Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кулинария
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

в Австрийско...

Какво се слагаше в кюфтетата zа да станат пухкави? Имам някакви спомени zа кисело мляко или крема сирене. Тук каймата е много суха и се чудя какво да им сложа zа да станат по-хубави. Мерси предварително   bouquet
Цитирай

София

Кисело мляко и 1/2 ч.л. бакпулвер  Peace

Подправките+яйца...както си решиш  Very Happy
Цитирай

София

Аз омесвам каймата с газирана вода,ако слагаш к.мляко  сложи и щипка сода.
Цитирай

3-4 яйца в сместа и стават перфектни.
Цитирай

За кисело мляко за първи път чувам, но майка ми слагаше щипка сода за хляб. С малко намокрен и натрошен хляб и яйце няма как да не бухне  Very Happy.
Цитирай

София

За кисело мляко за първи път чувам, но майка ми слагаше щипка сода за хляб. С малко намокрен и натрошен хляб и яйце няма как да не бухне  Very Happy.
Когато каймата е суха и се сложи кисело мляко+бакпулвер стават перфектни кюфтетата...
Аз например вече редовно си правя пилешки кюфтета от бяло пилешко месо,което е много сухо месо.Ако не сложа кисело мляко и бакпулвер стават подметки....А иначе са пухкави и сочни...
Цитирай

Белгия/София

Какво се слагаше в кюфтетата zа да станат пухкави? Имам някакви спомени zа кисело мляко или крема сирене. Тук каймата е много суха и се чудя какво да им сложа zа да станат по-хубави. Мерси предварително   bouquet

Да, точно правя и снимам тези меки и пухкави кюфтета. Рецептата - утре в Любимите  Smile
Цитирай

София-България, Израел - където си поискам

Аз слагам 2-3 яйца и хляб накиснат в прясно мляко и кюфтетата стават меки и пухкави Peace
Цитирай

в Австрийско...

А какво количество кисело мляко горе долу zа 1/2 кг кайма примерно?
Цитирай

София

1 ИЗКУПЧЕНА С.Л.
Цитирай

в Австрийско...

Пропуснах да се отчета - направих ги с кисело мляко и сода и наистина станаха пухкави  Very Happy  Благодаря zа идеите   bouquet
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.