тОЗИ ПЪТ ЗА МАЙКИ ТЕ НИ,А НЕ ЗА СВЕКИТАТА

  • 3 737
  • 42
  •   1
Отговори

   От10 години не живея с родителите ми. . Първо бях студентка,а после те заминаха за чужбина. В общи линии се справях добре и сама в живота. Тази година се преместихме в града и страната където те живеят. Майка ми много настоява да ми помага,без да искам помощ или да имам видимо нужда от такава. (пари, гледане на бебе и т.н). която след това ми се напомня(държа да отбележа,че докъто живеехме в БГ съм се издържала сама).Работим заедно с нея и след като се прибера от работа тя отново е с мен(живеем отделно). Съпругът ми, естествено не е очарован от този факт-преди месеци се оплаквах от майка му ,сега моята. Днес ,обаче, с майка ми се скарахме за пореден път.Разстроена от това,че и отказах да идем у тях ,тя ми отвърна ,че благотворително дружество Shocked,(смисъл ,че виждате ли аз колко ви помагам,а вие не правите това, което искам)
 Честно,омразна ми да се съобразявам,че ще разсърдя някого. Майка ми е свикнала да се прави това което тя иска и то на момента. Понякога се #Crazy заради безумни прищявки.

# 1
  • Мнения: 589
Eх, да беше жива моята майка, пък нека ми създава такива "проблеми"...

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Кажи й.
Мила мамо, много те обичам. Безценна помощ си за мен. Оценявам всичко, което си направила за мен. Ти си най-добрата майка. Обаче имаме нужда да сме сами със съпруга ми. Иначе може да се почувствам непълноценна. Радвам се да сме заедно, аз те уважавам- уважавай ме и ти. Обичам те, но ме остави да дишам.
Нещо в този дух...

# 3
  • Мнения: 560
Eх, да беше жива моята майка, пък нека ми създава такива "проблеми"...

 Peace    

# 4
  • Мнения: X
Що се отнася до такива ситуации колкото са досадни свекървите,толкова и майките.В моя случай обаче майка ми ме е дразнила повече от свекървата,за това благославям,че не е обратното,защото на майка си мога да кажа нещата и по-директно,можем и да се скараме даже,но нали сме си кръв-пак ще си простим и ще се търсим.Така,че ти я познаваш най-добре и най-правилно ще намериш пътя за решаване на проблема.Все пак опитай да си по-деликатна,защото хората на тази възраст жадуват за внимание.

# 5
Eх, да беше жива моята майка, пък нека ми създава такива "проблеми"...





Права си. МНого съжалявам за майка ти.

# 6
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
ами като си се справяла добре и сама- защо си се преместила при тях - при това в чужбина - съвпаднаха ви мненията за една и съща страна, че и град ли?

# 7
  • Мнения: 90
Eх, да беше жива моята майка, пък нека ми създава такива "проблеми"...

Естествено че никой не иска майка му да я няма  Shocked Но това че сме всички живи, не значи че трябва да си се изтърпяваме лицемерничко...а да си казваме нещата такива каквито са! Аз съм изпитала в живота си, че ако премълчаваме по нещо-проблемите могат да станат от мухата слон! ooooh!
Да, възрастните имат по-различни разбирания от нас-за гледането на деца, за възпитаването, за семейните отношения, въобще за общите им възгледи за живота-това не ги прави втора употреба в никакъв случай, просто се получават търкания, които трябва да се разрешават навременно.
И аз имам подобни проблеми с майка, все има дни в които ще се скараме за нещо-но и двете сме си казали ако видим нещо и не ни хареса-да си казваме директно без да се сърдим като хлапетии...

Опитай се да й обясниш простичко, че я обичаш, но не ти е приятно да имаш толкова вмешателство в живота ви и семейството ви.

Стискам палци да сте добре!

# 8
  • Мнения: 677
За съжаление има такива отвратителни родители.И аз съм с  подобна съдба.Мога само да кажа,че и с разговори не става. Много,ама много държат да ти помагат...след което те шантажират. #Cussing out

# 9
  • Мнения: 1 844
ех,че от този свят голям вие защо избрахте баш мястото,където са мама и тате? Laughingшегувам се,де.
иначе присъединявам се към мненията да й обясниш,че оценяваш помощта й и че я обичаш много,но не искаш вечното й присъствие и не искаш да се чувстваш зависима.

# 10
ех,че от този свят голям вие защо избрахте баш мястото,където са мама и тате? Laughingшегувам се,де.
иначе присъединявам се към мненията да й обясниш,че оценяваш помощта й и че я обичаш много,но не искаш вечното й присъствие и не искаш да се чувстваш зависима.



Ами идеята беше да сме заедно,ама като сме се виждали в годината по  за 15 дни,изведнъж съжителството ни се превръща  в малък семеен празник Crazy. А колко пъти съм и обяснявала,че това ме дразни и все едно нищо не и казвам. Тя ми обяснява,че го прави за мое добро,аз и разказвам за човекът ,които се опитал да помогне на пчеличката да събере меда от цветето и тя го ужилила,но нищо. ТЯ или се сърди или все едно нищо не съм казала.
 А ми е гузно да  й кажа ,че не е нужно да си стоим постоянно залепени и постоянно да сме заедно.

# 11
  • Мнения: 13 682
Е, все пак 10 години те е виждала отвреме-навреме и сега не може да ти се нарадва. Ще мине този период, със сигурност и тя си има свой живот.

# 12
    
За съжаление има такива отвратителни родители.И аз съм с  подобна съдба.Мога само да кажа,че и с разговори не става. Много,ама много държат да ти помагат...след което те шантажират. #Cussing out

 Чак пък отвратителни,все пак са ни родители.

# 13
  • Мнения: 923
Нямам такива проблеми с моята майка живеем в различни градове за съжаление и рядко се виждаме  Rolling Eyes
Много ми липсва Cry

# 14
  • Мнения: 81
ох направо ти завиждам за проблемите

Общи условия

Активация на акаунт