Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт


Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.


Мнения: 28
Момичета спешно искам някой да ми отговори дали по време на предизвестие имам право на болничен и това отразява ли се с удължаване на срока на предизвестието. Ако може и някой да ми каже кой чл. е по КТ, защото аз съм го чела но нещо немога да го открия а не разполагам и с времето за момента. Praynig

Много благодаря.
Цитирай


Мнения: 13 820
Дори и по време на предизвестие имаш такова право. С отпусъкт, дори поради временна неработоспособност, обаче, не се удължава срокът на предизвестието.
Чл. 335 от КТ предвижда просто изтичане срокът на предизвестие /най- често едномесечен/, а не се предвиждат възможности за неговото удължаване, освен за материално отговорни лица.
Цитирай


Мнения: 28
Много благодаря за бързия отговор.  bouquet
Цитирай


Мнения: 28
чл.335 не отговаря на моето питане
Цитирай


Мнения: 13 820
Текстът определя кога изтича предизвестието, като не предвижда, че то може да се удължава. Фиксиран е, зависи и от вида договор /до 3 месеца/. Може да се съкращава, обаче.
Цитирай

София

Мнения: 7 065
Болничният по време на предизвестие не удължава срока на предизвестието.

Ти да не питаш за срок на изпитване, защото при срок на изпитване, болничният удължава срока на изпитване.
Цитирай


Мнения: 13 820
Болничният по време на предизвестие не удължава срока на предизвестието.

Ти да не питаш за срок на изпитване, защото при срок на изпитване, болничният удължава срока на изпитване.

То в тази криза май не ще да е сбъркала авторката.  Confused Сега тези баш срокове са актуалните.
Цитирай

Стара Загора

Мнения: 271
Да имаш право на болничен без да се промена срока.
Цитирай

Русе

Мнения: 32
Извинявам се,че използвам  темата,но и аз по този въпрос си мисля цял ден.Но питането ми е друго-назначена съм  с предизвестие от 30 дни,но при тазгодишната актуализация на договорите предизвестието беше променено на 90 дни.Аз отказах да подпиша този нов договор и сега не съм наясно какво предизвестие трябва да спазя.А в момента няма към кого да се обърна.И все още ли се пише молба за напускане или е друго-заявление,уведомление..?Благодаря предварително.
Цитирай

София

Мнения: 2 559
Галена, щом не си подписала новия договор
с 90-дневно предизвестие, за теб остава в сила
първият ти договор и предизвестие 30 дни.
Да, все още се пише Молба за напускане.
Ако искаш ми напиши на ЛС твоя мейл и
утре ще ти изпратя готова бланка, която да попълниш Smile
Цитирай


Мнения: 28
Браво момичета много сте добри. Аз лично не съм объркала нищо но господин шефа се опитва да ме накара да си отработвам времето на болничния.И на всичкото отгоре предизвестието е по два чл. от КТ които взаимно се отхвърлят. Просто се опита да извърти нещата така че все едно аз искам да напусна поради намаляване обема на работа. Аз нямям подадена молба(заявление вече от януари) за напускане.Вчера имаше доуточняване на нещата и "камъните" отидоха в градината на счетоводителката че е объркала нещата. Да човешко е , но при мен нещата не са така и това е повече от ясно. Четете винаги и между редовете.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.