментираш със специалист.Едва ли има еднозначен отговор на това коя е по - добра - за тебе може да е пълната анестезия , за мен не и т.н.Защо не се консултираш с анестезиолог , той най - добре ще ти обясни предимствата и недостатъците различните  видовете анестезия. Peace

# 2
  • София
Само анестезиолог може да прецени коя упойка да бъде приложена в дадена операция.
Така че тези статии са само информативни.

# 3
Само анестезиолог може да прецени коя упойка да бъде приложена в дадена операция.
Peace  всичко зависи от анастезиолога

# 4
Напълно съм съгласна.Една консултация с анестезиолог винаги дава най-точния отговор Peace

# 5
Аз бях с регионарната анестезия (епидурална упойка) и не усетих почти нищо,но както другите мами са ти казали по добре поговори с анастезиолога ,защото за теб може да е по добре някоя друга Peace
п.п. мале не знаех че има толкова мн видове обезболяване Crazy Blush

# 6
  • плевен
Аз бях с пълна упойка,избрах си я защото ме беше страх а и анестезиолога беше семеен приятел.Иначе мисля че не можеш да си избираш ти,а и той като ме видя че щях буквално да умра от страх предпочете наистина пълна за да незнам какво става наоколо

# 7
  • София
каквото и да прочетеш за информация, се консултирай с анестезиолог.
на мен ми правиха и тест за различните видове упойки Peace

# 8
  • Варна
Ако всичко ти е наред здравословно, ще ти предложат да избереш. Плюсове и минуси от медицинска гледна точка, не мога да коментирам, но аз родих със спинална упойка (секцио) и предимството и пред пълната е, че още поне 2-3 часа след операцията не усещаш болката. Това си е голям + . Мисля, че тези "изтървани" първи часова след операцията са си чиста далавера   Mr. Green Освен това не ти слагат и тръби в гърлото, което също смятам за голям +

# 9
аз родих с пълна упойка не съм си я избирала а така са преценили лекарите но не съжалявам беше ме страх само от тръбата в гърлото но нищо не се усеща само като се събудих имах дъх на пластмаса в устата силни болки не съм имала така че ти трябва консултация със специалист най добре ще решиш какво да избереш

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт