Има ли нужда от изолация каменната къща?

  • 22 546
  • 31
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 316
Хе тук става интересно! flambe и да бях казала нещо необмислено ми е простено защото хем съм руса,хем съм жена-домакиня и то в майчинство,което е утежняващо обстоятелство.Ама ти докато копира тези таблици  ...... да ги беше погледнал та да не ръсиш глупости Wink.
  В крайна сметка много зависи на какъв тип отопление ще се спре Albenafeld .Ако е  печка /камина/ с дърва / въглища/ няма да усети кой знае колко че е без изолация.Просто този тип отопление няма кой знае какви опции за намаляване и ако е с изолация нищо чудно да се налага да отваря прозорци посред зима та да охлади малко.Неудобство е ,че все някой трябва да я наглежда и е доста мръсно и трудоемко.....но пък романтиката на живия огън е неповторима.
Ако обаче са решили да се топлят на ток ще трябва да са подготвени за доста солени сметки.
По въпроса за дограмата-нашата е дървена/поръчка преди 10г/двукатна ,с доста широка част между двете крила.Перфектна е и страхотно се вързва и от вън с камъка и от вътре с дървото.Както писах сметките за тока са направо ОК.Има фирми където може да поръчаш такава.Малко е по скъпо ....около 1.5-2  пъти повече от хубава ПВС ,но се чака много  4-6 м минимум .
По въпроса за влагата.В самото начало се топлехме с маслени радиатори и се получаваше конденз по външните стени.От както сме с климатици -няма.Не ги изключвам въобще и навсякъде е 22-23 градуса.Като бяхме с радиаторите  ги изключвах през ноща и като излизах от  къщи защото ме беше страх от пожар.През това време стаите изстиваха и бе изключително некомфортно .

# 31
  • Мнения: 4 429
Хе тук става интересно! flambe и да бях казала нещо необмислено ми е простено защото хем съм руса,хем съм жена-домакиня и то в майчинство,което е утежняващо обстоятелство.Ама ти докато копира тези таблици  ...... да ги беше погледнал та да не ръсиш глупости Wink.
 

Верно си е голяма излагация Embarassed Embarassed, обаче се предоверих на информация от "специалист" без да я прочета внимателно какво ми дава и какво е написано...Както и да е грешката и моя и съм толкова засрамена, че се чудя дали да не  дали да не изтръчкам за пробоядисване на косата...та поне да имам някакво оправдание... newsm78 #Crazy Joy Joy
Тя жената ще си реши след една година сама, даже май това е най-добрия вариант...
Само хубави моменти да имате в новата къща ви желая  bouquet

П.П. Само да добавя, че и "специалиста" го отстрелях,  като не споменах, че не съм видяла несъотвествието и съм предала по веригата. Така че поне малко съм реабилитирана Flutter Laughing

Общи условия

Активация на акаунт