много често огладнява-да сменя ли АМ

  • 1 762
  • 17
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 149
здравейте!синът ми е на 1 месец и 22 дни.давам му фризолак 1.изяжда м/у 90 и 120 гр.проблемът е ,че много бързо огладнява през 2-2,5часа.така му се събират 8-9  хранения.ако пък му направя повече го плюе или го повръща.през нощта издържа 4-5часа.дали да не му сме-
ня млякото с някое по-калорично,за да го засища повече и да не реве като обезумял от глад на втория час?само да уточня,че се роди 3300гр,а на 1 месец беше 5000гр(кърмен,но по здравословни причини спрях преди 20 дни).моля ви, дайте ми съвет да му сменя ли млякото и с кое?

Последна редакция: нд, 15 мар 2009, 08:26 от siseto1974

# 1
  • Мнения: 4 433
Ами питай педиатъра какво мисли той първо.

# 2
  • Мнения: 46 403
Не е от млякото.
Напълно нормално е. Коремчето е още малко, не може да поема храна, която да го засити за по-дълго.
Има фази на бърз растеж, в които интервалите може да се скъсят и до 1.5 часа.
Води се по детето Peace  

# 3
  • Мнения: 27 524
Не е от млякото.
Напълно нормално е. Коремчето е още малко, не може да поема храна, която да го засити за по-дълго.
Има фази на бърз растеж, в които интервалите може да се скъсят и до 1.5 часа.
Води се по детето Peace  

Точно и вярно казано  Peace

# 4
  • Мнения: 57
Цитат
здравейте!синът ми е на 1 месец и 22 дни.давам му фризолак 1.изяжда м/у 90 и 120 гр.проблемът е ,че много бързо огладнява през 2-2,5часа.така му се събират 8-9  хранения.
И ние бяхме в началото така,но с течение на времето нещата се нормализираха.Не му сменяй млякото,ако си го пие детето  Peace.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 543
Не е нужно да сменяш млякото. Просто си му давай на детето да яде. Още е малко. Ще регулира яденето.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Плачът може да е от колики, не е казано, че като плаче значи е гладен.Бебетата търсят при болка успокоение в сученето.Прехранването също води до колики.Консултирай се с педиатъра си.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моето дете до четвърти месец ядеше по 8 пъти, горе-долу на 2 часа, но нощем не се будеше изобщо. Мисля, че щом яде значи има нужда. Невиждам как със смяна на АМ ще се промени нещо точно в тази посока.

# 8
  • Мнения: 2 100
Биляна е права. Може и от колики да е. Виж го дали си свива крчетата докато плаче. Заслушай се дали му къркори коремчето. Но трябва педиатъра да му преслуша коремчето, за да каже. И ако са колики, е добре коремчето да си почива колкото може по дълго.  Peace

# 9
  • Мнения: 46 403
Биляна е права. Може и от колики да е ...

От опит - ако има друга причина, първо детето трудно приема шишето (поне моето ми го избиваше от ръката със завидна лекота Crazy) и второ, не се успокова/заспива.

# 10
  • Мнения: 2 100
Биляна е права. Може и от колики да е ...

От опит - ако има друга причина, първо детето трудно приема шишето (поне моето ми го избиваше от ръката със завидна лекота Crazy) и второ, не се успокова/заспива.

Да, така е...не се успокоява... Confused Май наистина не са колики... newsm78

Добре де, докато се кърмехте колко често искаше да суче?

# 11
  • Мнения: 9 973
Не е от млякото.
Напълно нормално е. Коремчето е още малко, не може да поема храна, която да го засити за по-дълго.
Има фази на бърз растеж, в които интервалите може да се скъсят и до 1.5 часа.
Води се по детето Peace  
мното правилно.Моето все ревеше през 1ч-1.5ч

# 12
  • софия
  • Мнения: 149
благодаря ви!май е по-добре наистина да не сменям фризолака.просто ще го храня когато е гладен,без да спазвам режими поне за сега.докато го кърмех пак огладняваше бързо.

# 13
  • Мнения: 344
Не е от млякото.
Напълно нормално е. Коремчето е още малко, не може да поема храна, която да го засити за по-дълго.
Има фази на бърз растеж, в които интервалите може да се скъсят и до 1.5 часа.
Води се по детето Peace  
Абсолютно съгласна PeaceМоже  и колики да са!

# 14
  • Мнения: 583
Не е от млякото.
Напълно нормално е. Коремчето е още малко, не може да поема храна, която да го засити за по-дълго.
Има фази на бърз растеж, в които интервалите може да се скъсят и до 1.5 часа.
Води се по детето Peace 

Точно и вярно казано  Peace

Дъщеря ми мина също през такъв период, огладнявала е и през 30 минути и през 1 час, просто я хранех. АМ не се сменя без наистина сериозна причина. А това не е.

Общи условия

Активация на акаунт