Пак гадните колики....капките подействаха само 2-3дни

  • 1 573
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 048
Нормално ли е според вас капките против колики да подействат само първите 2-3дни???
Давам Инфакол от няколко дни,първия ден не ,но на 2 и 3 бебчо се успокои,почна да спинка спокойно,е вечер пак премрънкваше,но не беше чак такъв ад.Тъкмо  се зарадвах  и изведнъж пак се почна с пълна сила-напъване,зачервяване,махане с ръце и крака,хълцане,пръцкане,връщане,безсъние..........омръзна ни вече...Дали не от нещо,което съм яла....ама аз и тези 2-3 дни като беше добре ядох същото,освен да се отразява със закъснение????
Чудя се дали е нормално да се случва така,дали да продължавам да ги давам тези капки и да чакам пак подобрение???
Та мамчета,дали на някоя от вас се е случвало нещо подобно?

Последна редакция: вт, 17 мар 2009, 12:17 от nor4y

# 1
  • Мнения: 292
Може и самите капки да не му понасят. Мое мнение е по добре да ги спреш и да пробваш други, но винаги след консултация с педиатъра. Не знам дали ще ти помогна ... , капки не съм давала (всъщност бебка е нямала и много колики) а само ЧайЧето на Блевит. Но това което ни помогна беше масажЧета на коремчето, много гушкане и търпение. Внимавай какво ядеш (въпреки Че на мен това ми се струва доста странно, аз съм яла винаги от всичко по колкото ми се иска  Embarassed и проблем не мисля Че съм имала).
Успех, дано да минат по скоро и безболезнено   bouquet

# 2
  • София
  • Мнения: 2 049
Опитай с други капки, може би симетиконът не действа на твоето бебенце  Confused. На моето момченце само Колийф помогна, те съдържат лактаза, ензимът, който помага за разграждане на лактозата в млякото. Т.е. предполага се, че предотвратяват образуването на колики въобще, докато симетиконът улавя вече образувалите се при колики балончета.
Други казват, че изобщо не им действат Колийф, така че според мен пробване на различни капки му е майката. И мног гушкане на малкото сладурче, масаж на коремчето и топлата ръка на мама  Hug

# 3
  • Мнения: 1 048
Опитай с други капки, може би симетиконът не действа на твоето бебенце  Confused. На моето момченце само Колийф помогна, те съдържат лактаза, ензимът, който помага за разграждане на лактозата в млякото. Т.е. предполага се, че предотвратяват образуването на колики въобще, докато симетиконът улавя вече образувалите се при колики балончета.
Други казват, че изобщо не им действат Колийф, така че според мен пробване на различни капки му е майката. И мног гушкане на малкото сладурче, масаж на коремчето и топлата ръка на мама  Hug
как ги даваш,казаха ми че трябва да се цедя и да ги разтварям в кърмата а тези директно му ги давам от пипетката.И по колко често,на всяко ядене или не,защото ние понякога ядем 10 пъти,а понякога просто се лигави за 2мин и не знам мога ли да ги давам,ако не яде след това.по принцип се наяжда много бързо за около 5мин,гълта много въздух,прави ми впечатление че в началото като е бърза струята малко се дави но яде,а като намалее отказва да сучи,суче само от другата гърда

# 4
  • Мнения: 543
Да не те отчайвам, ама и при нас всичко действаше за по 2-3 дни. Направих си детето на опитно зайче, какво ли не му дадох.

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Малка питанка да вмъкна- казваш, че яде лакомо и гълта въздух? Това от биберон или гърда? Защото точно това бързо наяждане може да е причината за ядовете после. Ако храниш от гърда, би могло да се промени позата на бебето, така че при силна струя да не се "дави" и да гълта бързо- сиреч, бебето е малко-по високо от гърдата. После малка пауза за оригване пак същата гърда и тогава смяна на другата, за да не се пълни само с предно мляко. После топло на коремчето, леки масажи, гушкане, носене и...много търпение. Капките ги давах с лъжичка преди хранене.

# 6
  • Мнения: 1 048
Малка питанка да вмъкна- казваш, че яде лакомо и гълта въздух? Това от биберон или гърда? Защото точно това бързо наяждане може да е причината за ядовете после. Ако храниш от гърда, би могло да се промени позата на бебето, така че при силна струя да не се "дави" и да гълта бързо- сиреч, бебето е малко-по високо от гърдата. После малка пауза за оригване пак същата гърда и тогава смяна на другата, за да не се пълни само с предно мляко. После топло на коремчето, леки масажи, гушкане, носене и...много търпение. Капките ги давах с лъжичка преди хранене.
да от гърда е,пробвам по-изправени пози или футболна топка и той някак си се справя,пуска,захапва,ръмжи,дърпа се но яде,после се оригваме,но много често не иска повече на тази гърда(хем се дразни на бързото потичане хем не иска да цока на празни обороти за бавното и пак се дразни  и отказва тази гърда и така и на другата)ама той и не захапва много добре и се чува и цъкане понякога

# 7
  • Мнения: 248
как ги даваш,казаха ми че трябва да се цедя и да ги разтварям в кърмата а тези директно му ги давам от пипетката.И по колко често,на всяко ядене или не,защото ние понякога ядем 10 пъти

http://www.colief-bg.com/
Да, даването им е малко трудно, но моята бебка не знае що е колики благодарение на тях.
Успех!

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 084
да от гърда е,пробвам по-изправени пози или футболна топка и той някак си се справя,пуска,захапва,ръмжи,дърпа се но яде,после се оригваме,но много често не иска повече на тази гърда(хем се дразни на бързото потичане хем не иска да цока на празни обороти за бавното и пак се дразни  и отказва тази гърда и така и на другата)ама той и не захапва много добре и се чува и цъкане понякога
Май сама си намерила причината. Защо не помолиш някоя от пловдивските кърмачки да погледне на място, как да се коригира това? Няма да навреди Peace

# 9
  • Мнения: 1 048
да от гърда е,пробвам по-изправени пози или футболна топка и той някак си се справя,пуска,захапва,ръмжи,дърпа се но яде,после се оригваме,но много често не иска повече на тази гърда(хем се дразни на бързото потичане хем не иска да цока на празни обороти за бавното и пак се дразни  и отказва тази гърда и така и на другата)ама той и не захапва много добре и се чува и цъкане понякога
Май сама си намерила причината. Защо не помолиш някоя от пловдивските кърмачки да погледне на място, как да се коригира това? Няма да навреди Peace
ами идва една преди време и относно захапката каза че ,щом нямам рагади и се чувствам добре да не гледам как точно захапва

# 10
  • София
  • Мнения: 2 049
Опитай с други капки, може би симетиконът не действа на твоето бебенце  Confused. На моето момченце само Колийф помогна, те съдържат лактаза, ензимът, който помага за разграждане на лактозата в млякото. Т.е. предполага се, че предотвратяват образуването на колики въобще, докато симетиконът улавя вече образувалите се при колики балончета.
Други казват, че изобщо не им действат Колийф, така че според мен пробване на различни капки му е майката. И мног гушкане на малкото сладурче, масаж на коремчето и топлата ръка на мама  Hug
как ги даваш,казаха ми че трябва да се цедя и да ги разтварям в кърмата а тези директно му ги давам от пипетката.И по колко често,на всяко ядене или не,защото ние понякога ядем 10 пъти,а понякога просто се лигави за 2мин и не знам мога ли да ги давам,ако не яде след това.по принцип се наяжда много бързо за около 5мин,гълта много въздух,прави ми впечатление че в началото като е бърза струята малко се дави но яде,а като намалее отказва да сучи,суче само от другата гърда

Давала съм по 8 пъти на денонощие, разредено с кърма. Ставаше много бързо и лесно, помпам 2 мин, капвам капките и завъртам биберона върху контейнерчето. Не съм ги давала с лъжичка. Понякога съм комбинирала със симетиконови препарати.

# 11
  • Мнения: 344
Пр имоето хлапе инфакола не даде резултат.Помогнаха много Колийф.Препоръчвам ги горещо. Peace

# 12
  • Мнения: 1 048
Пр имоето хлапе инфакола не даде резултат.Помогнаха много Колийф.Препоръчвам ги горещо. Peace
а ти колко често и как го даваше.Страх ме е предимно от това да не би да го дам и да не яде след това,или пък да не го предозирам,тоест да го давам много често

# 13
  • Мнения: 1 048
а до кога ги давахте тези капки,докато видите разлика или и слд това и колко дълго

# 14
  • Мнения: 306
и аз да не звуча разочароващо, но и при нас нищо не помогна. пробвахме какво ли не, даже една малко опасна рецепта с компресче от много малко мед на пъпчето, ама и това не помогна кой знае колко. гушкане му е майката, подрускване и мнооооого търпение. можеш да пробваш и нещо съвсем без пари- топли кърпи, при нас се поуспокояваше за няколко минути. но дано бързичко да отминат пустите колики!  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт