Помощ! Не издържам вече!!

  • 2 569
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 199
Аз само мога да те посъветвам да кърмиш в легнало положение, ще видиш че дори да я кърмиш в просъница, няма да я задушиш, това си е майчински инстинкт. И аз в началото ставах всеки път през нощта като искаше да яде, после обаче направо го сложих да спи в нашето легло и се родих. Престанах и памперси да сменям през нощта. Сега детето е на година и половина, креватчето му е долепено до нашето и сме махнали решетките от нашата страна. Като се събуди през нощта просто го взимам при мен, засуква и заспиваме и двамата Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 175
ох още една изморена мама. Аз мога да те успокоя че и ние сме били така и все още понякога цоцка през нощта през 30мин Grinning Ако даваш вода с шише или чай спри това може да е причина че се дърпа от гърдата.засега по остави домакинската работа поне тази която може да се отложи посвети се на детето си. при нас нещата почнаха да се нормализират към 4мес, за гърдите ще ти кажа само да предлагаш по често гърдата това е спасението. Остави се на детето да те води на неговия биологичен часовник. Детето надава страхотно няма от какво да се притесняваш.Ако искаш може да потърсиш мнение от специалисти като нашите консултанти във форума.Аз също кърмя легнала няма да смачкаш детето повярвай ми. Успех

# 17
  • Мнения: 636
Искрено ти съчувствам, то бива-бива майчина умора, но вашето май е прекалено. Също мисля, че трябва да се консултирате ако нещата не се нормализират съвсем скоро. Успех!

# 18
  • Мнения: 2 980
Хиляди благодарности на всички за съчувствието и съветите!

viv4o, аз не съм в България, затова не мога да използвам телефона за консултации, но ще си го запиша - може да потрябва като се приберем през лятото - благодаря!

Днес бяхме на консултация: бебка наистина е наддала 1.5 кг, в момента е 5,700, 60 см (тя се роди бая големичка). Педиатърката я прегледа много обстойно, да сме сигурни че яденето не е заради някакъв скрит проблем, провери как я държа и как захапва - всичко е наред. Нейният съвет беше да започнем да я разсейваме - разходки, баня, гушкане, даже биберон - и да се опитаме постепенно да върнем броя на храненията до 12. Според нея през каквито и кризи да минава бебето, 16 хранения на ден са прекалено много, ако продължават повече от 48 часа. Имам й доверие - тук много се държи на кърменето.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 109
Чудесно е, че си се консултирала с педиатърката! Много хубаво, че имаш с кого да се посъветваш на място!  Peace
Дано този период скоро да отшуми и да можеш повечко да си почиваш! Hug

# 20
  • Мнения: 134
Нека ви разкажа и моята история.Дъщеричката ми ще направи пет месеца на 22 март.Роди се със цезарово,две седмици по-рано и след жестока бременност.Нямаше никой близък около мен,но сестрите не ме оставяха нито за миг.и защо ли???бях единствената,която кърми бебенцето си!Подлудих всички,знаете как е след операцията,даваха ми я през пет мин......момиченцето ми ще бъде кърмено и това е.Точно се научи да суче и като се започнаха едни болки:от много мляко гърдите ми станаха твърди,зърната се нацепиха до кръв,отгоре на всичко раната от операцията се отвори и болки страхотни.Щом кърмех беше един рев,но като гледах миличкото ми как папка и намираш сили,нали си мама.То бяха мехлеми,изкуствени зърна..... всичко,всичко.Прави са като казват,че неволята учи.На всичко сама съм се научила и до ден днешен е така,дано съветите ми ти помогнат.
 До началото на четв. месец давах на поискване,но трябва да са минали поне два часа.Не я оставях да спи много през деня.Всяка вечер по едно и също време я измивам,нахранвам и лягаме....на лека светлина без шум.Щом се будеше през нощта колкото и да ми се късаше сърцето отивах ,погалвах я и отново в леглото.Чак ако неможех да я успокоя около час давах кърма....много беше трудно ,но да седмица свикна.Сега яде около пет пъти на ден,като наобяд давам по - малко пюренце с кърмата.Не забравяй,че ние сме тези,които трябва да научим децата си на всичко,но не насилвай,нека всичко е постепенно.
Не се предавай миличка,ако си постоянна,кърменето ще се превърне в още един красив миг с детенцето ти.Дано съм била от полза и успех!!

# 21
  • Мнения: 2 980
Докладвам как се развиха нещата. Бебка си оправи режима съвсем самичка! Не се наложи насила да разреждаме хранения или да я залъгваме с биберони. Просто в петък сутринта се събуди и започна да яде през три часа. Май е отшумяла кризата.

Още веднъж благодаря на всички!

# 22
  • София
  • Мнения: 3 109
Е, това е супер новина! Много се радвам! Все така успешно да се гледате с бебка!  Hug

# 23
  • Мнения: 66
И аз ще ти кажа, че ще мине, този период е най-труден,потърся някой близък да ти помага с останалото.

# 24
  • Мнения: 175
А така няма да се отказваш.

# 25
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
ianajar, след раждането подобни състояния са често срещани, макар и да не са приятни. От време на време ти се струва, че нищо не е наред, не се справяш, уморена си и искаш само някак си да те оставят на мира.
Ти сега си се разстроила от брошурата за 6-те хранения с АМ, но ако беше на АМ, и бебето искаше повече хранения (защото те никак не се съобразяват, че на кутията пише 120 мл 6 пъти, а искат примерно 70-80 мл 10 пъти на денонощие Wink ), щеше да се дразниш от безкрайното миене на шишета, стерилизиране, а когато млякото е готово, но е  по-горещо от нужното и трябва да го охлаждаш, а бебето реве, щеше да изпаднеш в същото нервно състояние, ако някой ти каже, че просто си повдига блузата и кърми.
Когато щерка ми беше на 10-15 дни, бях се докарала до същото състояние, хем тя не искаше чак такова непрестанно сукане. Но лекарката настояваше да давам вода, беше горещ август и аз се шашках, че бебето не пие. Водата застояваше, а  вода със захар е благодатно място за развитие на микроби в тоз горещ август, и аз все преварявах нова и нова вода и естествено и шишетата - докато един ден забравих котлона включен и шишетата се стопили... Ако знаеш как се отчаях от тази гледка и какъв рев му хвърлих - горкото дете не пие вода, а некадърната му майка съсипа шишенцата... и рев, рев... Сега ми е смешно, та смешно, но тогава ми се струваше, че светът се свършил. Оправих се донякъде няколко дни по-късно, когато реших да излизаме на разходка и напрежението полека се намали.
Та аз си мисля, че просто напрежението ти идва в повече. Обади се на приятелки, излез някъде, има ли кой да ти помага, ама адекватно, не да ти се бърка, а да те облегчи?
Не зная къде си, в София вали сняг днес, но с малко оправяне на времето хуквай по разходки, ще се почувстваш по-добре.
Или най-малкото, пооплачи се тук да ти олекне, или се обади на някого, с когото ти е приятно да си говориш, и то не за кърмене и акита, а за нещо друго.
А това с непрестанното сукане ще отмине, не се тревожи!
За скока в растежа и другите неща вече са ти написали.
 Hug

# 26
  • Мнения: 1
Здравейте!Моето бебе е на 6 дни и с всеки ден храненето ни става все по-дълго и по-трудно.Храня го 30 мин с непрекъснато пощипване,той пуска гърдата,но в мига,в който го оставя започва да реве и да си хапе ръчичките.Продължавам с храненето,но нещата се влошават с геометрична прогресия!Вече изобщо не се засища.Не знам какво да правя,а кръста ужасно ме боли от постоянната статична поза.

# 27
  • Мнения: 9 481
Честито бебче!  bouquet
Като за начало подлагай под бебето възглавница-по удобно е Wink /има и едни специално за кърмене...ако ти се дават пари../.
Храни се така, защото е още твърде малко, и мн бързо се изморява-споко всичко ще си дойде на мястото...повечко търпение Hug

# 28
  • Мнения: 2 616
Благодаря ви, че се включихте, момичета! Нямам на кой да се оплача тук, добре, че сте вие.

hedra, тя наддава добре. Вдругиден сме на контролен преглед и ще видим колко точно е порастнала, но по моите измервания на тегло е наддала около 1.5 кг, на ръст около 4 см. Сменям добре напълнени памперси почти на всяко хранене, поне по 12 дневно. Струва ми се, че си усвоява добре всичко, което изяжда.


Sorsha, опитвам се така да гледам на нещата, но понякога просто... Тя така и така си е залепена за мен и си я разнасям със себе си из къщи, докато си върша работата, но когато я кърмя не мога да правя абсолютно нищо друго - много лесно се разсейваме и двете. С храненето легнала - още ме е страх да го пробвам. Толкова съм уморена, че ако съм легнала, като нищо ще заспя и ще взема да направя нещо на детето, не дай боже.

Вие сте герои, браво - това са си цели 1,5кг, супер   bouquet

Тъй като малката е на 5 седмици, тоест сте в периода на коликите - възможно ли е това да е причината за честото сукане - кърмата и гушкането  на мама са идеалното болкоуспокояващо за детенце. Забелязваш ли да е по-нервна късния следобед, да плаче принизително и да си свива крачетата?
Предлагам ти следното ......
1.Опитай когато сте у дома да носиш малкото в слинг - така хем ще са ти свободни ръцете, хем то ще е допряно до кожата ти и това ще го успокоява. 
2.Разходките на навън на чист въздух и самото "друсане" на количката помагат на бебетата да се справят с коликите, така, че ...... излизайте  Heart Eyes
3. Изцеди малко кърма и я остави на таткото (или някоя от бабите), за да може те да нахранят малкото, а ти да пропуснеш едното хранене и да поспиш. Така когато събереш нови сили със сигурност всичко ще ти изглеждане далеч по-малко страшно и сложно. 
Първите 6 седмици са "труден" период за повечето майки - това е периодът на адаптация както на майката, така и на бебето, после всичко влиза в релси и или не ти прави впечатление, или наистина всичко става далеч по-лесно и приятно.   bouquet

P.S. Сега прочетох, че в София вали сняг  - още една причина да си вземеш слинг, с него разходките са по-приятни и комфортни (предвид почистените ни улици Simple Smile)

Здравейте!Моето бебе е на 6 дни и с всеки ден храненето ни става все по-дълго и по-трудно.Храня го 30 мин с непрекъснато пощипване,той пуска гърдата,но в мига,в който го оставя започва да реве и да си хапе ръчичките.Продължавам с храненето,но нещата се влошават с геометрична прогресия!Вече изобщо не се засища.Не знам какво да правя,а кръста ужасно ме боли от постоянната статична поза.

Тук въпросите са повече:
1. Колко се роди детенце?
2. Колко  ви изписаха?
3. Коя седмица е родено?
4.Имате (-хте) ли жълтеница, какво пише в епикризата ви за нивата на билерубина при изписването?
5.Когато детенце суче чуваш ли го да гълта, виждаш ли мускулите на челюстите му да мърдат (погледни дали ушичките му мърдат,  докато суче)?
6.След сукане зърната ти изглеждат ли деформирани, рагади, дискомфорт по време или след кърмене?
7.Изключително важно е ти да си настанена удобно и да си отпусната по време на кърмене. Ако се схванеш и не ти е удобно, смени позата, стани, разходи се, изпий чаша чай, вода - ако не си отпусната и не се чувстваш комфортно нивата ти на окситоцин ще спаднат и няма да отделяш необходимото количество мляко - всичко физико-химия  Peace

# 29
  • Мнения: 175
На 6дена бебче е напълно нормално да съче толкова често. с времето се оправят нещета но трябва упорство http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_1956_0.html
http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_1962_0.html
http://mirela123.moetodete.bg/blogpost_1961_0.html
сменяй позите докато намериш подходяща аз кърмех в началото легнала.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=21140

Общи условия

Активация на акаунт