Изследвания за изписване на противозачатъчни ?

  • 3 477
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 86
Момичета знаете ли какви изследвания трябва да се направят за да се изпише най-подходящия контрацептив за една жена. Аз съм на 32 години , преди два месеца родих и вчера бях на гинекологичен преглед. След прегледа доктора ми препоръча Yasmin, Lyndenette 20  или Logest. Оказа се, че аз трябва да си избера едно от трите, което според мене би трябвало да стане след направени изследвания. И друг въпрос - Кое е по-добре- хапчета или спирала?

# 1
  • ... при вятъра и вълните
  • Мнения: 207
Аз бих си сложола спирала.

# 2
  • Мнения: 1 100
Обикновенно не правят изследвания преди да предпишат противозачатъчни. Действат точно като твоя лекар. Избираш си 1 от 3, пиеш и ако не ти понася, го сменят. Правенето на изследвания е само според статиите по темата, реалността е друга. Confused

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Моя гинеколог като го питах ми каза, че изследванията не дават никаква точна представа как ще повлияят противозачатъчните и ако ми се дават пари на вятъра да си ги правя.

# 4
  • Мнения: 2 110
Моята лекарка ми направи хормонални изследваня преди да ми предпише противозачатъчните !
Помня ,че ходих няколко пъти в месеца в различни етапи от цикъла ми ,за да ми изследват определени хормони. В момента пия Ясмин . Беше ми предложена и спирала "Мирена" ,тъй като аз съм раждала жена .Предпочетох хапчето ,защото не можах да приема тази спирала психически !

# 5
  • Мнения: 86
И аз не мога да я приема спиралата психически, като че ли мисълта за чуждо тяло в мене ме влудява, но както се казва , ако хапчетата не ми понасят, ще се наложи да ми сложат спирала. Преди 10 години пих Целест, нямах никакви проблеми с него, даже сега се замислям пак да си го купя, но гинеколога каза, че сега имало по-пречистени, но като чета по форумите за страничните ефекти - килограми, кървения извън цикъла или пък удължаването му, наистина незнам какво да предпочета. А относно спиралата бях предупредена от лекаря че цикъла се удължава с 3 дни , което значи при мене 9 дена менструация. ooooh!

# 6
  • София
  • Мнения: 501
Здравейте, посетих форума във връзка с друга тема, но реших да споделя малко опит.
Пия противозачатъчни таблетки вече 13-та година (не без прекъсване разбира се), а за цялото това време нито веднъж не са ми пускани хормонални изследвания. Даже настоявах за такива, но лекарят ми каза че нямало смисъл от тях, тъй като хормоналният фон на организма се мени постоянно.
Не съм сигурна дали е имал в предвид моят конкретен случай (нередовен цикъл, поликистоза с усложнения и т.н.), но мога да кажа от опит че дори таблетки които в момента се понасят добре, след няколко месеца употреба могат вече да предизвикат проблем.
Последните които пих бяха "Жанин" и след 8-мия месец започнах да получавам междинно кървене, в момента втори месец съм на "Линдинет 30", след още един месец сме щели да пробваме с "Лндинет 20" защото 30 бил силен и така.... В общи линии лекарите масово изписват по-новите и нискодозирани препарати, но никой не може да ви каже дали вашето тяло ще ги приеме добре.
Като извод остава метода на пробата и грешката.....

Общи условия

Активация на акаунт