даване на месо на кърмаче

  • 1 766
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 31
Здравейте майчета,

моето бебе е на 7 месеца и е изключително кърмено. Моля да споделите кога и какво месо дадохте за пръв път на вашите бебета. Педиатърката за сега не ми каза да давам месно пюре, но аз си мисля че вече му е време защото бебето започва 8-мия месец , а хемоглобина му беше 109.

Благодаря предварително за отговорите.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
В различните теории месото се дава като една от първите храни / не е алерген/ или чак към девети месец/тежко е за преработка/. Според мен трябва да се следват традициите в семейството. Ако се храните с месо веднъж в седмицата, няма защо да се настоява детето да яде месно пюре през ден от рано-рано. Ако сте месари, въвеждай смело и различни видове Peace Аз лично го дадох месец след като захраних, т.е. на седем месеца. Започнах с пуешко. Въвеждах го около седмица. Пусле давах други зеленчуци и плодове и сега отново въвеждам месо - пилешко. После ще дам заешко, телешко. Риба и свинско по-натам.
С първия ми син чаках доста повече, мисля чак 9-10-ти месец яде месо. Отчитам го като грешка.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 348
Хемоглобинът на детето си е добре. Аз дадох първо пилешко месо, а детето беше колкото твоето горе-долу.

# 3
  • до една звездичка
  • Мнения: 1 892
...Моля да споделите кога и какво месо дадохте за пръв път на вашите бебета. Педиатърката за сега не ми каза да давам месно пюре, но аз си мисля че вече му е време защото бебето започва 8-мия месец , а хемоглобина му беше 109.
Аз въведох месото в 7-мия месец. Но при нас има и някои разлики:

 - Стела беше на смесено хранене - АМ+кърма;
 - Започнах захранването на 5 месеца;
 - Преди месото въведох зеленчуковите пюрета и плодовете

По повод на хемоглобина, не ми се вижда нисък. А ако искаш да му повлияеш и си решила да започнеш със зеленчуковите пюрета като първа храна, давай спанак, броколи. Сега им е и сезона (на първото). Стела яде спанак мин. веднъж седмично и последно измерения хемоглобин ни е 135.

# 4
  • Мнения: 312
Аз дадох на бебка пилешко месо на 7 месеца,и сега мисля да и давам  пуешко месо Peace

# 5
  • Мнения: 344
Захраних на пет месеца.Мъника яде зеленчукови и плодови пюреат , а от една седмица започнахме с месните.За сега яде пилешко , което добавям към зеленчуковите пюрета.Приготвям ги аз.Редувам един ден зеленчуково , но следващия месно.По повод на хемоглобина -130 е.

# 6
  • Мнения: 202
Дадох месно пюре за първи път на 6 и половина месеца, започнах с пуешко. Все още сме на кърма и все още не съм заместила кърмене, но въвеждам постепенно разнообразна "твърда" храна

# 7
  • Мнения: 1 449

Официалните препоръки:
месо = 6-7 м.
месо = 8 м.

И в двата подхода има логика.
Актуалната тенденция е по-ранно въвеждане на месо.
Според някои схеми  на захранване месото се въвежда дори преди зеленчуците.
Повечето европейски схеми на захранване препоръчват месо в по-ранен етап.

Кога въведохте месото

# 8
  • Мнения: 2 111
Дъщеря ми е захранена на 5 месеца и 18 дни.
Въведох месото на 8 месеца  като започнах с пуешко,след това заешко и пилешко.

# 9
  • Мнения: 85
Месото го въведох на 7 месеца, като започнах с пилешко.За първо месо е подходящо и пуешкото Hug

Общи условия

Активация на акаунт