Как водите детето си на ясла?

  • 4 042
  • 69
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 9 990
Е не, как ще пазят, от къде на къде...
Но и масово това се практикува от хората, които все пак се връщат у дома, след като оставят дете.Повечето са баби и е разбираемо-някои едва ходят, ако дете им се дръпне-не могат да го хванат.В групата на малката повечето от децата се водят и прибират от именно такива баби, друга голяма част са на неработещи или работещи на смени, незнам, ама идват по анцузи.Малка част са работещите, които сутрин се чудим как да не сме изцапани още от сутринта. CrazyТа-по-голямата част са в непосредствена близост и си се водят.Друга част са с коли.Моето разстояние е повече от спирка между строежи и по улица и ако малката седеше-нямаше да се поколебая да е в количка, ако трябва и до 4г.

# 61
  • Мнения: 636
Винаги съм водила детето хванато за ръка, независимо от метеорологичните условия. Странно ми като видя деца да бъдат водени/карани на  ясла с колички, триколки и пр. приспособления, които после майките бутат празни към вкъщи.

А ако детето не иска да върви или да даде ръка? По-добре с количка, отколкото на ръце, особено ако не е много близо

Интересно ми е, ако след това отиваш на работа, а не у дома, какво правиш с количката/триколката?! Wink

А на мен ми и интересно как ще мъкнеш 16-килограмово дете на ръце, ако си бременна, защото то се тръшка или лежи по земята?  Grinning

# 62
  • Мнения: 9 814
Лилия. Н , моето вече е голямо и отдавна нито се вози на количка, нито пък иска за го носим.
И за протокола все още тежи 14 кг.
И съм виждала достатъчно бременни да водят за ръка и 20 кг. си деца.
Както го научиш.

# 63
  • Мнения: 636
Ами твоят пример явно не важи за всички, затова е хубаво да не ти е странно защо някой друг прави нещо, което ти не правиш  Grinning

Много обичам майки на кротки  деца да дават акъл за отглеждане - както го научиш и т.н.  Whistling

# 64
  • София
  • Мнения: 12 554
Моето не е кротко, но съм съгласна с Франческа, че е както го научиш. Категорично отказвам да го нося, защото е 18 кг и като се разреве просто му казвам Чао и тръгвам. След по-малко от секунда ме е настигнал, дава ръка и ходи.
Така че, ако се поддавате на манипулации - естествено, че ще ги прилагат.

Лилия. Н като ми се тръшне на земята - което не ми се е случвало - просто изяжда боя и тръгва.

# 65
  • Мнения: 9 990
Винаги съм водила детето хванато за ръка, независимо от метеорологичните условия. Странно ми като видя деца да бъдат водени/карани на  ясла с колички, триколки и пр. приспособления, които после майките бутат празни към вкъщи.

А ако детето не иска да върви или да даде ръка? По-добре с количка, отколкото на ръце, особено ако не е много близо

Интересно ми е, ако след това отиваш на работа, а не у дома, какво правиш с количката/триколката?! Wink

А на мен ми и интересно как ще мъкнеш 16-килограмово дете на ръце, ако си бременна, защото то се тръшка или лежи по земята?  Grinning

бе стига крайности бе...тръшкало се било по земята, 100 килограмово.Моето чак сега стигна 10 кг, та и бременна да съм-не е драма, че го нося.Малко бебе тези километри не може да ги вземе, не е до научаване.Рядко/има, но рядко по-издържливи деца, не е до научаване.Повечето яслени в 1 група са доста под 2 годишни.18-20 килограмовите бебета имат нужната физика да вървят явно.9 килограмовите са вейки и по-силен вятър ще ги духне.Я си предтставете, бебе на година и половина, 9 кила и ти му казваш чао, щом не ще да върви... TiredВсе пак, говорим за ясла и мали деца.Каката не я нося, повече от ясно е.Но тя яслената възраст я мина отдавна.Т.е.-не съм видяла Градинско дете на ръце или в количка.Това са яслените 1 група-демек-бебетата.

# 66
  • Мнения: 636
Ами моето едното на  5 месеца беше 9 кг.  Grinning

# 67
  • Мнения: 9 990
e, 109  да е, на 5 месеца няма как да не е в количка мисля.

# 68
  • Мнения: 585
след 6 месеца живот и здраве дъщеря ми може да ходи на градина ,Градината е на такова разстояние че ако се върви бързо и е в количката ще стигаме за 15 минути , ако тя върви и следвам нейния темп ще стигаме за половин час , а и почти две трети от пътя са покрай една много оживена магистрала в града , бих била по спокойна ако е в количката нищо че ще е на три години

# 69
  • Мнения: 43
Носила съм я и нея и чадъра и 2 чанти едновременно нейната и моята.Беше ужас,но всичко преминава въпрос на време е ,а и се свиква Wink

Общи условия

Активация на акаунт