Има ли нужда от изолация каменната къща?

  • 22 538
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 148
Здравейте!
Купихме си къщичка на село, там ще живеем постоянно. Стените са каменни, таваните гредоред. Чудим се дали да слагаме изолация или няма нужда с тези дебели каменни стени  newsm78. Иска ни се отвън да си остане на камък, а отвътре - не знам, ако някой има опит, ще съм много благодарна да го сподели!

# 1
  • Мнения: 8 999
Изолацията винаги е полезна. Камъкът, освен че се овлажнява, ами и бавно съхне! Честно казано, въпреки че къщата сигурно е много красива отвън, то по-добре е да се направи външна изолация, а отвътре стените да си останат каменни. Съвременното строителство, което предлага каменна фасада и каменна вътрешна част, предвижда изолация вътре в стената /между външния и вътрешния зид/, но при вас вече е заварено положение и това е невъзможно да се направи. Освен, ако не решите да покриете отвън отново с къмък, след като положите изолацията.
Оф, много объркано се изказах май, но изводът е - сложете външна изолация! Или поне измажете отвън стените със специална хидроизолационна смес /тя е прозрачна и ще се запази каменния вид, просто камъните ще изглеждат влажни/. Ние имахме доста премеждия с една тухлена къща, която искахме да си е само на тухла /изцяло я изградихме с декоративни тухли/. Сроежът беше скъп и трудоемък /защото фугите трябва да са еднакви/. Обаче после къщата взе да пропуска. Намазахме я с това нещо /на което не му знам името/ и сега е О.К.

# 2
  • Мнения: 148
Старите каменни къщи също са строени с един вид изолация в стените. Стените са строени с 2 реда камъни и между тях пръст или нещо такова. Ще се поинтересувам за тази хидроизолационна смес. Благодаря ти!

# 3
  • Мнения: 311
Поздравления за къщичката ,и ние се сдобихме с такава и след много перипетии вече живеем в нея.baibibi е права по добре от вън да я изолирате и то стабилно,нашата е с 2 каменни стени на 1-вият етаж, но са в земята и ставаше страшен басейн като валеше и правихме дренаж,даже от вътре още не сме фугирали камъка така много ми харесва Wink оставете го Praynig.Стана ми много интересно какво е това нещо за изолация baibibi ,ако се сетиш моля те пиши ще съм ти много благодарна Hug!Нашата е с глина м/у камъните обаче нищо на спасява.

# 4
  • Мнения: 1 427
Родителите на мъжа ми живеят в такава къща.Каменна,строена преди поне 100години. Определено има нужда от изолация. Много студено държи камъкът. През лятото е добре-винаги е прохладно,но зимата няма стопляне. Ако 2 часа не гори печката, температурата почти се изравнява с външната.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 76
Ако направите изолация, няма да запазиш каменния облик отвън, но пък ще ви е топло през зимата.
Ние направихме изолация на стара къща (тухла, не камък) и вярно, че си загуби автентичния екстериор, но пък отвътре е много комфортно - лесно се отоплява, така че ако можете да си позволите изолация - не му мислете много.

# 6
  • Мнения: 148

didi mum точно така смятам да оставя едната стена на хола направо на камък.Мисля, че ще стои страхотно, още повече, че това ще стената с камината. Значи смятате, че трябва външна изолация, честно казано и аз така мисля, но мъжа ми вика да я оставим на камък. Ще говоря с него довечера. Благодаря ви много на всички!!!

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 616
Аз пък съм за запазване на автентичната фасада, сигурно е красива от естествен камък. Има вътрешни изолации, е малко отнемат от квадратурата на стаите, но все пак е къща, не е ап.50кв. При всички случаи ще трябва изолация, камъкът изстива много, нищо че има един слой изолация, пишеш че и отвътре пак е камък.

# 8
  • Мнения: 311
Има и вариант да си остане на камък- ако живеете там,смените дограмата и топлите редовно на дърва и да видите дали няма да имате проблеми с влагата, ако ли не изолирате отвън защото от вътре няма да я спрете , ако има такава.Ние нямаме изилация от вън на първият етаж ,но какато казах е до някъде в земята,обаче имаме и големи прозорци,но е страшно топло отворено е на всякъде ,с парно на дърва сме с камина а това ни е първа зима тук.

# 9
  • Мнения: 148
Ами да, ще живеем там, ще се топлим с камина с водна риза, ще сменим дограмата разбира се, интересно ми е теьи дебели каменни стени (сигурно половин метър) не са ли  достатъчна изолация  newsm78

# 10
  • Мнения: 311
Абе нашият камък сега го пипнах е топъл ,обаче ако ни е нямало няколко дена и е студено по трудно се топли къщата.Самият камък не е изолация като бетона е провежда студа,но из района има много реставрирани къши със запазени каменни стени Rolling Eyes.

# 11
  • Мнения: 4 315
Един гипс-картон е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН.И на нас външните стени са от камък но от вътре е плътна тухла и пак сложихме вътрешна изолажия.Ефектът се получи чак като я изолирахме отвсякъде отвътре.От вън е камък-така си остана.

.....
За нас е основно жилище и се отопляваме с климатици.Както сме в планината нямаше да има стопляне особено при -15 -20,а и сме с малко дете.Стените са облицовани изцяло с дърво,пода също,а зад него е ....мисля фибран  се казваше .Вече 10 г няма мишки.Ако харесва човек ефекта на каменната стена може да се докара с фалшива такава зад изолацията.Но ако финансовата част на отоплението е без значение разбира се е излишно да се тревожи с изолации.
За съжаление обаче нашите доходи ни налагат да се съобразяваме .В съседни парцели обаче хората са достатъчно заможни и отопляват целогодишно зимна градина и басейн.....Дай боже всеки му....
Явно всичко е въпрос на възможности.

Последна редакция: ср, 18 мар 2009, 19:33 от mamamari

# 12
  • Мнения: 311
Точно гипс картон не ни посъветаваха да слагаме ставал страшен мишкарник пък и да скриеш каменна стена в интериора е лудост за мен ,но хора и вкусове всякакви лично мнение Shocked.

# 13
  • Мнения: 41
Наистина е лудост да скриеш каменна зидария,особенно ако е и качествено изработена.Камъкът поддържа еднаква температура зиме и лете.Зимата просто трябва да се поддържа непрекъснато отопление,дори и ако отцъствате за да не изстиват стените,защото вече са темперирани.

# 14
  • Мнения: 1 427
Кое е селото, ако не е тайна?
Камъкът поддържа еднаква температура зиме и лете.- това е абсолютно невярно Naughty , изпитала съм го на практика. Доколкото съм чувала има значение какъв е камъкът и от къде е взет. Речните държели влажно и студено.
Щом ще е за постоянно живеене,по-важното е да ви е топло отколкото фасона на къщата.

Общи условия

Активация на акаунт