пелетни камини

  • 34 410
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
Alra, не мога да ти кажа дали би могло да се намали разхода, при нас е включена и топлата вода към системата
и ние този разход не го намираме за висок. Според мен (все още нямаме много опит с камината), разхода си зависи от
пелетите, от изолацията, ориентацията, дограмата и т.н. В инструкциите има много опции за програмиране и
оптимизиране на разни параметри, но от фирмата ни казаха че си идва от завода в Испания оптимално настроена
и така я ползваме без да пипаме нищо. Нашата е програмирана да достигне в хола 22 градуса и след това
минава на минимален икономичен режим и само си подържа горенето. Спираме я за почистване, веднъж на няколко дни.
Има и някаква опция при програмирането, да се изключва напълно когато достигне темературата която и е зададена,
но мисля че се препоръчва само за къщи с много добра изолация и ориентация, по този въпрос не съм много наясно,
ние не сме я пробвали. Успех и ако имаш други въпроси не се притеснявай да питаш, нали за това сме тук.

# 16
  • Мнения: 527
Дони21, МЕРСИ МНОГО! камината ви с водна риза ли е или с въздуховоди? А би ли ни казала и колко човека олзвате топлата вода? Мерси-и-и много. Много ценна информация ми даваш! Hug

# 17
Alra, за нищо. Нашата е с водна риза. В къщи топла вода ползваме 4 човека.
Във фирмата имаха и един модел с въздуховоди и много се колебаехме, но понеже имахме инсталацията за радиаторите
направена трябваше да я използваме.

# 18
  • Мнения: 527
Дони, имаш ли представа като ползвате водата от бойлера източва ли се и водата от радиаторите или аз нещо не разбирам. Защото си представям, че камината има един вход за студената вода и един изход за топлата. Затова си мисля, като се ползва бойлера дали се точи водата от радиаторите, защото и по този н ачин ще изстива температурата в стаите. Ако знаеш де, защото това вече е по-специално. Кой модел е вашата камина - Турбо еър ли е?

# 19
  • Кюстендил
  • Мнения: 67
Alra, водата от радиаторите не се източва. В бойлера си има серпентита, която е свързана с водата в системата на отоплението и тази серпентина загрява водата в бойлера. Имай предвид, че водата в бойлера е с температурата на водата в системата, и за къпане например ще трябва да се дозагрява на ток, ако зададената темп. е по-ниска.

# 20
Здравей Alra. Тръпката ти го е обяснила много правилно, нищо не се източва от радиаторите, имаме си парно, независимо от това колко вода харчим, или не. Нашата камина подържа 65 - 70 градуса в инсталацията, това си го пише на дисплея и в нашия случай водата за къпане е достатъчно топла.
Моделът на камината ни е Hidrocopper Agua, 24 kW.

# 21
  • Мнения: 527
Doni21, мерси много!   bouquet  bouquet  bouquet

# 22
За нищо, радвам се ако съм успяла да ти помогна Grinning

# 23
  • София
  • Мнения: 2 424
А освен камина има и котли, нали? На нас ни трябват около 26кв мощност и сега на Стройко гледахме котли, обаче нещо не можем да вземем решение... Гледахме едни комбинирани - пелети, въглищаи трифазен ток, около 6 хиляди лв излизат.. обаче самият котел ми се видя недостатъчно ефективен, стоманен... Някой има ли информация за котлиили личен опит, който да може да сподели? Иначе това лято ще отложим котлето и ще наблегнем на доизолирането на къщата....

# 24
  • Мнения: 211
Още едно мнение и от мен - с такава сме от 2-3 години. Напълно доволни сме, отопляваме също голяма къща. Верно е, че не сме завирали от жега зимата, но не сме си го и поставяли за цел. Имам познати, които със същото отопление ходят по тениски зимно време. Отопляваме и водата с котлето. Нашата специално е нагласена на часовниче и се пали два пъти на ден сама. Почиства се веднъж седмично от пепел, която е удивително малко. Излиза като пари горе-долу като парно на средно голям апартамент(със сигурност отгоре, разбира се), но това ти го казвам съвсем бегло. А и да не забравяме, че говорим за къща. Честно казано това е един от най-практичните избори.
Успех!

# 25
  • Мнения: 527
А може ли да ми кажете с топлата вода лятото какво става? Предполагам, че камината не работи? newsm78

# 26
  • Мнения: 211
Еми да... Трябва и някакъв бойлер. Но пак си е спестяване, поне зимата ако може да се ограничи малко токът, си е добре.

# 27
  • Мнения: 527
September, ще те притесня ли ако те помоля да кажеш и ти каква квадратура отопляваш, колко кг е разхода на месец или 24 часа, както ти е удобно, и колко КВ е камината. Разбрах, че е на Пролекстер?

Благодаря ти предварително

# 28
  • Мнения: 211
Няма проблем, само че ще погледна за по-сигурно и ще ти кажа. Значи сега мога горе-долу да ти кажа разхода на 24 часа приблизително. Взимаме чувалчета на по 20-25 кг и сипваме по 2 не всеки ден, а примерно едната сутрин и на другия ден вечерта след това. Което по наай-груби сметки (не съм добра в математиката Rolling Eyes) е към 30 и нещо кг за денонощие (максимум, защото изчислявах с по-големите чувалчета).
Не уточних обаче, че нашето е котле... Не знам дали за едно и също става въпрос. Предполагам... Ще погледна колко kW е и пак ще пиша. И квадратурата не я знам така.
До скоро Grinning

# 29
  • Мнения: 527
Благодаря ти, ще чакам. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт