шафран - как точно?

  • 1 626
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 714
здравейте.

Преди време купих подправка шафран ( не от България). В кутията се оказа, че не е смлян, а на стои на ситни мънички листчета ( образно казано)...Пробвах да готвя с него, но някак си нито се усети, нито пък оцвети ( само на определени места). Предполагам, че може би трябва да го стрия...но не знам как.
Затова моля за помощ. Вие ползвали ли сте и как точно?   Благодаря ви предварително  Laughing

# 1
  • Мнения: 27 524
В кафемелачка го смели  Peace
Иначе - не съм ползвала  Simple Smile

# 2
  • Мнения: 718
Стрива се с пръсти, слага се по малко. Ползвам го за бял ориз, правя paella с него Heart Eyes

# 3
теzи т.н  лист4ета се слагат във вода или мляко и оzветената те4ност се слага в яденето,  например ориz или пък в тесто zа по - ярък жълт zвят.  6афранът. който си купила , прили4а на влакънzа или косъм4ета, това са иzсъхналите  ти4инки  на растението и нормално така се продава. Има и на прах.  Една от най скъпите подправки е, понеже брането става ръ4но и е доста трудоемко, ина4е не е ни6то особено като подправка и аромат.  Самото растение прили4а на синия минzухар и се отглежда в Испания, арабските страни, дори и в 6вейzария. Някой смятат, 4е с 6афранова вода може да се лекува рак.

# 4
  • Мнения: 1 313
теzи т.н  лист4ета се слагат във вода или мляко и оzветената те4ност се слага в яденето,  например ориz или пък в тесто zа по - ярък жълт zвят.  6афранът. който си купила , прили4а на влакънzа или косъм4ета, това са иzсъхналите  ти4инки  на растението и нормално така се продава. Има и на прах.  Една от най скъпите подправки е, понеже брането става ръ4но и е доста трудоемко, ина4е не е ни6то особено като подправка и аромат.  Самото растение прили4а на синия минzухар и се отглежда в Испания, арабските страни, дори и в 6вейzария. Някой смятат, 4е с 6афранова вода може да се лекува рак.

Точно така, то в това е чарът на шафранът да остане на нишки, няма нужда да го стриваш просто го накисваш  Peace Peace Peace
Цък

# 5
  • Мнения: 28
Знае ли някой от къде може да се купи шафран , защото миналата седмица се убих да търся и не намерих?

# 6
трябва да го има в арабските магаzин4ета на паzара със сигурност.

# 7
  • Мнения: 1 313
В Пикадили има Peace

# 8
  • Мнения: 28
Благодаря , там не бях ходила.

# 9
  • Мнения: 830
Знае ли някой от къде може да се купи шафран , защото миналата седмица се убих да търся и не намерих?
В МЕТРО има щанд за жива риба, аз купувам от там.

# 10
  • София
  • Мнения: 714
точно така - не листа, а по-скоро влакънца....( ама не ми идваха думите да го определя тогава  Joy)
Благодаря ви много.

# 11
  • Мнения: 6 029
Накисва се предварително във вода или вино.
Аз имам едно неотваряно скъпоценно бурканче, седя и го гледам със страхопочитание и се чудя на какво да го сложа.

Общи условия

Активация на акаунт