Как се отблагодарихте на доктора след раждането?

  • 11 016
  • 190
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 693

... а и свикват да те гледат в ръцете  Laughing аз го направих, защото дължа живота на детето си на този доктор и някак го направих от сърце  Confused

Говорим за благодарност, не за принуда и не за рушвети...тези, които те гледат в ръцете едва ли си им благодарна.


[/quote]

Ахъм  Peace

# 61
  • Мнения: 3 929
Нито едно от изброените. Изражада ме акушерка, а докторът в екипа само гледаше и ме заши след това. Колкото и неприятно да звучи, даже името му не зная.
Дадохме букет цветя и кутия бонбони на акушерката, която ни изписваше.

# 62
  • Мнения: 4 335
4-та опция-уиски,бонбони и пари.Просто аз така прецених,че си ги заслужи Wink

# 63
  • Мнения: 125
Никак. Някой беше споменал по-горе, че и името му не е разбрал, ми и аз така.  И лицето му не видях даже...нали слагат чаршафче при секцио.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 13:43 от Шматка

# 64
  • Мнения: 798
Бременността ми беше следена в ЖК, родих по ЗК - съответно не съм ходила на "частно", не съм се уговаряла с лекар. Родих естествено при дежурен лекар.
В родилна зала прекарах 15 минути, а после в болницата - 3 дни. Така че сметнах, че на доста хора трябва да благодаря или да почерпя за бебето по-скоро  Laughing, все едно.
При изписването мъжът ми донесе:
вино и бонбони за акушерките в родилна зала
цветна аранжировка с благодарствена картичка за лекарката
вино и бонбони за акушерките на етажа
вино и бонбони за детските акушерки
после занесохме вино и торта и за АГ докторката, при която ходех на консултация.
Ами май трябва да сметна какво прави в пари това.  Mr. Green Mr. Green Mr. Green

# 65
  • София
  • Мнения: 1 535
Гласувах за първата опция  Peace
Родих с избор на екип и съответно съм платила на касата на болницата. На лекарката ми занесох бутилка хубав алкохол (не уиски) и ръчни шоколадови бонбони месец след раждането, когато ходих на преглед. И намек не е имало за пари под масата или нещо друго - реших, че това е достатъчно, да се почерпи за здравето на малкия.

# 66
  • София
  • Мнения: 2 348
Изражда ме акушерка, а не дотор и мъжа ми и благодари с ръкостискане. Не знам името на жената.

# 67
  • Мнения: 1 372
200 евро в пликче с "много любов"!

Лекарите казват: "Цветя и бонбони не пия!"

# 68
  • София
  • Мнения: 717
Платих си на касата всичко, което ми беше необходимо. На доктора направих подарък над 150 лв.

# 69
  • Мнения: 1 986
С много подаръци от сърце! Лекарите бяха страхотни, спасиха ми живота при второто раждане.

# 70
  • София
  • Мнения: 44 041
Никак...като си тръгвахме нашите донесоха някаква торба почерпка, но тя обща - надали е стинала до родилно и лекарите там Simple Smile)))

Иначе - ако ще сте с избор на екип - няма какво да  подаряваш - достатъчно пари ще получи за ангажимента.
Ако сте без уговорка - също няма нужда - хората си вършат работата и си получават нужното възнаграждение......


Ти на зъболекаря си например носиш ли подаръ;ци за всеки оправен зъб или на бакалията, че ти продава хляба......

# 71
  • Мнения: 148
Никак.Аз като си свърша добре работата освен заплата,не ми дават нито уиски,нито бонбони,нито пликове.

# 72
  • Мнения: 118
За избор на лекар платих 500.00 лв. на самата болница. на доктора по моя лична преценка / без да ми е искано по какъвто и да е начин/ се отблагодарих с 300.00 лв. Човека си ги заслужаваше.

# 73
  • Мнения: 23
ами мъжа ми като е разбрал 4е съм родила ве4е е отишъл и е купил уиски и бонбони ,пълни 4анти с неща за екипа,но лекаря взел 4антата и доколкото разбрах не е по4ерпил ни сестри ни персонал Angry На мене много кофти ми стана,защото санитарките пове4е ми помогнаха от колкото гинеколога yes

# 74
  • Мнения: 1 100
Пари за лекаря и акушерката /макар че раждах със секцио/, искаше ми се да дам и на две много мили сестри, но не ги открих. Общо за персонала - кошница с подаръци.
Никога не бих могла да се отблагодаря достатъчно за грижите и вниманието.

Ти на зъболекаря си например носиш ли подаръци за всеки оправен зъб или на бакалията, че ти продава хляба......
Аз нося на зъболекарката, на патронажната сестра, педиатъра, ако се случи да ги посещавам около празници. Последно им дадох подаръчета за Коледа - бяха трогнати.

Общи условия

Активация на акаунт