Как готвите коприва?

  • 32 639
  • 71
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 755
Може ли да кажете как правите салатата от коприва с кисело мляко. Имам коприва, но не мога да си я представя. Нещо като таратор ли е, подправки...

# 61
  • Мнения: 5 997
Е хванахме се за зелено  Laughing в къщи хапваме супа и панирана,но сега си харесах още няколко рецепти, като четох сушена някой пробвал ли е да суши,аз замразих вече няколко пакетчета,но камерата ми е малка и ако я напълня с зелении за съществената част няма да има място.

# 62
  • Мнения: 2 755
Явно днес няма да вечеряме млечната салата с коприва, но за утре да я кажат знаещите?

# 63
  • Мнения: 5 997
Явно днес няма да вечеряме млечната салата с коприва, но за утре да я кажат знаещите?
тук  на първа страница е

# 64
# 65
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Панирани връхчета от коприва.
И на последък чай от коприва .Аз го пия студен.
http://dieti.net/kopriva/

# 66
  • Мнения: 114
Аз правя най-стандартните, но за мен най-вкусни ястия с коприва: каша от коприва и супа от коприва . Слагам свежа претрита със сол коприва и в зелената салата, става много вкусна и свежа.

# 67
  • Мнения: 2 954
И моята рецепта за салата с коприва. Копривата я заливам с гореща вода и я похлупвам с капак - след като изстине я изтисквам хубаво ия нарязвам на ситно/водата използвам да си изплакна косата след къпане  Mr. Green/.Обърквам я с кисело овче мляко/ сега купувам от Кауфланд" Klass" на ЕТ "Велес"/,Котидж сирене от Лидл/тип извара/ и ситно нарязан пресен чесън. Със хлябът със семена от Лидъл мога цял ден да ям само това - ходи , че отслабвай после....

# 68
  • Мнения: 572

И аз. Последния път я направих с булгур, по съвет на баба ми. Стана много вкусна.

Може ли рецепта?

# 69
  • Мнения: 0
Аз си я правя в няколко варианта - първо на каша: попарвам копривата, след това задушавам лук и малко чесън, запържвам малко червен пипер и брашно и едва тогава добавям малко вода и нарязаната на ситно коприва. Накрая всеки си слага бучка масло и сирене - по желание!
Друг вариант е само да се попари и докато е още топла се нарязва на ситно, добавя се малко масло и сирене и става чудесна зелена гарнитура за пържолки или друга мръвчица.
А освен това си я правим от време на време и така: задушават се листенцата, нарязват се на ситно като изстинат и се смесват с майонеза, кисело мляко, чесново брашно, сол и пипер на вкус.

# 70
  • Мнения: 111
здравейте,
Аз правя салата - попарвам копривата. Нарязвам по 1 връзка пресен лук и чесън и с пасатора.
Посолявам и обърквам полученото пюре с 1 майонеза и малко лимонов сок. Понякога слагам малко сирене или извара.

# 71
  • Мнения: 54
Кипната, изцедена, запържена в зехтин с чесън и сухи люти чушки. Перфектната гарнитура.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт