Помагайте!Защо не ми се получава този кекс с нишесте?

  • 2 417
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 362
Опитах се два пъти да направя кекс с нишесте,но нещо не ми се получава  Tired става сплескан  Tired
Ето как го правя
2 бр. яйца
1ч.ч. захар
2 бр. пак десертно нишесте
4 суп.л. брашно
1\3 ч.ч. топла вода
2 суп.л. олио
1 бакпулвер
2 ванилии
по желание може да се добави канела и настъргана кора от лимон или портокал

Разбъркват се яйцата и захарта. После се прибавят и останалите продукти. Обърква се добре. Поставя се в намаслена форма. Пече се първо отдолу в загрята фурна после отгоре.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Как го правиш?Яйцата се разбиват, постепенно се прибавя захарта, докато се получи гъста кремообразна смес.Добавят се при непрекъсната бъркане олиото и водата.Пресяваш брашното, нишестето и бакпулвера и прибавяш постепенно като бъркаш с дървена лъжица.Накрая добавяш ванилиите.Според мен се губи млякото ThinkingКекс пека на 170 градуса дълго време, като отварям фурната след 30-тата минута.Проверявам с дървена клечка дали е готов, изключвам фурната, оставям леко отворена вратата и след 15-ина минути го вадя.Нямам долни реотани, пека нормално и не съм имала издънки.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 439
Да питам покрай темата с нишестето. Не мога да се ориентирам при натуралните нишестета мисля че са на Биосет, грамажа е 60 гр, но не пише за какво коли4ество вода. Явно не е за литър, защото ми се развалят няколко крема ве4е, въобще не сгъстява а доскоро си бяха за литър, но тогава пък не съм обръщала внимание какъв грамаж е бил отбелязан.

# 3
  • Мнения: 262
Моето нишесте е на Биосет 60 г. Пише , че се разтваря в 100мл вода и после се добавя към 700мл топла вода/мляко , т.е 800 мл вода.

А предното , което купувах беше за 1 л. пак 60 г , но не помня на коя марка  Thinking

# 4
  • Варна
  • Мнения: 439
а на натуралнто на Биосет на гърба нищо не пише за количество течност...а много често ги ползвам

# 5
  • Мнения: 1 064
като бъркаш с дървена лъжица.

Това "тънкост" на кекса ли е? Защото аз си го бъркам с миксер ...  Не ми става хубав, затова питам  Cry

# 6
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз правя нещо подобно на от теб описаното и винаги ми се получава, става като дунапренче
Не знам къде бъркаш, аз разбивам всичко с миксер

# 7
  • Разград
  • Мнения: 3 110

 Как го правиш?Яйцата се разбиват, постепенно се прибавя захарта, докато се получи гъста кремообразна смес.Добавят се при непрекъсната бъркане олиото и водата.Пресяваш брашното, нишестето и бакпулвера и прибавяш постепенно като бъркаш с дървена лъжица.

Точно така правя и аз.Та значи,това бъркане с дървената лъжица,за мен е важно,получава се много хубава,пухкава смес.Но,имам и рецепи за кекс,които се бъркат изцяло с миксер,но това не пречи пак да използвам лъжицата при прибавянето на брашното.И много важно,бърка се отдолу-нагоре,за да не спада сместа.
Опитай и по този начин,ще усетиш разликата.

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
като бъркаш с дървена лъжица.

Това "тънкост" на кекса ли е? Защото аз си го бъркам с миксер ...  Не ми става хубав, затова питам  Cry

 Да, за мен е тънкост - както е обяснила и max-mama.

# 9
  • Мнения: 73
Запис да следя темата и на мен нещо не ми се получават кексовете newsm78

# 10
  • Мнения: 1 064
Благодаря за отговорите. Пак ще опитам. (Все пак всеки следващ става по-добре. Вече поне не ми е суров вътре  Mr. Green)

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 1 484
Момичета, от София съм и обиколих милион магазини, за да намеря пшенично нишесте.
Единствиното, което намерих е натурално неовкусено, а търся плодово. Цветът на кекса с ягодово или малиново нишесте е великолепен.
Знаете ли къде в София мога да купя?
 cook

Общи условия

Активация на акаунт