Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-5 от 5 отговора
Здравейте!
Искам да направя торта, но идеята за торта "сирене с мишки", за което ще ми трябва да направя глазура, но не глазура, а онова захарно покритие, с жълт цвят.
Ето това искам да направя!

Дали ще успея и някой може ли да ми каже как да изработя това чудо?
Предполагам като се разточи тестото се натиска с пръс и стават 'дупките', но самото това тесто...и ти без снадки както виждаме.
Предварително благодаря!
Цитирай

Виж в Тортената библиотека http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=339926.0, раздел: Захарни покрития, марципани, моделиращи маси, има много предложения. Аз ти препоръчвам да почнеш с нещо лесно и много вкусно-  Млечния марципан на Наталина.
А може и с готова ММ (моделираща маса), пиши ми на ЛС, ако искаш такава (утре чакам да ми донесат 1 кофа от 5 кг, цена 6 и нешо на кг.).
Цитирай

Извинете ! Редактирах се ,колкото и да мразя този израз !
« Последна редакция: Ср., 18 Март 2009, 16:00 от Милена♥ »
Цитирай

Жълтъчена глазура:

2 жълтъка, 100-120г пудра захар, 1 суп. лъжица ром(може вода + ромова есеннция)
Пресяваме пудрата захар и постепенно я разбиваме с жълтъците и рома, докато стане гладка и лъскава.
..................................................

Здравей Си ♥ си ♥!

Не виждам смисъла да копираш тази информация тук, при положение, че вече е написана в Тортената Библиотека, а и Руми е отговорила много точно на въпроса на Чаено момиче, защото глазурите цитирани от теб не са подходящи за това, което иска тя. Peace
Цитирай

Аз понеже не разбирам как се казва тази маса, затова я нарекох глазура.
Явно това е моделираща маса, така ли?
Откъде мога да си купя? Тя бяла ли е и после аз да я оцветя или...?
Детето има РД на 26-ти, за тогава искам да правя тортата chef

/особено след като една приятелка започна да ме навива да купя готова торта, и как нямало да мога да я направя, смятам да запретна ръкави и да се справя, после даже ще снимам! Mr. Green/
Благодаря за отзивчивостта! Hug
Цитирай

Аз понеже не разбирам как се казва тази маса, затова я нарекох глазура.
Явно това е моделираща маса, така ли?
Откъде мога да си купя? Тя бяла ли е и после аз да я оцветя или...?
Детето има РД на 26-ти, за тогава искам да правя тортата chef

/особено след като една приятелка започна да ме навива да купя готова торта, и как нямало да мога да я направя, смятам да запретна ръкави и да се справя, после даже ще снимам! Mr. Green/
Благодаря за отзивчивостта! Hug

Да, моделираща захарна маса. Rumya ти е дала предложение да си раздели с теб (иначе се продава на едро в кофи по 5 кг). Напиши и. Ако ти се иска да пробваш, опитай да си направиш от предложените рецепти, но в повечето случаи трябват поне два-три опита за да усетиш каква трябва да е консистенцията и така. С готовата се работи лесно и удобно. Иначе да, масата е бяла и ще трябва да си я оцветиш както искаш. може да използваш бои за яйца на които е написано, че стават и за сладкарски цели. ако не,  в Библиотеката има адреси и телефони на сладкарски борси.

Успех, не виждам защо да не се справиш, щом имаш желание! bouquet
Цитирай

1-5 от 5 отговора