Отговори
# 45
  • Мнения: 17
Много за и против изчетох за стволовите клетки....

И се разколебах, защото не мога сама да преценя дали е просто индустрия или ... Реших да питам лекарите, като ходя на консултации и питах първо на ФМ - там лекарката каза Идеята за съхраняване на клетки е супер, стига да не беше само на теория... После питах в ЖК - доктора ми каза Ако имате пари ок, но ако ще трябва да лишите детето от нещо друго за сметка на това, не си струва. Това е една застраховка, която обаче не е ясно дали има реално приложение...

И аз съвсем се обърках. Иначе се бях ориентирала към Крио сейф. За тях съм чела доста позитивни неща от форуми в нета - как асистентите идвали веднага като им се обадиш. В същото време мой познат лекар от Токуда ми каза, че често се случва точно тези асистенти да закъсняват умишлено и на практика когато дойдат да е вече късно... А пък ти си си платил 700-те лева за комплекта и нямаш договор, за да предявяваш претенции за закъснението.

Не зная къде е истината  Rolling Eyes Ако можете да ми дадете повече За, ще съм благодарна, защото съм на път да се откажа... Все пак, може би ако имах финансовата възможност, нямаше да се замисля. В крайна сметка като разделиш парите на годините за съхраниение излизат колкото примерно даваме за каско на колата си, че и по-малко... Въпросът е Има ли смисъл???

Успех на всички!

# 46
  • Мнения: 1 951
Тези от Булген като им се обаждах ми казаха, че в момента, в който сключим договора (колкото по-рано, толкова по-добре - това с цел непредвидени обстоятелства като раждане по спешност, през ноща и т.н.) те изпращат контейнера в отделението, в което ще раждам. Почти във всяка клиника имали оторизиран гинеколог, който е обучен как да вземе кръвта от пъпната връв. В моя случай гинеколога при който ще раждам е от обучените и оторизираните, за мой късмет. Така, че ако се разраждам в необичайно време контейнера е при него и той извършва манипулацията и на другия ден изпраща контейнера при тях.
Жената ми каза, че ако се обадя в понеделник например и сключим договора до края на седмицата контейнера щял да бъде в отделението.
За договора ми казаха, че като съм от Плевен не било нужно да идвам до София , а всичко можело да направим по интернет. Това малко ме озадачи, защото четох, че трябвало да отидем с тях при нотариус, но те ми казаха, че нямало нужда.

Just_VANIA, ти първия път подписвала ли си договор, който да е бил нотариално заверен след това?

Другото, което ми хареса при Булген са 3-те схеми за плащане.
Може на веднъж всичката сума за 18 години, другата първо за 5 години, а после годишно по 330лв., и третата схема само за първата година 1600 и после всяка година вноска по 330лв.

# 47
  • Мнения: 68

Не знам защо от толкова четене започнах да се колебая за Крио Сейф.
Тези които имате намерение за съхранявате къде сте се насочили?


Дикси, тези Булген не съм ги чувала до сега. Аз съм се насочила към Крио Сейф за сега (не че имаме някакво време още да се колебаем). Имам познати, които съхраниха там, но ходиха сами да си носят клетките за по сигурно, което ми се вижда лудост.
Иначе следващата седмица имам среща в Св.Лазар за да разпитам и там. Препоръчват ми и Света София, но нещо не съм ЗА тях.
Основните ми колебания са следните:
ако запазвам в Крио Сейф - се притеснявам за транспортирането до Белгия (понеже четох, че само в тази час се случвали проблеми от страна на представителите б БГ) Иначе все пак имат сериозна история и се предполага че знаят какво правят.
за запазване в Св.Лазар (или изобщо, някъде в БГ) - няма риск от транспортиране по самолети, но пък не знам колко сме грамотни и напреднали относно техниката на съхраняване.
За съжаление така погледнато е 50 на 50 и просто ще трябва да изберем единия вариант и да се надяваме, че никога няма да ни потрябват.
Ти какво си проучила до сега по въпроса?

# 48
  • Мнения: 1 951
Оффф, нищо вече не знам  ooooh!.
За Булген научих тук в една тема във форума. Видях няколко майки, които там са съхранили.
Това, което разбрах за техиката на съхранение, че не е кой знае каква философия замразяването, а размразяването.

До довечера ще мисля и утре ще действам.
Но май клоня към варианта утре да се обадя в Булген и да приключвам въпроса, пък не искам и да се обръщам повече към тях занапред  Praynig

# 49
  • Мнения: 68
Да права си, колкото повече чета и толкова много различни мнения откривам. Както казваш, ще мисля още малко и избирам някой и действам. Едно е сигурно - ще съхраняваме и това е! Никой не искам да убеждавам по никакъв повод, това е много лично решение.

За мен няма по-важно от една евентуална застраховка. Дори и 1% да има шанс пак ще ги дам тези пари. Ако трябва няма да имаме кошара, столче за кола и каквото там още се купува, но този разход е една бъдеща инвестиция.
Явно има лекари, които не са достатъчно запознати с новостите в медицината. Да има много болести, които не могат да бъдат лекувани със стволови клетки, но по отношение на левкемията и въобще болестите на кръвта няма никакво съмнение, че се помага.
Сигурно сте забелязали, че най-много призиви за помощ по медиите за събиране на средства за деца са именно за трансплантация на костен мозък. Именно кръвните заболявания, които се проявят в ранна детска възраст се лекуват много трудно и се налагат трансплантация. В този случай стволовите клетки са решение.

Но както казах вече, всеки знае себе си, така че, каквото ви подскаже сърцето това е правилното за вашите деца!

# 50
  • Мнения: 826
Здравейте мамчета. Grinning
Гледам, че много сме ранобудни (или късноспящи Confused) всичките. Аз си заспах към 6 сутринта, та до преди малко... Embarassed
Цяла нощ гледах филми, въртях се, суках се... Ако съм знаела, че a witch  е в отчетната, щях да се включа поне да си зомбясваме двете. Mr. Green Щяхме да изчакаме и ralichkou, че гледам и тя се излюпила в 7 ч. и... lalalala
Съжалявам, че доста от нас имат проблеми със съня. Sad Наистина е неприятно и допълнително обтяга и без това бременлийските ни нерви.
Е, така ще бъде от сега нататък, момичета. Crazy
Нищо, дръжте се - всичко това си заслужава крайния резултат.
И... я какво хубаво слънчево време навън. Бързо на разходка, хващайте мъжете (който има - моя е на работа Sad) или някоя приятелка и почвайте сухи тренировки (с бебче в коремче, а не в количка) в близката градинка. Grinning
Аз наскоро така си поседях на една пейка с приятека и беше много приятно да си побъбриш не в опушено кафе или кръчма, ами така... навън. И хубави батковци минаваха, пък аз си ги заглеждам, така за идеята и хубавото настроение.  Grinning Хич не се стеснявам, явно на хормонална основа е.  Mr. Green Ама таткото си е най-секси и сладък... аз да кажа. tooth

# 51
  • Мнения: 87
Здравейте момичета! Hug
По въпроса със стволовите клетки мога да поразпитам - имам няколко познати гинеколози, а и наши близки, които замразиха от бебките си.
Фелина - покупките за бебчо са супер, да си ги носите със здраве! Simple Smile Иначе с удоволствие можем да отидем до този магазин, трябва само да се разберем! Hug
Майчета от Варна - къде сте се ориентирали да раждате и при кого? newsm78
Хубав и усмихнат ден на всички!  bouquet

# 52
  • Мнения: 166
Здравейте и от мен! newsm03

За интересуващите се като мен от Вис Виталис, вижте какво намерих,тук може да се поръча всичко от предлаганите стоки на фирмата ! Много съм доволна...спестих си ходене до Пловдив! Grinning http://beborani.com/

kazablanka_v,аз ще раждам със моята лекарка Петинка Цветкова,във АГ -то.Вече се уговорихме и съм спокойна.
Пък и каката я раждах там и обстановката ми е позната и ще се чуствам " подготвена" ....някакси! Crazy

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 19:10 от maeva0959

# 53
  • Мнения: 857

Just_VANIA, ти първия път подписвала ли си договор, който да е бил нотариално заверен след това?



Дикси не съм била специално при нотариус да заверят договора,но не мисля,4е е проблем  Peace
loranholl  много ми хареса мнението ти за стволовите клетки и аз съм на същото! Още повече,че сега има разсрочено плащане и бих се лишила от много други неща ,но да имам поне 1% шанс, ако недаи си боже се случи нещо.
 Ако някой му е по-удобно В Благоевград също има магазин представителство на Вис Виталис. Аз обаче не съм им особена фенка.

# 54
  • София
  • Мнения: 155
Бейлис, на мен ми помага "Магнерич" 30 т. са 4 лв. От петия месец все още устисквам положението.

За детската стая купих самозалепващи се декоративни стикери, но не знам дали ще влязат в употреба. Има различни теми - животни, морски свят, геом. фигури, растения, яп. мотиви. Хареса ми идеята за нещо по-различно от тапет и фриз. Продават се он-лайн, а също и в Бриколаж на щанда на тапетите. Ще кача снимка в албума.

Едно въпросче... до коя седмица е позволено летене със самолет (за час и половина)?

# 55
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Едно въпросче... до коя седмица е позволено летене със самолет (за час и половина)?
Всяка компания сама определя правилата си в това отношение. Трябва да идеш и да питаш.

# 56
  • Мнения: 745
Здравейте, бъдещи майски мами  bouquet
Приемате ли още бременелки в темичката Hug
За мен е втора бременност - имам дъщеря на близо 8 години. Сега чакаме бебе - момче. Даже имам записан час за секцио на 11.05 от 8.30 ч. / дано устискам до тогава/ Simple Smile

# 57
  • о`майна лунна нощ е
  • Мнения: 5 537
И аз се записвам в новата темичка.
Вече сме готови с детската и може би тази вечер ще открием обекта - с преспиване там  Mr. Green.
На мен не ми е добре обаче. В момента полагам големи усилия да не повърна ампулата Тотема, коремът почти не е спирал да ме боли от два часа ... гади ми се здраво. Н езнам какво ми става, но до уте трябва да съм на крака. Отивам да пазя леглото.  Sick

# 58
  • Мнения: 745
Бейлис в шоко лягай да почиваш. Дано всичко да е наред и да ти мине корема. Praynig Peace

# 59
  • Мнения: 367
Елена, добре дошла при нас Hug. Виждам, че си от Варна много се радвам.
При кого ходиш на преглерди? Аз се чудех кога е възможно да се определи дата за секцио, но виждам че ти имаш определена а си малко по-късно от мен като термин.
Във вторник ще ходя при д-р Марио Давидков и се надявам и аз да мога да си запазя дата .
Мъжа ми трябва да си потвърди полета до края на месеца та дано да стане.
Не ми се ще да изпусне раждането защото не си е дошъл навреме отпуск в БГ.
Успокоих се като видях, че ти си го уредила този въпрос вече. Кой ще ти прави секциото ?
Затрупах те с въпроси  smile3503

Бейлис в шоко гуш в леглото и почивка. Зарежи работата вече. Ти май си последния ентусиаст в майчинските редици.
В нашия край казват че работа ще има и след нас ама нас няма да ни има.
Гледай си бременността вече.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт