след 3 години лечение с diane35,дъщеря ми отново с проблеми

  • 942
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 25
Здравейте мили момичета!Пиши ви майка на две дъщери,които и двете имат проблеми с менструацията.Голямата ми дъщеря се лекува с Diane35 3 години.От миналия месец не взема нищо,но и менструацията и закъснява.Трябваше до и дойде на 6.03,но....Живее с приятеля си на съпружески начала.Не мога да скрия,че си помислих,че е възможно в най-скоро време да стана баба  Praynig.Ако това стане ще съм най-щастливата  баба на света.Но ,ми е минавало през ума и че може проблемите отново да започнат:обилна менструация.....Много ви моля,ако някоя е вземала Diane35 и го спряла,нека ми пиши как се е чувствала и дали изобщо и е помогнало.Предварително ви благодаря за отговорите!

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
Възможно е след прием на противозачатъчни, първата менструация без тях да закъснее или да подрани. Но при всички случаи е добре да я види гинеколог.

# 2
  • Мнения: 4 700
silvi65 , zа съжаление Диане 35 не лекува, а само регулира цикъла, докато се вzемат хапчетата. Ако дъЩеря ти има проблеми с цикъла най добре се консултира и с ендокринолог. Той Ще наzначи необходимите иzследвания и Ще се опита да открие и да реШи проблема, а не да го отложи във времето както правят гинеколоzите с противоzачатъчните. Въzможно е раzбира се и да е бременна. 

# 3
  • Мнения: 851
silvi65 , zа съжаление Диане 35 не лекува, а само регулира цикъла, докато се вzемат хапчетата. Ако дъЩеря ти има проблеми с цикъла най добре се консултира и с ендокринолог. Той Ще наzначи необходимите иzследвания и Ще се опита да открие и да реШи проблема, а не да го отложи във времето както правят гинеколоzите с противоzачатъчните. Въzможно е раzбира се и да е бременна. 
Аз бях на противозачатъчни хапчета, не само Диане, а и много други от 15 годишна до 21 когато ги сприах.... Те не лекуват, а регулират цикъла, предотвратяват обилни местриации, но всичко е докато се приемат - после същата история на стар глас. Най-хубаво е да се консултира с лекар, който да направи обстоен преглед на хормоните и. Те се лекуват със съвсем други медикаменти, а не с противозачатъчни

# 4
  • Мнения: 961
От както се помня съм с нередовна менструация и когато бях на 17 - 18 години ми изписаха Диане 35. Пиех го 6 месеца, после 6 почивка и отново. Диагнозата ми беше поликистозни яйчници. Мога да кажа, че ми оказа много добро влияние, защото ми нормализира цикъла и обмяната на веществата, нормализира ми цикъла,сега нямам кисти, а и цикъла ми е горе-долу нормален. Знам, че по принцип не е добре да се пият противозачатъчни непрекъснато, а трябва да се прави почивка.
Дъщеря ти как ги пие? Постоянно или не?

# 5
  • Мнения: 130
аз също сам пила тези и много други противозачатачни хапчета,о при мен както при повечето момичета резултата е само временен,тези хапчета са за регулиране на цилкала а не за хормоните,а точно тези поликистози идват от хормоните,задалжително се посаветваите с ендрокринолиг. Hug

# 6
  • Мнения: 3 294
Аз също съм с поликистозни яйчници и преди време ме " лекуваха " с противозачатъчни , Диане35 и други които не помня , докато ги пиех нямаше никакъв проблем с ментруацията ми , която иначе беше доста нередовна , но след спирането на приема им отново се повтаряше същото , закъснение , обилна и болезнена менструация на три месеца веднъж и т.н. Възможно е при дъщеря ви да се е получил дисбаланс в репродуктивните хормони след такъв дълъг прием на противозачатъчни и затова да се получава закъснението  newsm78 Най-добре да посети гиенколог  Peace

Общи условия

Активация на акаунт