Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-66 от 66 отговора
Пускам  темата с надеждата да спортуваме повече.От вчера попаднах случайно на тази невероятна телевизия и съм очарована. Very Happy Very Happy Very Happy
Тук  е публикувана програмата.Излъчва се по пет пъти на ден.Продължителността на всяко от предаванията е по 30 минути.Нека спортуваме заедно......... Hug
Ето малко инфо:

Фитнес на Карибите:

Заредете се с енергия

Облечете екип, сложете удобни спортни обувки, вземете си вода, усмихнете се и разчистете малко място пред телевизора… после го пуснете, защото „Фитнес на Карибите” започва! Включете се в активна аеробна тренировка, която ще ви зареди с енергия и добро настроение.Вашият инструктор е сред приказните пейзажи на Барбадос. Нали нямате нищо против да отидете там?
Предаване с рекордно много сезони

През 2008 се навършват 15 години от създаването на предаването „Фитнес на Карибите”. Към момента са снимани повече от 800 негови серии. Това са 15 успешни сезона . През 2007 г. предаването постига дневна аудитория от 100 милиона домакинства в повече от 75 страни. Барбадос е изключителен домакин на тази програма, от създаването и през 1994 г. За радост на екипа и зрителите, няма шанс зашеметяващо красивите пейзажи за снимки да бъдат изчерпани.
Водещата Шели Макдоналд

Шели Макдоналд е известен канадски фитнес инструктор. Притежава заразителен ентусиазъм и умело съчетава показването на упражненията с ясни и полезни съвети за правилното им изпълнение.

Йога зона:
Древна практика в съвременна форма

Думата "Йога" означава сливане, свързване на човека с природата. Йога е система за комплексно усъвършенстване на човешката личност. То се постига чрез хармонично свързване на йогийско дишане (пранаяма), йогийски пози (асани) и специфичен начин на живот. Въпреки, че е част от източната култура йогата има много последователи в западния свят. Съвременната физиология приветства ползотворното въздействие от комбинацията на задържане на дишането и усилените дихателни движения при йогийското дишане.А, какво е асана?

Древният мъдрец Патанджали е казал, че асаната е стабилен и приятен начин за седеж, при който не се изпитва напрежение. Според съвремените специалисти от йогийските асани (пози) има повече полза, отколкото от активните спортни занимания. И при двете дейности се изпълняват движения, нервните окончания в края на мускулите и сухожилията се дразнят и изпращат информация в мозъка, че се извършва работа. Организмът започва да разгражда от собствените си резерви, за да осигури процеса. Разликата се състои в това, че при спортните занимания мускулите се съкращават, извършват работа и изразходват голяма част от отделената енергия, а при асаните мускулите се разтягат обикновено под тежестта на собственото тяло и почти не изразходват енергия. Това е причината след изиграването на ежедневния си комплекс йогите да се чувстват заредени с енергия, а спортистите да са изморени и след известно време да са с увеличен апетит.

Асаните (йогистките пози) и правилното дишане са прекрасен начин да се отпуснете. Да разтеглите всяко мускулче на тялото си докато релаксирате и съзнанието си. И в крайна сметка дa си починете пълноценно. Наред с това ще подобрите видимо външният вид, здравето и самочувствието си. Йогата води към повишаване силата и тонуса на мускулите, без да предизвиква излишно трупане на мускулна маса. Водещите на програмата леко и уверено ще ви водят стъпка по стъпка към овладяването на тайните на йогата. Програмата е създадена от Адам Фингър, а водещите са негови ученици.

Методът „Пилатес”

Методът „Пилатес” нашумя преди няколко години, но съществува от началото на миналия век.

Особеноно популярен е сред професионалните танцьори и атлети. Методъте създаден от Джоузеф Пилатес. Той е американец от немски произход. Като дете страда от астма, рахит и ревматизъм. За да преодолее физическите си недъзи започва да се занимава със спорт - ски, гмуркане и гимнастика и боди билдинг. По-късно разработва системата си, която има одобрението на лекарите специалисти вече почти цял век.

Защо методът стана толкова популярен?
Наричат го „съвременната йога” защото трансформира тялото и изгражда сила, без да предизвиква натрупване на мускулна маса. Издължава силуета, учи на правилна стойка и подобрява гъвкавостта. Което неизбежно води до подобряване и на самочувствието.

Водещата Трейси Малет

Трейси Малет е международно признат експерт известен във фитнес индустрията. Тя е и популярна медийна фигура. Над 19 милиона зрители следят и участват в нейните телевизионни тренировки. Освен това е горда майка на две деца. В епизодите, които телевизия „Фиеста” предлага на вашето внимание, тя съчетава методът „Пилатес” с друга своя страст кардио танците. Става въпрос за вид натоварване, което развива сърдечно-съдовата система, вдига пулса над 60% от максималния и води до: намаляване на подкожните мазнини, намаляване на теглото, добра кондиция на тялото, намаляване на стреса. Всичко това в комбинация с приятна жизнеутвърждаваща музика.
« Последна редакция: Нед., 15 Март 2009, 17:38 от sladkish4e »
Цитирай

Сладкишче, супер идея, но трябва да проверя дали го имаме този канал на Булсатком-а  Wink Ако го намеря съм навита да правя упражненията ако имам време  Peace
Цитирай

Сладкишче, супер идея, но трябва да проверя дали го имаме този канал на Булсатком-а  Wink Ако го намеря съм навита да правя упражненията ако имам време  Peace
Е как, и ние сме на Булсатком...имаш го 100%....тя е нова телевизия....в смисъл от скоро е в БГ ефира...а какво невероятни манджи готвят.....да си оближеш пръстите.....може би за това има през няколко часа фитнес.... Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Йога зоната  започва в  19:00, Пилатес в 19:30, а Фитнеса на Карибите в 20:00 часа.
« Последна редакция: Нед., 15 Март 2009, 17:12 от sladkish4e »
Цитирай

По спомен, по едно време май ги даваха тези предавания по Риалити  newsm78 рано сутрин и вечерта пак. Ей сега ще преровя каналите да видя къде са го завряли  този и ако мога ще се включа за 19 часа за йогата  Peace

Сладкишче, не го открих  Confused Пиши на кой номер е и дали е на мястото на някоя друга програма  Praynig Дали го водят като платен канал  newsm78 Ще бръкна после и в сайта им
« Последна редакция: Нед., 15 Март 2009, 18:44 от viv-miv »
Цитирай

Имам и цифрова и кабелна телевизия, но го гледам на кабелната.
При нас не е платен канал.Сега правих йогата.Супер е.....фитнес на карибите не успях, защото мъжо гледа баскетбол...... Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms
Цитирай

Имам го този канал-на Евроком сме,ако не се льжа се казваше Фиеста ТВ и си е безплатен. Обаче на мен упражненията не ми харесват много, и някакси не обясняват хубаво.
Цитирай

сладкишче, поздравления за темата bouquet , дано го имаме този канал Smile
Цитирай

Вчера разгледах всички канали по нашата кабеларка - "Мустанг", но не го открих за съжаление, а много ме заинтригува. Обаче попаднах на един руски, където някъде към 11 - 11.30 ч. имаше програма на живо за отслабване. Там освен съвети за диетично хранене според възрастта дадоха и едно много интересно упражнение за мързеливите към гимнастиката. То е следното: разхвърляш по пода клечките на един голям кибрит/долу-горе колкото 10 наши стандартни кутийки/ и започваш да се навеждаш и да ги събираш една по една. Желателно е това да става и бързо. Интересно е наистина Laughing, особено като се има впредвид жените които бяха в студиото, почти всички с над 100 кг. тегло. Laughing
Цитирай

на сина ми много му харесват и редовно прави упражненията  Mr. Green
Цитирай

Вчера разгледах всички канали по нашата кабеларка - "Мустанг", но не го открих за съжаление, а много ме заинтригува. Обаче попаднах на един руски, където някъде към 11 - 11.30 ч. имаше програма на живо за отслабване. Там освен съвети за диетично хранене според възрастта дадоха и едно много интересно упражнение за мързеливите към гимнастиката. То е следното: разхвърляш по пода клечките на един голям кибрит/долу-горе колкото 10 наши стандартни кутийки/ и започваш да се навеждаш и да ги събираш една по една. Желателно е това да става и бързо. Интересно е наистина Laughing, особено като се има впредвид жените които бяха в студиото, почти всички с над 100 кг. тегло. Laughing
Koй е този руски канал.Аз не че се справям перфектно с езика, но горе долу им разбирам, та ми стана интересно.
kremena "фитнеса на Карибите" и мен не ми хареса особено, но" пилатес" и "йога зоната" си ги правя веднъж на ден.Много ми харесват.При тях се обяснява доста по-задълбочено.
Цитирай

sladkish4e, не съм сигурна, но провери утре ако си свободна в 11.10 ч. да не е ОРТ, предаването "молохов+". На екрана има изписана само една единица и сега като се рових из програмите на ТВ, само това приличаше на него.
Цитирай

sladkish4e, не съм сигурна, но провери утре ако си свободна в 11.10 ч. да не е ОРТ, предаването "молохов+". На екрана има изписана само една единица и сега като се рових из програмите на ТВ, само това приличаше на него.
Благодаря много.
Цитирай

сладкишче,ти ме разби. Ще се опитам да се включа
Цитирай

momi4eta zaintriguvahte me no na na6ata kabelna DCC njmame tozi kanal za sugalenie
Цитирай

булсатком също го няма
Цитирай

Харесват ми, но рядко имам възможност да ги играя.
Цитирай

търсих канала онлайн  Sad
дали го има Thinking
Цитирай

И аз да се наредя като фенка на тази телевизия! Smile
Откакто я открих преди около месец доста често си правя упражнения с тах - най-вече йога и пилатес, фитнес на карибите изисква степенка и топка, каквито аз нямам засега.
Хубаво ме подсетихме сега като видях темата и ще се приготвя да поспортувам малко от 19:00 часа.
Няма ги онлайн.
Цитирай

Записвам се и аз за йогата и пилатеса с амбицията да ги редувам, ще видим дали ще успея.
Йога зоната редовно я играех преди около 5-6 години, даваха й по една американска телевизия.
Цитирай

Rolling EyesИнформацията ти е супер! И аз тръгвам сега на Пилатес /още не мога да прибера коремището, ужас!!!/ - дето бил точно копие на американския оригинален метод  в новото  пилатес студио дето го откриха сега....някаква американка/от Варна пак /водела специални класове,  с малко хора само и т.н., имало и точно за след раждане даже ама само дето незнам след колко време ще ми остава и за това... някой може ли да ми каже дали 1/2пъти седмично ще даде резултат или  в началото да се прежаля по 4/5 пъти в седмицата?
Цитирай

Според мен ако имаш време и всеки ден е хубаво да се прави, защото натоварването не е голямо и става дума само за 30 мин на ден... Естествено, че и 2 пъти седмично е добре, но за поддържане на формата според мен Smile
Успех!  bouquet
Цитирай

мамалъвица, удобно ли ще е да те помоля да ми кажеш къде е това студио и приблизителните часове на тренировки, а още по-добре телефон за контакт. Благодаря.
Цитирай

Аз си търся някой да ги запише тези предавания и да си ги правя, когато аз мога, защото ми е трудно да се съобразявам с програмата на телевизията. Но гледах фитнес от карибите и беше много интензивно. Та, ако намеря някой с тунер, ще ви кажа Smile. Ако пък вие имате такъв ... Успех!
Цитирай

Момичета, бях в София и успях да я хвана тази "Фиеста". Предаванията наистина са супер. Някой се беше оплакъл от аеробиката, ами едно от момичетата изпълнява по-лекия вариант, следвайте нея. Моята забележка е, че са много кратки/само 30 мин./ и едно след друго, но това е вече въпрос на лично виждане.
Цитирай

Аз съм фен на йогата по "фиеста"-тв. Аеробиката ми е тежка....но както казва vessit е с малка продължителност и не е чак толкова уморително.
Цитирай

ne propuskam ve4er bez da go gledam i sa6tevremenno da gi pravia
Цитирай

a niakoi znaeli kak da si gi izteglia seriite
Цитирай

briq, ти като я хващаш тази ТВ, защо не си запишеш няколко предавания и след това сама да си направиш един комплекс от около час и половина - два от най-доброто. Аз така бих постъпила, но във Варна не се разпространява нито по кабеларките, нито на Билсатком са я срещали. Иначе специално йога зоната намирам за най-добрата йога, която съм срещала досега. Ходила съм на два вида йога във Варна, а също имам и една малко старичка книжка, но това което гледах по "Фиеста" определено си е мнооооого добро, поне за мен.
Цитирай

Току що играх йогата и се чувствам много добре,мисля да играя всеки ден по нещо-или йога или пилатес.
Цитирай

На мен ли така ми се струва, че почнаха много да ги повтарят.
Цитирай

На мен ли така ми се струва, че почнаха много да ги повтарят.
И аз забелязвам, че пускат дадени серии и после ги повтарят....това не ми пречи обаче.....
Цитирай

Извинете, йога зона на базата на кой вид йога практика е? Може би на аштанга йога?
Цитирай

И аз да се вкл. по темата.
Много съм запалена по йогата и т. нар. Метод Пилатес по тв фиеста.
Занимавам се с най-разнообразни по вид тренировки, защото доста лесно ми доскучава.
Имам и тае бо, каланетика, аеробика на компа...
Четох една книга мисля, че беше писана от дъщерята, или жената на Пилатес създателя на метода. Предаването няма нищо общо с оригинала. В книгата нямаше никакви танци, подскоци и джуфки дето ги гледаме. По скоро се доближава до йогата.
Но да натъртя че ми харесва и правя упражненията само се дразня на заглавието.
Може пък това да се нови течения в Пилатеса, знам ли...... newsm78
Цитирай

И аз да се включа ... Smile Абе, нещо като Йогалатес е, аз бая се зарибих, ходя редовно - два пъти седмично ... красота и толкова приятно ми отпуска нервичката ...  #2gunfire Smile Smile
Цитирай

Хайде и аз в клуба!
От две седмици играя Йога и Пилатес. Всяка сутрин от 7.00 преди работа. Много съм доволна. Замислям се дали да не ставам  в 60.00 и да изиграя и двете серии, но много ми се спи.
Наистина малко Йога сутрин прави чудеса.
Цитирай

И аз се запалих по Пилатес от тв Фиеста-мисля;че има и от 13.30
Цитирай

Има ли ги качени някъде в Нета, че на моят кабел го няма този канал, аз съм фен на йогата, но сега нещо нямам време да ходя.
Цитирай

от известно време и аз съм и голям фен. Всички предавания са много интересни и полезни. Брано на създателите и.
Цитирай

Здравейте!

От няколко дена и аз се опитвам да правя йогата по Фиеста.Сигурно е голям смях отстрани, ако някой ме гледа, но хората там казват:"няма да стане от първия път" и аз не се отказвам.Много съм вдървена.Упражненията на пода ги правя, като си постилам едно одеяло и с помощта на възглавници...Въобще, голяма трагедия съм...
Но вчера останах много доволна - при едно усукване на гръбнака, чух пукане.След него получих страхотно облекчение в гърба и кръста, които ми бяха схванати преди това!

Така че , продължавам!
Цитирай

*Миленски*, поздравления!
Важното е да не се отказваш и да се чувстваш добре.
Аз в скоро време нямам време за спорт с изключение на народните танци, но от февруари като ми свърши сесията и аз започвам наново заниманията с "Йога зона"  newsm68
Цитирай

White_tulip, мерси!Няма отказване!Много ми е приятно, не е натоварващо сърцето, пък дано и да се постегна и пораздвижа!
Успех на изпитите!
Цитирай

Аз до такава степен съм се зарибила, че си купих и топка, ходя и на анти-стрес йога ... яко си е, признавам ... адски разпускащо ми действа. По-лошото е, че се зарибих и по фън шуй ... хванала съм архитектката, да ми прави предложения за новото жилище ...  Embarassed хахахаххаа внимавайте, момичета, доста заразно е!
Цитирай

Момичета, разбрахте ли, че махат вечерния блок с упражнения по Фиеста?  newsm45
Днес тъкмо разместих мебелите и "О, изненада!", неприятна разбира се  Confused
Цитирай

Момичета, разбрахте ли, че махат вечерния блок с упражнения по Фиеста?  newsm45
Днес тъкмо разместих мебелите и "О, изненада!", неприятна разбира се  Confused
Сега ще има предаване"йога за семейството" и също йога за бебета....ще е интересно да се види.
Цитирай

Аз си записах на видео касетка 4 предавания и си ги играя когато на мене ми е удобно.
Цитирай

Аз се чудя защо вечер все ги няма,а те ги махнали Sad
Цитирай

Пуснала съм заявка в замунда за йога зона. Има гласуване и ще се радвам много, ако гласувате, за да качат серийте и да ги правим когато ни е удобно.
 Иначе аз правя фитнес на Карибите и йога и се чувствам много добре. Препоръчвам ги на всички, които се колебаят дали да започнат Smile.
Цитирай

Къде да гласуваме?
Аз съм с двете ръце "за" да качат йогата с бг превод в замундата  Peace
Цитирай

Хе, каква изненада е тази тема?!

Телевизорът ми е почти постоянно на този канал от ноември месец. Бебо като ме събуди сутрин към 5:30 - 6 часа йогата е първото, с което се захващам. Страхотно, плавно събуждане. Но наистина, като практикувате по-дълго започват много да се повтарят. Аз затова си купих и книга с асани. Сега добавям и упражнения от нея, та заниманията ми + предаването стават около 60-90 минути. Имам проблеми с нервичките и забелязах, че още от самото начало станах по-спокойна след всичкото това дишане. Даже лекичко се пристрастих и сега, когато имам възможност /остана последната будна у дома/ си правя втора тренировка за деня. Вечер е още по-хубаво. Обикновено последното отпускащо упражнение го правя в леглото и излизам от позата на сутринта.  Wink

А за рецептите - дума да няма! Има страхотни неща и повечето са съвсем приложими. А и духа на цялата програма е толкова уютен....
Цитирай

Къде да гласуваме?
Аз съм с двете ръце "за" да качат йогата с бг превод в замундата  Peace

Ето линка със заявката: http://zamunda.net/reqdetails.php?id=132468
 Дано я качат...
Цитирай

Ами отваря ми се тази заявка, но не виждам как да гласувам за нея. Има отдолу един бутон "Направи заявка" и като го кликна ми дава грешка. Аз също се надявам в скоро време да я качат йогата, но като видях 1500 страници със заявки малко се обезкуражих.
Цитирай

На последния ред пише" гласувай"-там кликваш.Аз дадох глас,дано качат.
Цитирай

Гласувах! Peace
Цитирай

Здравейте на всички, които се интересуват от йога. И аз влязох в замундата, чрез линка за заявка, но ми изписа съобщение, че няма такава заявка. Кажете ми как се гласува, защото и аз искам да си ти сваля.
Цитирай

И на мен тази телевизия ми е любима. Почти всички предавания са интересни и полезни.
Цитирай

Здравейте!
Аз днес по фиеста тв за първи път попаднах  на йога зона. Някъде около 13 часа беше. Надявам се да е всеки ден. Останах впечатлена и вдъхновена да започна с тренировки. Истината е, че отдавна търся из нет-а йога - видео подходящо за начинаещи, но така и не попаднах. А в този ред на мисли, в замунда също няма качено или поне за сега.
Цитирай

В темата за тренировки в домашни условия има много разнообразни тренировки (и линкове)  Peace
Цитирай

Здравейте, момичета. Виждам, че отдавна не е писано в темата, дори наскоро пуснах нова, но явно няма интерес към Фиеста ТВ. Много ми харесват йога упражненията, но за съжаление не мога никъде да ги намеря онлайн, а след седмица няма да имам възможност да ги следя по ТВ. Гласувах в замунда да ги качат по заявка, но май скоро няма да има резултат   Sad
Цитирай

Виж темата за тренировки в домашни условия, има супер много линкове за всякакви упражнения.
Цитирай

Здравейте, момичета. Виждам, че отдавна не е писано в темата, дори наскоро пуснах нова, но явно няма интерес към Фиеста ТВ. Много ми харесват йога упражненията, но за съжаление не мога никъде да ги намеря онлайн, а след седмица няма да имам възможност да ги следя по ТВ. Гласувах в замунда да ги качат по заявка, но май скоро няма да има резултат   Sad
Да, и аз бих се радвала да ги качат там. По-горе като проследих линка, обаче, ми изписа, че няма такава заявка  newsm78
Цитирай

Да, и аз бих се радвала да ги качат там. По-горе като проследих линка, обаче, ми изписа, че няма такава заявка  newsm78
[/quote]
Мъня, на мен също ми излиза, че няма такава заявка, но в замунда като напишеш йога в торентите излизат няколко файла и по-долу в коментарите е даден линк към активна заявка Smile
Цитирай

Момичета, имам сериите на Йога зона, но не са озвучени на български. Ако някой ги иска, да пише на ЛС.
Цитирай

привет и от мен bouquet
Цитирай

Здравейте,
записвам се при феновете на йога зоната. От около 2 месеца се запалих и редовно вкъщи практикувам. Толкова ми хареса, че се записах и на курс по йога с инструктор направих няколко посещения, но не се отказвам и вкъщи почти всеки ден правя. Добре, че по Фиеста ги дават по няколко пъти и така според свободното ми време успявам да се включа.
Моля, ако някой може да ми препоръча хубава книга за йога.
Цитирай

Много харесвам канала! Гледам го почти непрекъснато! За съжаление, все не успявам да си извадя постелката и да направя нещо! С диетите се получава, но с тренировките - не!  Sad
Цитирай

Запис в темата. Страхотни предавания, но изключително в неудобно за мен време. Гледах - няма ги в замунда  Confused а това предаване Йога зона е много полезно, и със страхотна информация поднесено  Peace
Цитирай

Има няколко серии от Йога зона в YouTube. А ако искаш да си изтеглиш ми пиши на лично да ти дам линк.  Peace
Но е изцяло на английски.
Цитирай

1-66 от 66 отговора