Защо 3,5 месечното ми бебе се държи различно?

  • 1 452
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте отново!
 Simple SmileЗа съжаление пак имам нужда от съвет относно кърменето на бебчето ми. Той вече е на 3 мес.15дни. Кърмя го на поискване след съветите на Бу и до скоро нямах проблеми. От няколко дни има промяна в поведението му. Когато започне да суче, всичко е нормално в първите 2-3-5 минути. Всеки път времетраенето е различно. След това се отдръпва и започва да плаче. Не желае отново да захапе същата гърда, но с охота захапва другата. Но от нея суче отново 1-2 мин и отново заплаква. Местя го на първата. И така го местя от гърда на гърда като му сменям и позата. Интервалът между плачовете все повече намалява и накрая не желае нито една от гърдите. Отдавна спрях да се изцеждам с помпата. Разчитам само на гърдите си. Друга промяна има и по отношение на къпането му. До преди дни много обичаше да го къпем. Започваше да плаче като го мажех след това с кремче. Сега започва още във ваничката и се скъсва от рев до края, след което дори не пожелава да яде, заспива и съответно когато се събуди го храня. Тези две промени, струва ми се, че настъпиха горе-долу по едно и също време. Иначе бебенцето ми е спокойно, усмихнато, контактно - има налични всички признаци, че се чувства добре.
Предварително благодаря за вниманието Simple Smile

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
сакура, често се случва към 3-4 месец майки да забелязват значителна промяна в поведението на бебетата си.
Някой път може да се дължи на това, че млякото от гърдата вече не тече така лесно и бързо, както преди и от бебето се иска да суче сериозно, за да накара следващата порция мляко да потече в устата му, което може да го изнервя.
Друг път може да се дължи на повишено любопитство - 3-4 месеца са време на много промени, нови постижения, бебето открива света покрай себе си и това може да го направи по-възбудимо и неспокойно - толкова много нови емоции, неща и хора около него!
Опитала ли си да го храниш в нова (нови) пози? Новата поза може да го заинтригува и да суче по-съсредоточено. Смяна на ритъма - например, да го поклащаш или полюшваш, докато го кърмиш? Може би да го носиш и да ходиш? Да притъмниш стаята, когато е време за хранене?
Споре теб на какво може да се дължи тази промяна?

За къпането - възможно ли е да е имало някакъв стресов момент в банята, който сега да го кара да реагира така?
Ако никакви промени в обстановката не помагат (друг да го къпе, да го къпете сутрин, вместо вечер, да го къпете под струята на чешмата, вместо във вана), може би временно измиване с мокри хавлиени кърпи, вместо във вода ще помогнат за преодоляване на проблема?

# 2
  • Мнения: 94
Здравейте момичета Hug
За съжаление отново имам нужда от съвет относно кърменето на моето бебче. То вече е на 3м и 15 дни. Кърмя го на поискване, освен кърма друго не консумира. Благодарение на Бу и информацията в библиотеката, всичко до сега бе наред и не се подведох по разни съвети да дохранвам с АМ. Но от няколко дни /5-6/ настъпиха промени в поведението му, изразяващи се в следното:
1. Всяко от храненията започва нормално, но след няколко минути Теди започва да плаче и се дърпа от гърдата. Не желае отнова да я захапе, но когато му подам другата, с охота я поема. След 1-2 мин пак се дърпа и започва да хленчи и плаче. Отново правим същата размяна и така се "лъжем" възможно най-дълго. За съжаление в един момент започва да плаче без да желае която и да е от гърдите. В момента, в който му дам залъгалка се успокоява.
2. От горе-долу същото време плаче по време на къпане. Преди това е весел, играем си, смее се, гука и всичко е ок. Когато го поставим във ваничката, се чувства добре първите няколко минути, след което започва да плаче и така до края на цялата процедура по обличане. Даже в две от вечерите бе толкова разстроен, че не пожела да яде... А до скоро къпането му бе изключително приятно преживяване...
3. Урината му мирише по особен начин- тежко, задушливо, сякаш на сладко наподобява, честно казано не мога да преценя... 
Мислех да не е скок на растежа, но имам чувството, че е нещо друго... може би аз греша някъде Sad Притеснява ме, дали поема необходимото му количество храна, все се притеснявам да не е гладен и недохранен. Макар че на 11.03 бяхме на ДК, Теди вече тежи 5, 150 кг и доктора каза, че всичко е ок...
Ще съм много благодарна, ако някой може да ме насочи какъв е проблемът, ако има такъв...

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 10:35 от sacura

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Това за урината е ново.
Обикновено промяната в цвета/количеството/миризмата на урината е един от първите индикатори, че е възможно бебето да не поема достатъчно мляко.

Може би е най-добре да го заведеш по-скоро при педиатъра за да го прегледа (общо здравословно състояние) и да изключи евентуални проблеми, щом го е теглил скоро и Теди наддава добре.

Кърмите се "на поискване", а колко често е това за 24 часа?

# 4
  • Мнения: 94
Относно кърменето, за денонощие се събират 6-7 хранения. Някой път са повече, друг път, когато спи повече през деня - по-малко. През деня, когато е буден го храня на около 2-2,5 ч. През нощта той спи от 21 до към4 и после се буди към 6-7 и след това влизаме в дневния режим.
Миналият четвъртък бе кошмарен ден- Теди плачеше непрекъснато, не искаше да яде, не искаше да спи и в каквато и поза да бе- не му харесваше. През нощта се буди 3-4 пъти. От тогава като че ли се получиха тези промени.
Иначе урината от вчера му мирише...
Пробвам със смяна на позата за кърмене и има малко ефект, но не за дълго.
А във ваничката не е имало случай, който да го стресне... Ще пробвам с мокрите кърпи.
Интересувам се, има ли начин да проверя дали имам достатъчно кърма. Притесняваме, че ако суче малко, ще предизвика по-малкото й производство и честно казано не искам АМ, ако наистина не се налага...

# 5
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
sakura, вариант ли е първо да опиташ да въведеш по-чести хранения? Да добавиш още 2 или 3 за денонощие?

# 6
  • Мнения: 94
Това значи ли да го храня будя за хранене. Защото съм пробвала докато спи, но не иска.

# 7
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Би ли могло да проработи да го будиш за хранене? Или да въведеш още хранения в периодите, когато будува?

# 8
  • Мнения: 94
Ще се опитам да го будя вечер и през деня мога да го храня на 1,5 ч - 2 ч. Но ме притеснява да не му се разстрои стомахчето...

# 9
  • Мнения: 94
Теди се роди 51 см и 3,500 кг на 29,11,2008
Изписаха го 3,300 кг на 03.12.2008
І ДК - 3,850 кг /54 см - 06,01,2009 /33 дни от изписването + 550 гр/ Педиатърът искаше да му додавам вечер АМ, но аз започнах да го храня често на поискване и ефектът беше добър
ІІ ДК - 4,550 кг /58 см - 05,02,2009 /+700 гр/
ІІІ ДК - 5,150 кг - 11,03,2009 /+600 гр/ Педиатърът каза, че е ок и да продължаваме в същия дух с храненето
Споделям тази информация, за да чуя и твоето мнение относно наддаването на Теди.

# 10
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 784
Също ми изглежда, че Теди наддава добре. Важно е и мнението на педиатъра, който е могъл да прегледа бебето и да ти потвърди, че е здраво, жизнено и активно, т.е. покрива всички изисквания за възрастта си.

Защо се притесняваш, че може да му се разстрои стомахчето, тревожи те това, че няма да има режим на хранене или нещо друго?

# 11
  • Мнения: 94
Не ме тревожи липсата на режим, той и в момента няма честно казано. Притеснява ме дали е възможно като се смеси нова кърма с недоразградена в стомахчето, да му се появят болки или нещо от сорта.
Сега пак срещам проблем в желанието му да суче... кърмих го в 7,30; в 10; в 12 и пробвах в 13,30 но той въобще не желае, започва да плаче... и сега заспа. А ако се опитам да му измъкна биберона и да му подам гърда - отново плач. И всъщност като се събуди, тогава ще го нахраня, но така май няма да постигна по-голяма честота Confused А иначе цяла сутрин се смее, общува, гука - в много добро настроение, включително се храни и доста добре при предходните кърмения... Определено настъпва някаква промяна при него, но май аз не знам как адекватно да реагирам....

# 12
  • Мнения: 250
Друга промяна има и по отношение на къпането му. До преди дни много обичаше да го къпем. Започваше да плаче като го мажех след това с кремче. Сега започва още във ваничката и се скъсва от рев до края
И при нас имаше същия проблем с къпането. Оказа се, че малката като рита, си удря крачетата в издатината и стените на ваничката(ваничката е ортопедична с издатина по средата).Взех да я увивам(издатината) с хавлия и Криси спря да плаче при къпане, и отново банята и стана най-любима.Успех! Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 2 249
sakura, горещо ти препоръчвам да махнеш залъгалката поне за известно време понеже това може да е в основата на отказа му да суче по-продължително.

# 14
  • Мнения: 94
ani_1980, нашата ваничка е обикновена, вътре сме поставили хавлиен шезлонг. А си мисля, че не е причината в нещо, което му създава неудобство. Когато го видя да свива устнички и да се готви да заплаче, започвам да чукам от страни и го питам "кой чука", той спира с цупенето и започва да се ослушва. Все едно го залъгвам и така до края на къпането...  Thinking

Iva_D, той не си пада много по залъгалките. Все я плюе. Задържа я в устичката, си когато заспива и се успокоява с нея, когато е разстроен. През останалото време въобще не му е необходима, а то е по-голямата част от деня, защото той е спокойно бебче.

Общи условия

Активация на акаунт