Май няма да ми се размине секциото

  • 1 394
  • 25
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 396
На вчера бях на преглед в Тина Киркова и се оказа, че бебето е наистина голямо (както каза докторката "огромно"). Родих сина ми близо 4,200кг. и 54см., а докторката каза, че номер две е даже по-голям бебок?! Е по-голямо от това накъде??? Качила съм 10кг. с това бебе, а със сина ми бях качила 27. Как така това е по-голямо??? Както и да е!
Въпроса е, че писа някаква си макрозумия (или макрозомия незнам как точно) и сега ми правят разни изследвания за секцио.
Моля, ако някоя мама е минала през тях да ми ги опише горе-долу.
В сряда съм на някакъв профил за гестационен диабет- ще ме "натоварват" с глюкоза по 75мл. сутрин и следобед. Въпроса ми е може ли да ми стане лошо понеже най-вероятно тогава ще съм сама със сина ми и не искам да притеснявам детето. Дали да извикам някой да дойде с мен (то не че има кой де- всички са на работа). Дайте съвет дали да търся някой познат или няма нищо страшно.
Сега остават броени дни и съм се ошашкала Confusedвсичко ми се вижда сложно и страшно!
Сигурно тези изследвания не са нищо особено ама мойта паника.... Както и да е!
Ако може да ми каж ете какво друго ме чака, без да спестявате подробностите. Предпочитам да съм много уплашена, но с някаква психическа подготовка, а не като при раждането на сина ми- всички ми казваха, че няма нищо страшно не боляло кой знае колко и аз очаквах именно това.... шока от истината и голямата изненада от болката никак не ми помогнаха.
Помогнете ми да съм готова!
После ще черпя Grinning
А ако ми се размине секциото (на което още се надявам) ще черпя 2 пъти Grinning

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Първо ти пожелавам спокойствие,, ще мине и замине, после искам да попитам защо толкова се плаши секциото? Разисквали сме в много теми, кой как предпочита да ражда и какви спомени има от това събитие. Мога да те уверя, че доста много от майките подложени на цезарово сечение са доволни и бързо са се възстановили и прочей хубави работи. Няма страшно, напротив!
Не мога да ти кажа нищо за тия изследвания, явно са в реда на нещата.
бъди спокойна и дано всичко е наред! Стискам ти палци!

# 2
  • Мнения: 396
Благодаря за милите думи.
Не ме плаши само секциото. Плаши ме всичко свързано с упойка, скалпел, кръв и т.н. Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Е, то пък при нормално раждане, сякаш ще се разминеш с това голямо бебе?!
Плюс това при секциото не се стресира горкото бебочество, особено като е в такъв размер, пу пу, ти как ражда първия път?!
Абе я се успокой! Това е най-доброто решение и за двама ви!
Няма нищо страшно, втълпи си го, мисли позитивно и всичко е е наред! Ахъм!

# 4
  • Мнения: 5 241
Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

Затова поискай да ти сложат не пълна, а спинална упойка  Peace Не боли като се поставя и до сега не съм чула някой да е имал странични неприятно ефекти от нея  Simple Smile
Не се плаши от нищо всичко което говорят за секциото е леко преувеличено, нито е толкова страшно, нито е толкова болезнено.Никой няма да те остави да гледаш кървища,скалпели и т.н. Бъди спокойна, леко раждане и си мисли само това, че скоро ще си гушкаш детенцето  Hug

# 5
  • Мнения: 396
Ами раждах уж нормално... с много шевове съм, но поне знам какво да очаквам и горе-долу мога да се подготвя. Все едно! И с това ще се справя. После ще съветвам разни панирани мами (както съм аз сега) преди тяхното секцио newsm17

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Спокойно!
Изследването за гестационен диабет не е опасно и няма как да уплаши детенцето ти- все едно да пиеш две коли и да те изследват- не е страшно никак Grinning.
А секциото също не е страшно- ти тези "скалпел, кръв и упойки" изобщо няма и да ги видиш в действителност. И възстановяването не е кой знае колко трудно.
И пак да кажа- спокойствието е най- важно при всяко родоразрешение! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 396
Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

Затова поискай да ти сложат не пълна, а спинална упойка  Peace Не боли като се поставя и до сега не съм чула някой да е имал странични неприятно ефекти от нея  Simple Smile
Не се плаши от нищо всичко което говорят за секциото е леко преувеличено, нито е толкова страшно, нито е толкова болезнено.Никой няма да те остави да гледаш кървища,скалпели и т.н. Бъди спокойна, леко раждане и си мисли само това, че скоро ще си гушкаш детенцето  Hug
Благодаря!!! smile3525

# 8
  • Мнения: 396
Благодаря на всички мнооооооого!!! newsm51

# 9
  • Мнения: 6 155
Не ме плаши само секциото. Плаши ме всичко свързано с упойка, скалпел, кръв и т.н. Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.

Не се притеснявай излишно - няма нищо страшно! Grinning
Ако си със спинална упойка, няма да усещаш нищо /освен натискане и подръпване върху корема/ от кръста на долу. Краката изтръпват и дори не можеш да ги вдигнеш. Пред лицето ти опъват един чаршаф, така че скалпели и кръв няма да виждаш. Бебето ще ти го покажат за малко след като се роди още на операционната маса /освен ако не си с пълна упойка/. След като се роди бебето ти става едно стууууудено и е възможно да започнеш да трепериш. Това също е нормално, така че няма страшно. Преди да влезеш за операцията ще ти влеят 3 банки глюкоза /и може би затова са и тези предварителни изследвания/.  Не трябва да си яла преди секциото няколко часа, но колко бяха не помня. Те ще ти кажат така или иначе.
Кофти е след излизане от упойката. Тогава се усеща болката от операцията, но постепенно преминава. При всеки различно, но за 3-4-5 часа. Слагат и обезболяващи... Раздвижването след секциото също е неприятно, но колкото по-бързо се раздвижиш толкова по-добре  Peace 24ч. си в реанимация и няма да можеш да видиш бебето.  Confused
Това е за което се сещам Rolling Eyes
Спокойно, не е страшно. Леко раждане  и сладко бебче ти пожелавам  Hug

Последна редакция: вт, 09 авг 2005, 00:02 от Biby

# 10
  • Мнения: 6 155
Забравих- възможно е да получиш главоболие от упойката. За това можеш да си купиш "Солпадеин" и няма да имаш проблеми.
Също и голяма жажда те гони след операцията.
А, да - няколко дни няма да ти дават да ядеш. Само сокове /най-добре Ябълка/ и вода Close

# 11
  • Мнения: 8 769
Няма нищо страшно в секциото, Лора, приеми го като авантюра. Вече два пъти така раждах, втория път исках да е със спинална, но за съжаление пак с еполучи спешно, но дано при теб нещата са така, че д аможеш да си видиш бебчето веднага.
Ако се мобилизираш, ще се възстановиш много бързо, а колкото повече се движиш, толкова по-бързо болката ще отмине.
Сега си мисли за скорошната голяма среща, а кървищата остави да ги гледа тоз , който е учил за тях!
Стискам палци! Grinning

# 12
  • Мнения: 396
Дано с шишко (бебето) всичко да е наред! Аз ще се справя (мисля), въпреки че само от мисълта, че ще ми кълцат корема започват да ми се потят ръцете.
Важното е шишко да е добре. Предполагам, че за него няма никакъв риск!
Господ да ни е на помощ!

# 13
  • Мнения: 8 769
Предполагам, че за него няма никакъв риск!
Да, така е, от гледна точка на бебето секциото дори е по-добрия вариант (по мое лично мнение). Недей се притеснява толкова, просто се успокой Hug

# 14
  • Мнения: 46 436
И аз да ти кажа- не се страхувай от секциото  Wink Много съм доволна и за мен това е по-добрия начин за раждане. Избрах си пълна упойка, не посмях спинална, но всеки си преценява Wink
Леко раждане  bouquet

# 15
  • Мнения: 4 629
Здравей Лора,
 важното е ти и бебчето да сте добре, а какво ще е ражсдането това са подробности. Аз родих със секцио и мога да ти кажа при мен как беше. След раждането стоях в реанимация на легло около 24 часа. След това дойде рехабилитаторка и трябваше да се изправя и да походя. Е тези първи 3 крачки напред и обратно 3 до леглото са най-трудните в досегашния ми живот. Болката е много силна има едно режещо и парещо усещане - много е гадно. Тогава си помислих, че искам само да лежа и да стана като ми мине. За мое нещастие рехабилитаторката ми каза, че колкото повече ходя толкова по-бързо ще се възстановя и обратното - бавно ще  е възстановяването ми, ако се залежа. Аз си казах на ума "Ти си говори, ама аз ще си лежа, защото не мога да понеса болката:"След това ме преместиха в стая с още 2 мами и ми казаха след час да отида да си взема бебето. Като помолих да ми го донесат, защото не мога да мръдна ми казаха, че или аз ще ходя да си го взимам да си го храня или акушерките ще го хранят доката аз проходя. Е това ме мотивира да се раздвижа. С изненада установих, че второто ставане беше по-малко болезнено от първото. Пак болеше много , но не толкова. И така с всяко следващо ставане болката намаляваше. 3 дни след раждането ходех нормално с поносима болка, която постепенно изчезна.

Желая ти леко раждане и бързо възстановяване  Simple Smile

# 16
  • Германия
  • Мнения: 8 085
и аз да добавя моят глас за успокоение, родих секцио по спешност, имах спинална упойка, вече са ти описали как протича действието, мисля, че зависи от самата болница и реда и кога ще ти дадат бебето, на мен ми го дадоха веднага след реанимация (т.е. 40-50 мин) първият ден ме оставиха да лежа, на вторият станах на третият вършеех из коридора с бебето в ръце, така че няма нищо страшно. Честно казано ако имам късмета за второ дете предпочитам пак секцио.
Както и да родиш - леко да мине и бързо стъпване на крака след това ти пожелавам

# 17
  • Мнения: 1 427
Миличка, успокой се.Дето се вика ,той дзверът(секциото)не е толкова страшен.При мен даже изобщо Simple Smile.Родих секцио със спинална упойка.За мен това беше най-голямото приключение в живота ми.Не усещах нищо от кръста надолу,бях в пълно съзнание и се насладих на първия плач на дъщеря си.Невероятно усещане!Поне при мен беше така.Дори се шегувахме с лекарите ,че така съм готова да родя незабавно още веднъж JoyЗа възстановяването мога да ти кажа,че поне при мен мина леко.Е,болеше ме малко след като упойката спря да действа(около час и половина след операцията),но веднага ми вляха малко болкоуспокояващи.Дори отказах по-късно да ми вливат отново,просто защото не болеше.Казвам как е било при мен.Вярно,че случих на невероятни лекари.Изобщо персонала в болницата беше на страхотно ниво.Цяла нощ се изреждаха да ме наблюдават,все питаха как се чувствам,имам ли нужда от нещо.На сутринта ми помогнаха внимателно да се раздвижа,тогава съшо болеше,но се трае.Колкото по-рано се раздвижиш толкова по-лесно ще ти бъде.На четвъртия ден ми свалиха конците и фактически ме изписаха,но трябваше да остана заради малката.Така,че горе главата!Успех и да се похвалиш скоро с прекрасно бебе  bouquet

# 18
  • Мнения: 655
Мисля, че трябва да черпиш ако рпдиш със секцио, а не ако раждаш нормално. С това голямо бебе е по-добре  така. Бебето не се травмира. А самото секцио не е нищо страшно.Аз бях с пълна упойка. Лесно излезнах от нея.Нито съм повръщала, нито ме е боляла главата. Наистина раздвижването е малко болезнено, но ако си била оперирана преди ще си имаш представа-не е по-различно.Първите 24 часа пиеш само течности. Май е това. На 4 -тия ден от раждането вече обикаях навън да оправям акта за раждане не бебо. Така че не се притеснявай.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Хич недей да го мислиш даже. И аз като теб бях една ошашавена мама, на която в седми месец и казаха, че бебето е с дупето напред и ако не се обърне ще има операция. А аз се бях настроила психически за нормално раждане. Ами пренастроих се. И няма да скрия от теб, че болка има. Както и друг път се е казвало в подобни теми-при нормално раждане боли докато раждаш, а при секцио боли след като родиш. Е, естествено всеки сам си знае колко го е боляло. Но ти щом вече си имала едно раждане (пък било то и нормално) значи все пак имаш представа за какво става въпрос. Предполагам ,че няма да те боли повече от първия път. Все пак има и болкоуспокояващи.
 Що се отнася до изследванията-на мен за гестационен диабет не са ми правили. Конкретно ми взеха кръв-за стандартни изследвания. Направиха и тест за време на кървене и кръвосъсирване. Взеха ми и вагинален и анален секрет. За урина не помня дали са ми взимали.
 Това е. Желая ти късмет.

# 20
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Благодаря за милите думи.
Не ме плаши само секциото. Плаши ме всичко свързано с упойка, скалпел, кръв и т.н. Освен това искам да си видя бебето веднага като излезе от мен, а не аз като изляза от упойката.
  Изобщо не се притеснявай....Нищо не се усеща. Когато ми биха упойката за секциото ми бяха започнали предварителните контракции на 10 мин. Облекчението беше неописуемо. А и ти не спиш-виждаш и чуваш всичко. Дадоха ми да целуна беба както при нормално раждане. След това около 15 часа в реанимация и станах. До вечерта на другия ден бях в барчето на кафе, а на третия-ходих пеша до офиса на таткото да напиша на майките във форума.Може би е индивидуално възстановяването, но аз ако трябва да избирам пак не бих се колебала.А толкова ми стана криво, като разбрах,че ще трябва да раждам секцио/имам отлепяне на ретината/.А и с кърменето нямаше проблем-вече почти четири месеца сме само на кърма.пожелавам ти и при теб всичко да протече толкова гладко и скоро да гушнеш новото си бебе!

# 21
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Първо ти пожелавам спокойствие,, ще мине и замине, после искам да попитам защо толкова се плаши секциото? Разисквали сме в много теми, кой как предпочита да ражда и какви спомени има от това събитие. Мога да те уверя, че доста много от майките подложени на цезарово сечение са доволни и бързо са се възстановили и прочей хубави работи. Няма страшно, напротив!
Не мога да ти кажа нищо за тия изследвания, явно са в реда на нещата.
бъди спокойна и дано всичко е наред! Стискам ти палци!

Подкрепям! Раждах с операция-никакви проблеми нямах, никакви болки/с изключение на придърпването на конците, което отшумя след махането им/ и се ъзстанових много бързо.
Желая ти всичко да мине като по вода Praynig

# 22
  • Мнения: 3 861
Миличка, не се трови, радвай се за секциото. Мен ме срязоха след 10 сантиметрово разкритие и 18 часа мъкииииии. Най голямото облекчение беше като ми поставиха спиналната упойка. Нищо не се усеща, през цялото време си дрънках с народа там, когато измъкнаха малкия разбойник/3850/ го измиха и ми го дадоха веднага на операционната да го гушкам...усещането е невероятно. След това е малко гадно раздвижването, но аз лично го предпочитам пред мъките на нормалното раждане, така че се радвай че поне другия зор ще ти бъде спестен
Успех и да родиш здраво и хубаво бебченце Wink

# 23
  • Мнения: 5 577
Бъди спокойна и слушай докторите.

Успех!!!

# 24
  • Мнения: 251
Една позната роди нормално бебок тежащ 5.100 и 54 см. Беше и второ и се размина с 2 шева. Аз родих със секцио и много бързо се възстанових.
Не се тревожи! Успех и леко раждане!

# 25
  • Мнения: 7 803
за теста за диабет
на гладно (от полуно6т ни6то не яде6 и ни6то не пие6)взимат кръв от пръста дават ти много сладка те4ност да пие6 за 15 мин след 1 4ас пак кръв и след о6те 1 4ас пак това е
диагнозата която са ти написали е макросомия аз съм със съ6тата голямо бебе поради увели4ена кръвна захар не е опасно нито за теб нито за бебо проблема е като се роди бебо 4е няма да полу4ава толкова много захар колкото полу4ава сега ако има6 диабет

Общи условия

Активация на акаунт