И з р а е л 28

  • 18 219
  • 290
  •   1
Отговори
# 45
# 46
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
Тали, вчера вечерта се сетих, че с Мади можете да направите погача, красиво украсена и тя със сол и чубрица да "посрещне"съучениците си с питата. Ако намериш здравец няколко клонки супер Peace
ето обещаните снимки от вчера на моята каубойка сама и в компанията на други приказни герои
http://media.snimka.bg/2413/011082360.jpg
http://media.snimka.bg/2413/011082361.jpg
Лека и успешна седмица Peace

# 47
  • Мнения: 2 952
Браво на каубойката!!!!! Сладури !  Simple Smile  Party

Близнаците , супер  статия ! Мерси, че сподели!

Анди, виж тук за изписването още :
http://www.levsoftware.com/a__alef.htm  - анимирано

Татянка-бърборанка(DIM) , много смислен пост ...чак градивен ...Скицо !  Joy  Hug Сладурка!  smile3534 - Ей, на ! Стана диалог сега  hahaha

 


# 48
  • Пловдив
  • Мнения: 292
 Пак станах само читател  Rolling Eyes
 
Хайде и аз да се включа със сайт ,в който има и упражнения /само няколко са безплатни /,но пък са полезни .
Ще потърся къде съм записала и други подобни на този  newsm78

http://www.milingua.com/


# 49
  • София-България, Израел - където си поискам
  • Мнения: 2 856
http://www.global-report.com/levin/?l=bg
случайно попаднах  на този сайт, на някой може да е от полза Peace
Аз не съм виждала Хени от "ехуд оле България" (незнам дали го изписах правилно)  дали това не е същата Хени newsm78
Прочетох книгата на Амоз Оз - "Познание за жена" препоръчвам ви я Peaceдокато е четях мислено се пренасях на местата, които описва,героите също.Хареса ми определено Peace
Видях, че е излязла още една негова книга "Черната кутия" трябва да я потърся по книжарниците.Ако някой има впечатления от нея нека сподели, ще ми бъде интересно

# 50
  • Мнения: 1 410
Хора,какво правите,аз не мога да ви изчета!
И докато прочета всичко ми свърши времето за писане.
До после!

# 51
  • Мнения: 490
То и аз едва смогвам да прочета всичко  ooooh!. Ама като не вляза ден-два вече нова тема се отваря Laughing Рождения ден добре изкарахме ходихме на ресторант на едно друзко място на Кармел, ние сме .си редовни посетители там и после вкъщи защото няква температура вдигнах и чак днес успях да се преборя с нея. Акамоли, чай и т.н.  Sick
      Борянче страхотни снимки аз много обичам Негев, ние сме ходили 2-3 пъти обаче с много деца, че мъжа ми им беше възпитател и не можахме много на спокойствие да се нарадваме, но пък на тези екскурзии си походихме и Ейлат беше целта на пътуването. Веднъж беше и кибуц Ейлот. Вие ходихте ли до Ейлат?
                Виждам ,че бистрите темата с произхода на езиците, историята за Вавилонската кула разказва за появата на различните езици.
jakinik виждала съм го и аз този сайт, но не се обновява често според мен.
На всички,които не съм споменала Hug.

# 52
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Ейш ли шеела(имам въпрос-аз да си го напиша и на Бг,че може никой да не разбере какво съм написала  Joy)та въпроса е компания мъже и жени използвам анахну ако и аз съм в групата обаче ако не съм какво използвам  newsm78 Дано сте ме разбрали  Praynig
Днес учихме как стигаме до съвремения иврит, та:Един руски господин си имал учителка по иврит,оженили се те и през 1882 правят първата алия тук.Той е толкова обсебен от иврита,че забранява на 11 си деца да говорят друг език,но дечицата незнаели иврит а и самия господин не го владеел кой знае колко добре...С бедния си речник той започва да издава вестник а след време и създава първия речник.От думите които той е измислил помня само буба(защо ли  Joy )Говорихме и за терористичния акт вчера-с това започнахме всъщност..
Ментичка,може би Басис знае защо в Гърция толкова масово е наложен синия цвят-аз поне незнам  Peace
Оставям ви,че котката се мята отгоре ми -иска внимание
Ох покрай щерка ти аз съм бледо копие на каубойка-невероятна е...а каква стойка има...супер да ти е жива и здрава

# 53
  • T"A
  • Мнения: 2 515
йеш ли шаела (имам въпрос-аз да си го напиша и на Бг,че може никой да не разбере какво съм написала  Joy)та въпроса е компания мъже и жени използвам анахну ако и аз съм в групата обаче ако не съм какво използвам  newsm78 Дано сте ме разбрали  :pray

Йеш ли чува  Hug (имам отговор) - ако съм те разбрала правилно   bouquet

В компания мъже и жени използваш анахну в смисъл "ние" и говориш в мъжки род (дори и в компанията да има един единствен мъж, обръщаш от женски в мъжки род, мн.ч.). Ако има една група, но ти не си в нея, използваш атем за "вие" и (х)ем за "те", за себе си говориш като аз, нали? Т.е. ани, използваш ж.р.  Grinning

Ако групата е само от жени - анахну (ние), атен (вие, ж.р.), (х)ен (те - ж.р.) и глаголите в сегашно време окончават на "-от", а не на "-им", както би било с мъжката и смесената компания  Peace

jakinik, страхотни снимки! Каубойката изглежда съмсем като истинска  Hug Сайтът наистина е стар и не го актуализират навреме, но правилно си се досетила за Хени - тя е  Peace

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 292
  Boryana ,  ако ти си в групата -анахну /ние / , ако не си там, но искаш да говориш за тях , т.е. те  /ем,ако са само  мъже  или  смесени  , и  ен ,ако са само жени .

Мента ме изпревари   Embarassed , но пък с много по изчерпателен отговор от моя    Embarassed

# 55
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Видях, че е излязла още една негова книга "Черната кутия" трябва да я потърся по книжарниците.Ако някой има впечатления от нея нека сподели, ще ми бъде интересно

Получих я по пощата преди около месец, но не съм започнала да я чета... Не може да се разчита на мен за отзиви, защото чета сигурно по-бавно и от 10 годишната ти каубойка...  Blush Тя е по-особена - във формата на писма е съставена някак си Peace

perah, съжалявам  Blush на това му казвам да упражняваме спорта синхронно писане  Laughing

# 56
  • Мнения: 13
Здравейте момичета и момче  Hug
Нека да ви почерпя , днес малкото братче на приятелят ми- Михаил  става на цели 2 годинки .
   

 

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 292

 smile3514 тъкмо намерих как и аз да се вмъкна пак ,но   явно ще трябва да почна да тренирам  повече     comp03

# 58
  • Мнения: 2 952
Ехе , честито на малкото пиленце , колкото моята Шахар , Анди !  Simple Smile

Имам едно предложение .Можем да направим темичка каквато е и кулинарната и линк да се поставя в началото на всяка нова тема на този принцип. Темата да е за уроци по иврит за начинаещи. Съгласувайте се .Имаме си и учителка по иврит - Перах , издадох те за добро !  Simple Smile Имаме си ученички като Боряна .Имаме и такива , които са минали вече курсовете на времето ....Мента , Тали ... Който има време може да се занимае .Предлагам да не е обременяващо с дълги обяснения по граматика, защото все пак не е "сериозен" курс .Нека да е с повече примери и да върви поетапно  - Перах , дай схема ако желаеш - преподавала си на малки деца иврит. Другите момичета също , моля .Никой да не се чувства пренебрегнат , а напротив. Давайте предложения сега .Аз пуснах мухата.  Simple Smile Който разполага с повече  свободно време - моля ! Така всички откъслечни неща , които сме писали из темите могат да се синтезират и да е забавно и полезно.

# 59
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Пете, преди месец Танчето и Борянка обсъждаха тази тема (по предложение на basis, разбира се   bouquet)  - в подфорум "Хоби" има подобни теми, но въпросът беше дали ще има достатъчно участници (тогава Перах все още не пишеше при нас), аз още тогава казах, че принципно съм "за", но опасенията ми бяха, че ще се разпокъсам между три теми (защото колкото повече теми се опитваш да следиш, толкова по-трудно е да успяваш да ги следиш). Но, ако се съберат хора, ще участвам, в кюпа съм  Laughing

Анди, честит да е празникът на семейството на приятеля ти и най-добри пожелания за мъника    bouquet  ura  party002 Gift

Общи условия

Активация на акаунт