Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора

До хладилника, който обичам

21 март, събота, имаме ЛЛЛ среща в София.   Very Happy

21 март, 11:00 часа, срещата ще се проведе в Център Съвременни родители, адрес ул. Русалийски проход 15–17, вх. 3, офис 41

Тема: Подготовка за кърмене: какво трябва да знаем, от кое не се нуждаем? Very Happy

Чудесна възможност да споделите опит и мнение , както и да потърсите съвет за това как да се подготвим за успешно кърмене, какво бихте искали да сте знаели и промените, които настъпват за всички Smile

По желание който иска, може да носи нещо дребно (но здравословно  Very Happy) за почерпка или пък вода/сок.

Срещата е неформална, в дружелюбна обстановка, продължава час - час и малко.

Забележка: Моля ви, опитайте се да дойдете навреме, за да може срещата наистина да започне в 11 - 11:10ч. Разбира се, с малко дете пътуването и стигането някъде в определен час може да е наистина трудно, но нека се опитаме отново да започнем по график Smile

Моля, запишете се в темата кой ще дойде!

Заповядайте!

Ла Лече Лига предлага подкрепа от майки за майки, информация и обучение на кърмещи и бременни майки. Срещаме се в 11ч. всяка  трета събота на месеца. Срещите са дискусионни и от неофициален характер. Дават възможност да се запознаете с майки на малки деца от града.
Бременни жени, майки и бебета са винаги добре дошли!

Темите на срещите включват:

Ползите от майчината кърма

У дома с новото бебе

Нормалният ход на кърменето

Нуждите на растящото ви бебе (захранване и отбиване)

ЗНАЕХТЕ ЛИ, ЧЕ?
•   Човешкото мляко съдържа всички хранителни вещества, от които новороденото ви се нуждае и се усвоява по-лесно от която и да е друга бебепка храна.
•   Няма по-добра защита за бебето ви от алергии, отколкото кърменето.
•   Кърмата съдържа антитела, които защитават бебето ви от много болести и инфекции – това означава по-щастливо бебе и по-малко средства за лекарства.
•   Проучванията показват, че кърмените бебета имат по-висок коефициент на интелигентност.
•   Кърменето позволява на повечето майки да отслабнат постепенно без диети.
•   Кърменето пести време и пари – няма нужда да се купува и приготвя адаптирано мляко.

ПОЛЕЗНИ СЪВЕТИ
•   Можете да кърмите дори ако трябва да се върнете на работа, след цезарово сечение, с недоносено бебе или даже ако имате близнаци!
•   Колкото повече суче бебето ви, толкова повече кърма имате. Кърмете често. Новородените обикновено сучат поне 12 пъти за 24 часов период. Избягвайте дохранването и прекомерната употреба на биберони-залъгалки – това може да обърка бебето ви. Когато бебето ви плаче, опитайте да го накърмите.
•   От третия или четвъртия ден след раждането трябва да очаквате 5-6 много мокри еднократни пелени и поне 2 изхождания дневно.
•   За да избегнете разранените зърна, дръжте бебето си в правилна поза за кърмене: брадичката опряна в гърдата ви и гърдите на бебето опряни във вас.
•   Погрижете се за себе си! Почивайте, почивайте, почивайте! Лягайте да поспите с бебето си. Пийте, колкото ви се пие. Яжте добре балансирана здравословна диета.
•   Говорете с майка, която е обичала кърменето, например Ла Лече Лига Лидер. Колкото повече знаете за кърменето преди да родите, толкова по-подготвена и уверена ще бъдете.

www.lalechebg.com
Цитирай

София, България

Мииии, записвам се  Wink
Цитирай

София, Младост 4

Много ми се искаше да дойда, отдавна не е имало ЛЛЛ среща в София, но тази съвпада точно с деня в които е обучението за консултанти в МД веднъж месечно. По този начин голяма част от майките, които също сигурно биха искали да присъстват и са ЛЛЛ членове няма да успеят да дойдат за съжаление ....
Цитирай

София

Темата не ми е на дневен ред, а опит не мога да споделя, защото началото при нас беше лошо, но ми е приятно сред сродни души и ще дойда, ако не реши семейния съвет друго  Hug
Цитирай

а опит не мога да споделя, защото началото при нас беше лошо

Точно за това би могла да споделиш опит Very Happy

Айла, съжалявам за съвпадението на датите. Третата събота от месеца и по-рано си беше дата за ЛЛЛ срещите в София, сигурно помниш Smile
Не толкова регулярно, но все пак когато е възможно, ще ги правим, докато нещата влязат в ритъм Very Happy
Цитирай

София

И ние сме на линия с младежа. Very Happy
Цитирай

Аз много бих искала да дойда, макар че ние минахме почти без проблеми (2 запушвания и една криза са направо "запетайки" в сравнение с прочетеното в този подфорум), но знам че мога да почерпя опит за настоящото положение...
Цитирай

Мег!, заповядай Very Happy Не е нужно човек да е имал огромни проблеми или напротив, да е нямал съвсем никакви, за да бъде от полза на други майки, нали Smile Най-важното е да може да се обмени опит, да се чуят други мнения, да поговори човек с други хора на сродна тематика... такива работи Smile

А и предвид това, че отдавна не е имало среща, предвиждаме по замисъл да е лека и надяваме се, приказлива Very Happy
Цитирай

Mattyland

И ние с пупонката сме на линия  smile3521

Кърменето ни започна като приказка без край и вече 8ми месец е все така!
Но за съжаление тази приказка има край и сега се вълнувам от всичко свързано със захранването и естественото отказване на мъничетата от кърмене.
Цитирай

Записвам се  Laughing
Не че съм преминала през кой знае какви проблеми........но ще ми е приятно да се запозная с вас  Hug
Цитирай

Много ми се иска да дойда, но все още ме държи грипа. Ако се почуствам незаразна ще се радвам да се запознаем  Hug
И мен ме вълнува захранването, но по-естествените форми.
Цитирай

По-натам ще имаме и среща за захранване и отбиване, обещавам Very Happy
Може да я направим отново с кулинарен привкус (известна още като "елате незакусили!") и всеки да носи нещо собствено производство, с което се гордее Very Happy
Аз, примерно, на едни лаври от безяйчна майонеза колко време лежа, ехе! Mr. Green
Цитирай

Германия

а опит не мога да споделя, защото началото при нас беше лошо

Точно за това би могла да споделиш опит Very Happy

Айла, съжалявам за съвпадението на датите. Третата събота от месеца и по-рано си беше дата за ЛЛЛ срещите в София, сигурно помниш Smile
Не толкова регулярно, но все пак когато е възможно, ще ги правим, докато нещата влязат в ритъм Very Happy
ИИииии вярно ли всяка трета събота? И през април ли ще е така? Ако да, то имам шанс и аз да бъда там..живот и здраве
Цитирай

ИИииии вярно ли всяка трета събота? И през април ли ще е така? Ако да, то имам шанс и аз да бъда там..живот и здраве
Живот и здраве, да видим... аз пътувам като багаж покрай на мъж ми работите - да се надяваме, че ако не точно на датата, то на близка до нея ще има път до София - и ще знам по-рано от сутринта на същия ден Laughing
Много бих се радвала да се запознаем, Пепеляшке!
Цитирай

София, България

Много бих се радвала да се запознаем, Пепеляшке!
И аз и аз, пък ако се уцелим и на кулинарна среща, ще донеса цаца и картофки, Пепеляшка знае защо  Mr. Green
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 35 отговора